Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-10-15, 12:25 Autor: Paula Hołubowicz

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką

Anna Krupka i Magdalena Ogórek
Anna Krupka i Magdalena Ogórek
W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowców.
- Jak Ministerstwo Sportu wygląda po rekonstrukcji? – zapytała Magdalena Ogórek.

- Po zmianach w strukturze rządu Ministerstwo Sportu zostanie połączone z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ja zostanę powołana na funkcję sekretarza stanu w tym nowym, połączonym ministerstwie. Będę nadzorować cały spot i Narodowe Centrum Sportu, które niebawem zostanie utworzone. To będzie centralny urząd, który będzie realizować zadania związane ze sportem – mówiła Anna Krupka.

- A więc to wielka odpowiedzialność. Pytam też od razu o Igę Świątek, bo to będzie działka, w której Pani minister będzie przyglądać się gwiazdom, ale i nowym talentom, które pojawiają się na scenie sportowej. To duże wyzwanie – mówiła redaktor Ogórek.

- Bez wątpienia zwycięstwo Igi Świątek jest wyzwaniem ale też ogromną szansą na promocję polskiego tenisa. Mam nadzieję, że dzięki temu sukcesowi coraz więcej młodych ludzi będzie chciało rozpocząć swoją przygodę ze sportem i konkretnie z tenisem. My już poczyniliśmy starania by wzmocnić tenis w Polsce, jak chociażby przeznaczenie blisko 11,5 mln złotych na budowę nowoczesnego centrum szkoleniowego tenisistów w podwarszawskich Kozerkach. Łączny koszt tej inwestycji to ponad 22 mln złotych – mówiła wiceminister Krupka.

Zobacz także

2020-11-27, godz. 14:33 Michał Nowak o wymianie apeli między radnymi PiS a PO ws. Strajku Kobiet w Kędzierzynie-Koźlu - To czy dane zgromadzenie łamie prawo nie oceniają radni PiS-u, a policja - mówił Michał Nowak, miejski radny, wiceprzewodniczący klubu radnych Sabiny Nowosielskiej… » więcej 2020-11-27, godz. 14:30 Andrzej Lachowicz o Strajku Kobiet w Kędzierzynie - Koźlu i apelu radnych PiS - Żadna z ekip organizujących marsz nie zadbała o odległości podczas marszów, które nie były spontaniczne, a zorganizowane - powiedział w Loży Radiowej… » więcej 2020-11-26, godz. 09:23 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem Pawłem Kukizem o tym czy przetrwa koalicja Polska… - Zawsze będę walczył o moje postulaty, ja nie przeszedłem do sejmu szukać kolegów w PSL-u, Platformie Obywatelskiej czy PiS-e – mówił w programie „Prosto… » więcej 2020-11-25, godz. 15:14 Dr Marek Kawa komentuje przejęcie władzy w USA przez administrację nowego prezydenta Joe Bidena - Donald Trump do tej pory nie przyznał się publicznie, że przegrał wybory z Joe Bidenem. Przedwczoraj minął termin do kiedy poszczególne stany powinny… » więcej 2020-11-25, godz. 14:44 Dr Rafał Parvi o święcie wyprzedaży, czyli popularnym Black Friday - Osobiście do końca nie wierzę w te promocje, które widnieją na tabliczkach przed sklepami. Przecież cena mogła zostać specjalnie zawyżona. Dobrze jest… » więcej 2020-11-24, godz. 14:25 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (24.11) W polityce nie ma czasu na przerwę, polityka nie znosi próżni, stąd - jak co wtorek - cykl pn. "Co tam Panie w polityce?". Komentują: publicysta i komentator… » więcej 2020-11-24, godz. 13:59 Dr. hab. Daniel Puciato i Piotr Mielec o restrykcjach nałożonych na branżę turystyczną - Są różne prognozy mówiące o tym, kiedy branża turystyczna na świecie wróci do normalności po pandemii. Optymistyczna prognoza mówi, że branża odrodzi… » więcej 2020-11-23, godz. 15:27 Danuta Jazłowiecka m.in. o polskim wecie ws. budżetu unijnego - Oczywiście mamy prawo do weta, ale pamiętajmy, że to burzy naszą wiarygodność w oczach państw Unii. To weto, które proponuje Polska jest absurdalnym… » więcej 2020-11-23, godz. 15:13 Katarzyna Czochara o przywróceniu jej praw członka PiS - Cieszę się, że przywrócono mi prawa posłanki Prawa i Sprawiedliwości. Do tej partii należę od samego początku i dlatego tak bardzo ważny jest dla mnie… » więcej 2020-11-20, godz. 17:36 Młodzieżowa Loża Radiowa o tym co dalej po zawetowaniu unijnego budżetu przez Polskę Naszymi gośćmi byli Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Patryk Watras (Młodzi dla Wolności, Konfederacja), Krzysztof Grudzień (Forum Młodych Solidarnej… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »