Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona…
2020-09-21, 14:23 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne

Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne
- Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opolskiego.
Jego zdaniem Zjednoczona Prawica sama walczy ze sobą, nie potrzebuje tutaj katalizatora w postaci opozycji. W jego ocenie to niepokojące, bo władza powinna skupić się na rządzeniu Polską, która stoi w obliczu kolejnej fali pandemii, kryzysu gospodarczego, kiełkowania rewolucji za wschodnią granicą.

- Moim zdaniem patriotyzmem jest teraz zadbanie o zdrowie Polaków, zadbanie o gospodarkę i o to, by nie znikały miejsca pracy – powiedział Piotr Wach.

W ten sposób zarzucił brak patriotyzmu rządzącym, którzy zajmują się sami sobą. Doszło do jawnego starcia różnych sił w obozie rządzącym, na co – zdaniem naszego gościa – z niepokojem patrzą też wyborcy Prawa i Sprawiedliwości.

- Opozycja, gdy taka szansa się nadarzy – po władzę sięgnie. Ale do tego potrzeba nowych wyborów – podkreślił nasz gość, który stwierdził, że szansy na nowe wybory na razie nie ma.

Atrapą określił ofensywę programową Zjednoczonej Prawicy. Nie ma żadnego programu. Chodzi jedynie o wpływy w ministerstwach i spółkach skarbu państwa. Ale brak programu na walkę z kryzysem w gospodarce, na poprawę ochrony zdrowia, na walkę z koronawirusem, na poprawę oświaty.

- My oczywiście – jako opozycja – mamy propozycje programowe, ale program realizuje ten, kto rządzi. A rządzi Zjednoczona Prawica – powiedział Piotr Wach.

Zobacz także

2020-10-09, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o kwestii powiązania funduszy unijnych z praworządnością i walce z koronawirusem Zaproszenie do naszego studia przyjęli: Jan Zimoch z Młodej Prawicy, Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów, a także Amadeusz Hoffman z Federacji Młodych So… » więcej 2020-10-09, godz. 15:38 Marcin Ociepa o Wojskach Obrony Terytorialnej w regionie i nowym SOR-ze, który ma powstać w szpitalu wojskowym w Opo… - Mocno o to zabiegam – powiedział w Loży Radiowej Marcin Ociepa, wiceminister obrony narodowej, opolski poseł Porozumienia, z którym rozmawialiśmy o planach… » więcej 2020-10-09, godz. 15:37 Tomasz Kostuś o kontroli poselskiej rozpoczętej w Urzędzie Wojewódzkim - To pierwsza i nie ostatnia kontrola, do wyborów 3 lata więc pewnie niejedna kontrola poselska przede mną czy też posłami Koalicji Obywatelskiej – powiedział… » więcej 2020-10-08, godz. 15:04 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o planie wprowadzenia CIT-u dla spółek komandytowych ale nie tylko Gośćmi Joanny Matlak byli dziś: Grzegorz Kuliś (BCC), Grzegorz Adamczyk (Solidarność), dr Artur Żurakowski (ekonomista) oraz Piotr Pancześnik (Kongregacja… » więcej 2020-10-08, godz. 14:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceministrem Januszem Kowalskim W czwartkowej Loży Radiowej redaktor Magdalena Ogórek rozmawiała z Januszem Kowalskim, wiceministrem aktywów państwowych i posłem Solidarnej Polski. W rozmowie… » więcej 2020-10-07, godz. 15:31 Dr Barbara Radecka o raku piersi, świadomości i tym, żeby koronawirus nie spowodował strachu przed leczeniem innych… - Wszyscy onkolodzy w Polsce obserwują zmniejszoną liczbę rozpoznania choroby. To nie oznacza, że nie chorujemy, tylko, że nie badamy się - powiedziała… » więcej 2020-10-07, godz. 15:27 Robert Socha o zakażeniach w opolskich szkołach, ale i Dniu Edukacji Narodowej Codziennie dochodzą nowe statystyki jeżeli chodzi o zachorowania. Wciąż mamy podobną liczbę placówek, które pracują hybrydowo, czyli około 19, ale do… » więcej 2020-10-06, godz. 13:55 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.1 [AUDIO] W nowym cyklu Radia Opole Piotr Moc i Piotr Gociek będą analizować najważniejsze wydarzenia w polskiej polityce. Dziś nie mogło zabraknąć rozmów o… » więcej 2020-10-06, godz. 13:41 Agata Lika o tworzącym się na Opolszczyźnie ruchu Szymona Hołowni i stowarzyszeniu Polska 2050 - Polska 2050 to nasza oficjalna nazwa, a Szymon Hołownia jest jednym z naszych liderów. Osób aktywnie działających jest na Opolszczyźnie 150 i ta liczba… » więcej 2020-10-05, godz. 15:19 Dr Marek Kawa w "Loży Radiowej" o kampanii w USA w obliczu chorego na koronawirusa Donalda Trumpa - Myślę, że cały świat wstrzymał oddech na wieść o tym, że Donald Trump i jego małżonka są zakażeni koronawirusem. Ponoć Trump dobrze przechodzi… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***