Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas…
2020-09-23, 14:47 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze

Andrzej Rak w "Loży Radiowej"
- Statystyka to jedno, ale dla mnie kluczowe jest nastawienie kierowcy, który uruchamia silnik i wyrusza w drogę. Jeśli on nastawia się na walkę na drodze, jedzie się sprawdzić, chce pokonkurować, nie traktuje innych uczestników jako przyjaciół czy też współużytkowników tylko rywali, to kończy się wypadkami – dodał Andrzej Rak.

Nasz gość zdradził też ciekawostkę.

- Wśród młodych kierowców najbardziej niebezpieczny jest ten okres między 3 a 8 miesiącem. My na to mówimy „okres kozakowania”. Taki kierowca ma prawo jazdy 3 miesiące, nic się nie dzieje, wydaje mu się, że jest mistrzem kierownicy, koledzy i inni go chwalą i tak się zaczyna. Taki kierowca pozwala sobie na więcej i granica bezpieczeństwa zostaje przekroczona – dodał wicedyrektor Rak.

- W lipcu miały wejść przepisy, jeszcze ich nie ma, ale na nie czekamy, w których chodzi o wprowadzenie jednolitego ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym, czyli stałe 50km/h niezależnie czy jest dzień czy noc. Drugą sprawą jest wprowadzenie zasady, że prawo jazdy jest zatrzymywane za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h i więcej również poza obszarem zabudowanym – dodał Rak.

Zobacz także

2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej 2020-10-12, godz. 12:28 Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności - Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana… » więcej 2020-10-09, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o kwestii powiązania funduszy unijnych z praworządnością i walce z koronawirusem Zaproszenie do naszego studia przyjęli: Jan Zimoch z Młodej Prawicy, Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów, a także Amadeusz Hoffman z Federacji Młodych So… » więcej 2020-10-09, godz. 15:38 Marcin Ociepa o Wojskach Obrony Terytorialnej w regionie i nowym SOR-ze, który ma powstać w szpitalu wojskowym w Opo… - Mocno o to zabiegam – powiedział w Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, opolski poseł Porozumienia, z którym rozmawialiśmy o planach… » więcej 2020-10-09, godz. 15:37 Tomasz Kostuś o kontroli poselskiej rozpoczętej w Urzędzie Wojewódzkim - To pierwsza i nie ostatnia kontrola, do wyborów 3 lata więc pewnie niejedna kontrola poselska przede mną czy też posłami Koalicji Obywatelskiej – powiedział… » więcej 2020-10-08, godz. 15:04 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o planie wprowadzenia CIT-u dla spółek komandytowych ale nie tylko Gośćmi Joanny Matlak byli dziś: Grzegorz Kuliś (BCC), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Artur Żurakowski (ekonomista) oraz Piotr Pancześnik (Kongregacja… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***