Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dr Marek Kawa w 'Loży Radiowej' o kampanii w USA…
2020-10-05, 15:19 Autor: Joanna Matlak

Dr Marek Kawa w "Loży Radiowej" o kampanii w USA w obliczu chorego na koronawirusa Donalda Trumpa

Dr Marek Kawa w "Loży Radiowej" o kampanii w USA w obliczu chorego na koronawirusa Donalda Trumpa
- Myślę, że cały świat wstrzymał oddech na wieść o tym, że Donald Trump i jego małżonka są zakażeni koronawirusem. Ponoć Trump dobrze przechodzi chorobę, ale tego nie wiemy na pewno – powiedział w Loży Radiowej dr Marek Kawa, amerykanista.
Z naszym gościem rozmawialiśmy o tym, jak choroba prezydenta USA może wpłynąć na kampanię wyborczą, o pierwszej debacie między Donaldem Trump’em a Joe Biden’em, a także o to czy zmiana prezydenta może wpłynąć na stosunki polsko-amerykańskie.

- Sądząc po debacie, Donald Trump powinien szukać wyborców wśród niezdecydowanej grupy Amerykanów – ocenił dr Kawa.

- Choroba Donalda Trumpa już wpływa na jego kampanię. Już musiał odwołać lot na Florydę, której głosy mają duży wpływ na wyniki wyborów. Myślę, że przeniesie swoją kampanię do Internetu, zwłaszcza na Twittera – mówił nasz gość. - Wydaje mi się, że Trump dobrze przechodzi chorobę, ale pamiętajmy, że on jest 74-latkiem więc jest już w tej grupie podwyższonego ryzyka – dodał Marek Kawa.

- Wybory Donaldowi Trumpowi będzie wygrywać dla niego jego rodzina. Jakby nie patrzeć, sondaże są mu nieprzychylne, amerykańska polityka jest bezlitosna i nikt nie będzie na niego czekać. Myślę, że jego ignorancja w stosunku do wirusa zostanie obrócona przeciw niemu – ocenił.

Zdaniem naszego gościa wynik wyborów nie będzie mieć większego znaczenia w kwestii stosunków polsko – amerykańskich. - Jeśli popatrzymy na politykę zagraniczną Stanów Zjednoczonych to nie sądzę, aby tutaj nastąpiły jakieś radykalne korekty - stwierdził dr Marek Kawa.

Zobacz także

2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej 2020-11-06, godz. 12:43 Prof. Piotr Stec o tym jak prawo reguluje strajki na uczelniach wyższych - Uczelnie to jedno z miejsc gdzie można wyrażać swoje poglądy. W prawie uczelni jest zapisana możliwość organizacji manifestacji i strajków studenckich… » więcej 2020-11-05, godz. 14:16 "Wspólna sprawa" - debata naszych ekspertów o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem i widmie lockdownu Zaproszenie do naszej debaty przyjęli dr Artur Żurakowski (ekonomista), Grzegorz Kuliś (BCC), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa) oraz Grzegorz… » więcej 2020-11-05, godz. 11:27 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wicemarszałek sejmu Małgorzatą Gosiewską - Od początku było widać, że ten ruch jest silnie inspirowany politycznie - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, komentując… » więcej 2020-11-04, godz. 13:57 Dr Tomasz Greniuch o akcji "Zamordowani-Niepochowani" - Poszukujemy ponad 100 tysięcy ludzi, którzy się nie odnaleźli, ludzi którzy zostali zgładzeni. My, Polacy, powinniśmy odnaleźć te szczątki i godnie… » więcej 2020-11-04, godz. 13:49 Dr Marek Kawa o zaciętej walce Trumpa i Biden'a o fotel prezydencki - Obaj kandydaci idą łeb w łeb w cząstkowych wynikach wyborów. Ameryka dawno nie widziała tak zaciętej i wyrównanej walki o fotel prezydenta - powiedział… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***