Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i…
2020-10-19, 15:09 Autor: Joanna Matlak

Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią

Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Janusz Kowalski [fot. Justyna Krzyżanowska]
- W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc powodem jego podziału, który jest największy w historii – powiedział w Loży Radiowej Janusz Kowalski, wiceminister aktywów państwowych i poseł Solidarnej Polski.
Z naszym gościem rozmawialiśmy o sobotniej inauguracji ruchu „Wspólna Polska” Rafała Trzaskowskiego, o tym jak rząd walczy z epidemią i że „nie ma wrogów na prawicy”.

- Trudno było nie zauważyć podekscytowania z jakim wiązało się stworzenie nowego ruchu Rafała Trzaskowskiego i totalnej opozycji. Myślę, że ten sobotni event był pierwszym i ostatnim tego rodzaju, bo w mojej ocenie nie było tam energii i pasji – podkreślił Janusz Kowalski zapytany o „Wspólną Polskę” Trzaskowskiego.

- Jak na razie brakuje nam silnej opozycji, która zapewniłaby równowagę w państwie. Mamy opozycję, która skupiona jest tylko na sobie – ocenił wiceminister.

Pytaliśmy też o spadające poparcie dla Prawa i Sprawiedliwości, ale też o wzrost poparcia dla Koalicji Obywatelskiej. Pokazał to ostatni sondaż IBRIS dla Wirtualnej Polski. Jeszcze 4 października poparcie dla partii rządzącej wyniosło 41,6 %, teraz to 36,1%. Z kolei Koalicja Obywatelska odrobiła straty i notując wzrost 6%, obecnie ma poparcie w wysokości 28,2%.

- Na wynik tego sondażu może mieć wpływ obecna sytuacja pandemiczna, która uniemożliwiła nam sprawne funkcjonowanie i też wpłynęła na zatrzymanie prac nad reformami, które były w planach - stwierdził Janusz Kowalski.

Zobacz także

2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej 2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej 2020-11-19, godz. 14:34 „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu… - To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej… » więcej 2020-11-18, godz. 15:07 Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości… - Zespół kruchości to utrata rezerw, zarówno tych fizycznych i psychicznych. Z wiekiem tych rezerw mamy ich coraz mniej – mówiła Magdalena Sacha, gerontolog… » więcej 2020-11-18, godz. 15:04 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy i konkursie, który ma docenić pracodawców… - Konkurs „Opolska firma przyjazna cudzoziemcom” organizujemy po raz pierwszy. Czas pandemii to czas, kiedy cudzoziemcy są najbardziej zagrożeni utratą… » więcej 2020-11-17, godz. 15:13 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (17.11) W kolejnej odsłonie cotygodniowego cyklu "Co tam Panie w polityce?" pakiet soczystych komentarzy i opinii na temat aktualnych wydarzeń politycznych z udziałem… » więcej 2020-11-17, godz. 14:35 Jarosław Wasik i Andrzej Czernik o programie pomocy dla artystów i jego negatywnym odbiorze przez społeczeństwo O kontrowersjach, jakie wzbudziła ogłoszona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego lista podmiotów działających w branży kulturalnej, które… » więcej 2020-11-16, godz. 14:34 Rajmund Miller o tym, że świętowanie niepodległości powinno być radosne i o mniejszej liczbie testów - Myślę, że Marsze Niepodległości powinny wyglądać zupełnie inaczej, ale to wieloletnie przyzwalanie przez rządzących na działania skrajnych nacjonalizmów… » więcej 2020-11-16, godz. 11:43 Marcin Ociepa o wnioskach po Marszu Niepodległości i mechanizmie powiązania budżetu unijnego z praworządnością - Musimy trzymać się zasad państwa demokratycznego, gdzie każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów. Marsz Niepodległości w swoim założeniu ma… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***