Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji…
2020-09-28, 14:50 Autor: Witold Żurawicki

Rajmund Miller o porozumieniu prawicy i sytuacji opozycji

Rajmund Miller w "Loży Radiowej"
- Tak naprawdę dla nas to jest nieważne – powiedział o podpisaniu porozumienia w Zjednoczonej Prawicy poseł Platformy Obywatelskiej Rajmund Miller.
Zdaniem naszego gościa nie zmieni to polityki prawicy. To wewnętrzna sprawa prawej strony sceny politycznej. Konflikty o władzę, stanowiska w spółkach skarbu państwa. Nie liczy też na zbadanie sprawy zakupu maseczek, respiratorów i innych sprzętów medycznych, które – zdaniem opozycji – wymagałyby sprawdzenia przez prokuraturę.

- Wczoraj czytałem, że wprawdzie spadł, ale ma wrócić – powiedział o projekcie ustawy „bezkarnościowej”.

Rajmund Miller stwierdził, że Zjednoczona Prawica przeforsuje te przepisy, gdyż chodzi o zapewnienie bezkarności wielu prominentnym politykom.

W jego ocenie rząd powinien teraz skupić się na walce z kolejna falą zachorowań na koronawirusa oraz na walce ze skutkami gospodarczymi tej pandemii. Zwłaszcza, że zbliża się okres zachorowań na grypę a szczepionek na tę chorobę nadal brak.

- Mam nadzieję, że wreszcie się pojawią – powiedział Rajmund Miller.

Poseł zastrzegł, że Koalicja Obywatelska nie jest opozycją totalną – jak chce to prawica utrwalić w opinii społecznej. Bywało, że przy ustawach, które dobrze służą Polsce i Polakom, opozycja głosowała tak jak Zjednoczona Prawica. Przykładem choćby ustawa „futerkowa”.

Zobacz także

2020-11-02, godz. 14:25 Kamil Bortniczuk o aktualnych wydarzeniach społecznych i politycznych - To jest dobra propozycja, którą zapowiadaliśmy od dnia, gdy Trybunał Konstytucyjny wydał swoją decyzję - w ten sposób poseł Porozumienia Kamil Bortniczuk… » więcej 2020-10-30, godz. 15:46 Młodzieżowa Loża Radiowa o wyroku Trybunału Konstytucyjnego ws. aborcji eugenicznej i protestach na ulicach polskich… Zaproszenie do rozmowy w Radiu Opole przyjęli: Paulina Klag (Forum Młodych Socjaldemokratów, SLD), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS), Michał Maliński… » więcej 2020-10-30, godz. 15:04 Marcelina Zawisza o tym, że nie dziwi się emocjom na protestach ws. aborcji - Aby protesty się zakończyły, rząd PiS musi zrozumieć, że to, co się wydarzyło jest nieakceptowane przez większość społeczeństwa - powiedziała w… » więcej 2020-10-30, godz. 14:00 Janusz Kowalski o tym, że odbieranie prawa do życia dzieciom z zespołem Downa jest niedopuszczalne - Jestem za tym, żeby standard pomocy opieki matkom nad dziećmi niepełnosprawnymi się poprawił, ale nie ma mojej zgody na to, żeby np. pani Marcelina Zawisza… » więcej 2020-10-29, godz. 12:45 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską o Strajku Kobiet i reakcji na wyrok… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł Prawa i Sprawiedliwości, a także szefowa tej partii na Opolszczyźnie. » więcej 2020-10-27, godz. 14:02 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym ( 27.10.) programie z cyklu " Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc komentowali… » więcej 2020-10-27, godz. 13:50 "Magazyn Międzynarodowy" Piotra Cywińskiego i Piotra Semki Europę dusi spadek liczby ludności, masowa migracja, deindustrializacja, upadek edukacji i kultury, wzrost brutalnej przestępczości i powiększanie się długu… » więcej 2020-10-26, godz. 15:17 Paweł Kukiz o potrzebnej pomocy dla artystów i branży koncertowej, protestach ws. wyroku TK o aborcji eugenicznej i… - Rozmowy toczą się w dwóch obszarach, jedna dotyczy techniki i tej branży estradowej, drugi aspekt to muzycy – mówił w Loży Radiowej Paweł Kukiz, Kukiz’15… » więcej 2020-10-26, godz. 13:12 Violetta Porowska o wyroku Trybunału Konstytucyjnego w sprawie aborcji, ustawie covidowej, procesie TVP kontra poseł… - Ten wyrok jest kontynuacją wyroków z 1997 roku, bo wtedy też takie wyroki były. Przyzwyczailiśmy się do tego, że takie są zapisy, natomiast niewiele… » więcej 2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »