Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Agata Lika o tworzącym się na Opolszczyźnie ruchu…
2020-10-06, 13:41 Autor: Joanna Matlak

Agata Lika o tworzącym się na Opolszczyźnie ruchu Szymona Hołowni i stowarzyszeniu Polska 2050

Agata Lika tworzącym się na Opolszczyźnie Ruchu Hołowni
- Polska 2050 to nasza oficjalna nazwa, a Szymon Hołownia jest jednym z naszych liderów. Osób aktywnie działających jest na Opolszczyźnie 150 i ta liczba rośnie. Część osób, to te które dołączyły na etapie kampanii wyborczej ale nasza liczba rośnie, bo im więcej się dzieje ,tym więcej ludzi chce do nas dołączyć - mówiła w Loży Radiowej Agata Lika, jedna z liderek Stowarzyszenia Polska 2050 i Ruchu Hołowni w regionie.
- Obecnie kiedy opadł już kurz powyborczy skupiamy się bardziej na działaniach społecznych i coraz bardziej wychodzimy do ludzi. Chcemy wykorzystać wynik, który zdobył Szymon Hołownia, bo był to wynik bardzo dobry to ponad 2 miliony głosów - mówiła Agata Lika.

Najbardziej prężnie działa struktura w powiecie nyskim, a aktualnie Agata Lika i Dariusz Zięba to liderzy struktur Hołowni w naszym regionie. Środowiska zrzeszone wokół Szymona Hołowni to w tej chwili trzy warstwy: polityczna, społeczna i ekspercka.

- Wolontariuszy mamy w zasadzie wszędzie, w niektórych powiatach więcej, w innych mniej. Nie we wszystkich mamy jeszcze liderów, ale myślę, że to kwestia czasu - mówiła Lika.

- Część ludzi była z nami od początku, a część dołącza do nas. To co sprawia, ze chcemy przyłączyć się do ruch Polska2050 to zniechęcenie obecną polityką i tym, jak Polska wygląda obecnie - dodała.

Co się dzieje w warstwie politycznej i partyjnej? Przypomnijmy, że diedawno posłanka Lewicy Hanna Gill-Piątek zdecydowała się przejść do Ruchu Hołowni, ale słyszy się w mediach, że to nie koniec. - Myślę, że partia, którą stworzymy będzie odzwierciedleniem tego co dzieje się obecnie w ruchu. Polska 2050 to ruch stricte społeczny. Wejście do samorządu pewnie będzie leżało bardziej w gestii politycznej - mówiła Agata Lika.

Zobacz także

2020-11-20, godz. 15:29 Adrian Czubak o szpitalu w Korfantowie, "Czarnej Księdze PiS" i Funduszu Dróg Samorządowych - Pan wicemarszałek Kolek trochę niepoważnie się zachowuje mówiąc, że jest zaskoczony, bo albo jest nieodpowiedzialny na swoim stanowisku albo był oszukiwany… » więcej 2020-11-19, godz. 15:27 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" m.i.n o czterodniowym dniu pracy jako sposobie na kryzys gospodarczy Z naszymi gośćmi rozmawialiśmy dziś o pomyśle niemieckiego związku zawodowego czyli czterodniowego czasu pracy na czas kryzysu pandemicznego, a także o… » więcej 2020-11-19, godz. 14:34 „Prosto z sejmu” w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą, europoseł PiS o polskim wecie ws. budżetu… - To jest krzyk rozpaczy – tak Beata Kempa, europoseł PiS skomentowała dzisiejsze zachowanie polityków opozycji w sejmie. Przypomnijmy, doszło do ostrej… » więcej 2020-11-18, godz. 15:07 Magdalena Sacha o przeprowadzonym badaniu, które miało określić częstotliwość występowania zespołu kruchości… - Zespół kruchości to utrata rezerw, zarówno tych fizycznych i psychicznych. Z wiekiem tych rezerw mamy ich coraz mniej – mówiła Magdalena Sacha, gerontolog… » więcej 2020-11-18, godz. 15:04 Dr Sabina Kubiciel-Lodzińska o sytuacji cudzoziemców na opolskim rynku pracy i konkursie, który ma docenić pracodawców… - Konkurs „Opolska firma przyjazna cudzoziemcom” organizujemy po raz pierwszy. Czas pandemii to czas, kiedy cudzoziemcy są najbardziej zagrożeni utratą… » więcej 2020-11-17, godz. 15:13 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" (17.11) W kolejnej odsłonie cotygodniowego cyklu "Co tam Panie w polityce?" pakiet soczystych komentarzy i opinii na temat aktualnych wydarzeń politycznych z udziałem… » więcej 2020-11-17, godz. 14:35 Jarosław Wasik i Andrzej Czernik o programie pomocy dla artystów i jego negatywnym odbiorze przez społeczeństwo O kontrowersjach, jakie wzbudziła ogłoszona przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego lista podmiotów działających w branży kulturalnej, które… » więcej 2020-11-16, godz. 14:34 Rajmund Miller o tym, że świętowanie niepodległości powinno być radosne i o mniejszej liczbie testów - Myślę, że Marsze Niepodległości powinny wyglądać zupełnie inaczej, ale to wieloletnie przyzwalanie przez rządzących na działania skrajnych nacjonalizmów… » więcej 2020-11-16, godz. 11:43 Marcin Ociepa o wnioskach po Marszu Niepodległości i mechanizmie powiązania budżetu unijnego z praworządnością - Musimy trzymać się zasad państwa demokratycznego, gdzie każdy ma prawo do manifestowania swoich poglądów. Marsz Niepodległości w swoim założeniu ma… » więcej 2020-11-13, godz. 14:20 Młodzieżowa Loża Radiowa o tegorocznym Marszu Niepodległości Zaproszenie na debatę Radia Opole przyjęli: Tobiasz Gajda (Młodzi demokraci), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Amadeusz Hoffman (Federacja Młodych… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »