Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach…
2020-09-22, 14:52 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach

Piotr Woźniak w "Loży radiowej"
- Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie.
Platforma Obywatelska zawładnęła historią dotyczącą Armii Krajowej i „Solidarności”, 10-15 lat temu nikt nie słyszał o Żołnierzach Wyklętych a teraz to jest domena PiS-u, a z jakichś niezrozumiałych dla mnie powodów, bo np. mój dziadek walczył w II armii Ludowego Wojska Polskiego, Lewicy nie wypadało zajmować się tym co jest ważne i my to zaprzepaściliśmy. Choć nie mówię tu o sobie, bo jako pierwsi w kraju traktujemy ten temat priorytetowo i ku zdumieniu wszystkich w Opolu czcimy tych co polegli w walce o Kołobrzeg- dodał Woźniak.

Nasz gość ocenił też kampanię prezydencką. – 5 lat temu mówiliśmy, ze gorzej już być nie może kiedy widzieliśmy wyniki pani Ogórek, natomiast start Biedronia nie okazał się sukcesem i to była gruba porażka, trzeba to sobie jasno powiedzieć – mówił Woźniak.

- Biedroń zrobił co mógł, ale ten wynik nie będzie pomagał Lewicy w najbliższych miesiącach - dodał.

- Dziś lewica jest traktowana jako lewica aglomeracyjna, wielkomiejska. Ale jeśli lewica nie zda sobie sprawy, że powinna być lewicą gminną czy powiatową, gdzie przecież mieszka większa liczba ludzi niż w dużych miastach, to będziemy mieć taki wynik a nie inny – mówił dr Woźniak.

W ostatnią niedzielę w Opolu odbył się Opolski Kongres Lewicy. Takich konwencji będzie 16.

Zobacz także

2020-10-09, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o kwestii powiązania funduszy unijnych z praworządnością i walce z koronawirusem Zaproszenie do naszego studia przyjęli: Jan Zimoch z Młodej Prawicy, Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów, a także Amadeusz Hoffman z Federacji Młodych So… » więcej 2020-10-09, godz. 15:38 Marcin Ociepa o Wojskach Obrony Terytorialnej w regionie i nowym SOR-ze, który ma powstać w szpitalu wojskowym w Opo… - Mocno o to zabiegam – powiedział w Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, opolski poseł Porozumienia, z którym rozmawialiśmy o planach… » więcej 2020-10-09, godz. 15:37 Tomasz Kostuś o kontroli poselskiej rozpoczętej w Urzędzie Wojewódzkim - To pierwsza i nie ostatnia kontrola, do wyborów 3 lata więc pewnie niejedna kontrola poselska przede mną czy też posłami Koalicji Obywatelskiej – powiedział… » więcej 2020-10-08, godz. 15:04 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o planie wprowadzenia CIT-u dla spółek komandytowych ale nie tylko Gośćmi Joanny Matlak byli dziś: Grzegorz Kuliś (BCC), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Artur Żurakowski (ekonomista) oraz Piotr Pancześnik (Kongregacja… » więcej 2020-10-08, godz. 14:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Januszem Kowalskim W czwartkowej Loży Radiowej redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z Januszem Kowalskim, wiceministrem aktywów państwowych i posłem Solidarnej Polski. W rozmowie… » więcej 2020-10-07, godz. 15:31 Dr Barbara Radecka o raku piersi, świadomości i tym, żeby koronawirus nie spowodował strachu przed leczeniem innych… - Wszyscy onkolodzy w Polsce obserwują zmniejszoną liczbę rozpoznania choroby. To nie oznacza, że nie chorujemy, tylko, że nie badamy się - powiedziała… » więcej 2020-10-07, godz. 15:27 Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej Codziennie dochodzą nowe statystyki jeżeli chodzi o zachorowania. Wciąż mamy podobną liczbę placówek, które pracują hybrydowo, czyli około 19, ale do… » więcej 2020-10-06, godz. 13:55 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.1 [AUDIO] W nowym cyklu Radia Opole Piotr Moc i Piotr Gociek będą analizować najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. Dziś nie mogło zabraknąć rozmów o… » więcej 2020-10-06, godz. 13:41 Agata Lika o tworzącym się na Opolszczyźnie ruchu Szymona Hołowni i stowarzyszeniu Polska 2050 - Polska 2050 to nasza oficjalna nazwa, a Szymon Hołownia jest jednym z naszych liderów. Osób aktywnie działających jest na Opolszczyźnie 150 i ta liczba… » więcej 2020-10-05, godz. 15:19 Dr Marek Kawa w "Loży Radiowej" o kampanii w USA w obliczu chorego na koronawirusa Donalda Trumpa - Myślę, że cały świat wstrzymał oddech na wieść o tym, że Donald Trump i jego małżonka są zakażeni koronawirusem. Ponoć Trump dobrze przechodzi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***