Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach…
2020-09-22, 14:52 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach

Piotr Woźniak w "Loży radiowej"
- Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie.
Platforma Obywatelska zawładnęła historią dotyczącą Armii Krajowej i „Solidarności”, 10-15 lat temu nikt nie słyszał o Żołnierzach Wyklętych a teraz to jest domena PiS-u, a z jakichś niezrozumiałych dla mnie powodów, bo np. mój dziadek walczył w II armii Ludowego Wojska Polskiego, Lewicy nie wypadało zajmować się tym co jest ważne i my to zaprzepaściliśmy. Choć nie mówię tu o sobie, bo jako pierwsi w kraju traktujemy ten temat priorytetowo i ku zdumieniu wszystkich w Opolu czcimy tych co polegli w walce o Kołobrzeg- dodał Woźniak.

Nasz gość ocenił też kampanię prezydencką. – 5 lat temu mówiliśmy, ze gorzej już być nie może kiedy widzieliśmy wyniki pani Ogórek, natomiast start Biedronia nie okazał się sukcesem i to była gruba porażka, trzeba to sobie jasno powiedzieć – mówił Woźniak.

- Biedroń zrobił co mógł, ale ten wynik nie będzie pomagał Lewicy w najbliższych miesiącach - dodał.

- Dziś lewica jest traktowana jako lewica aglomeracyjna, wielkomiejska. Ale jeśli lewica nie zda sobie sprawy, że powinna być lewicą gminną czy powiatową, gdzie przecież mieszka większa liczba ludzi niż w dużych miastach, to będziemy mieć taki wynik a nie inny – mówił dr Woźniak.

W ostatnią niedzielę w Opolu odbył się Opolski Kongres Lewicy. Takich konwencji będzie 16.

Zobacz także

2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***