Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa ocenia skład nowego…
2020-10-02, 16:16 Autor: Joanna Matlak

Młodzieżowa Loża Radiowa ocenia skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego

Młodzieżowa Loża Radiowa o przyszłości nowego rządu i Zjednoczonej Prawicy
Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Krukowski (forum Młodych PiS), Mikołaj Olchowy (Lewica), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci) i Michał Maliński (Ruch Narodowy, Konfederacja)
- Jarosław Kaczyński wchodzi do rządu na stanowisku wicepremiera o bliżej nie sprecyzowanych kompetencjach. Nie wiem co jego organ miałby robić – mówił Michał Maliński z Konfederacji - To co również źle świadczy o nowym rządzie, to to, że stanowisku ministra finansów, pozostaje ten sam człowiek, o którym za dużo nie wiemy – dodał Maliński, zwracając uwagę, że administracja rządowa nie jest dopasowana do sprawnego zarzadzania państwem a jej kształt nie jest wynikiem przesłanek merytorycznych tylko raczej wynikiem konfliktów i podziałem stanowisk w obrębie władzy.

- Te posady w rządzie to tyko wpływy polityczne a to rodzi negatywne zjawisko czyli nepotyzm. Przykłady można pokazać z województwa opolskiego - mówił z kolei Jarosław Draguć z Młodych Demokratów. – Głowy w MEN będą leciały, bo fatalna reforma edukacji pogrążyła polskie szkolnictwo – mówił Draguć.

- W mojej opinii konstrukcji rządu to próba odwrócenia uwagi przez wszystkimi oszustwami pieniężnymi które PiS popełnił przez ostatnie pół roku, choćby z Pocztą polską czy respiratorami. Karygodna jest nominacja Przemysława Czarnka na ministra edukacji narodowej i szkolnictwa wyższego. Poza tym w rządzie brakuje kobiet - stwierdził Mikołaj Olchowy z Lewicy.

- Przez ostatnie 4 lata opozycja zajmowała się „gdybologią” i to nie przyniosło wam efektów, Polacy są tym zmęczeni, może byście się zajęli pracą, zamiast wiecznie wyszukiwanć powodów do krytykowania, otworzyli swój nowy ruch, uratowali Warszawę itp. Odchudzenie wszystkich ministerstw jest dobrze ocenianie przez specjalistów z zakresu gospodarki – mówił Grzegorz Krukowski z Forum Młodych PiS.

Zobacz także

2020-11-10, godz. 14:32 "Co tam Panie w polityce" - Piotr Gociek i Piotr Moc o nadziei jaką daje szczepionka na koronawirusa, zmienionej formie… Informacja o szczepionce na korowirusa, która ma mieć 90% skuteczności, obiegła wczoraj nie tylko polskie media, ale i zagraniczne, a finalnie zelektryzowała… » więcej 2020-11-10, godz. 14:27 Tomasz Kostuś o gasnących protestach ws. aborcji, przełożonych pracach sejmu i wyborach w USA - Prawdziwym powodem przerwania pracy sejmu jest brak poparcia w środowisku zjednoczonej prawicy – stwierdził w Loży Radiowej Tomasz Kostuś, poseł Koalicji… » więcej 2020-11-09, godz. 15:25 Violetta Porowska o wyborach w USA, słabnących protestach ws. aborcji, walce z pandemią i o tym, kiedy zbierze się… - Jestem przekonana, że idea strajku kobiet umrze w sposób żenujący i nastąpi to bardzo szybko – powiedziała w Loży Radiowej Violetta Porowska, poseł… » więcej 2020-11-09, godz. 14:59 Dariusz Madera o o rekrutacji lekarzy do szpitala tymczasowego w CWK w Opolu - Rekrutacja personelu już trwa. Potrzebujemy wszystkich tych specjalistów, którzy normalnie są niezbędni do pełnego funkcjonowania normalnego szpitala… » więcej 2020-11-06, godz. 14:02 Młodzieżowa Loża Radiowa o konflikcie wokół aborcji i nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem Zaproszenie do naszej debaty przyjęli Fabian Pszon (Solidarn a Polska), Piotr Paszkiewicz (Federacja Młodych Socjaldemokratów), Jan Zimoch (Młoda Prawica)… » więcej 2020-11-06, godz. 13:11 Jolanta Smerkowska-Mokrzycka o pracy lekarzy w czasach pandemii - Od marca do października odeszło z pracy z powodu pandemii i innych obciążeń około 50 lekarzy w naszym województwie - powiedziała w Loży Radiowej Jolanta… » więcej 2020-11-06, godz. 12:43 Prof. Piotr Stec o tym jak prawo reguluje strajki na uczelniach wyższych - Uczelnie to jedno z miejsc gdzie można wyrażać swoje poglądy. W prawie uczelni jest zapisana możliwość organizacji manifestacji i strajków studenckich… » więcej 2020-11-05, godz. 14:16 "Wspólna sprawa" - debata naszych ekspertów o nowych obostrzeniach w walce z koronawirusem i widmie lockdownu Zaproszenie do naszej debaty przyjęli dr Artur Żurakowski (ekonomista), Grzegorz Kuliś (BCC), Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa) oraz Grzegorz… » więcej 2020-11-05, godz. 11:27 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wicemarszałek sejmu Małgorzatą Gosiewską - Od początku było widać, że ten ruch jest silnie inspirowany politycznie - powiedziała w Loży Radiowej Małgorzata Gosiewska, wicemarszałek Sejmu, komentując… » więcej 2020-11-04, godz. 13:57 Dr Tomasz Greniuch o akcji "Zamordowani-Niepochowani" - Poszukujemy ponad 100 tysięcy ludzi, którzy się nie odnaleźli, ludzi którzy zostali zgładzeni. My, Polacy, powinniśmy odnaleźć te szczątki i godnie… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »