Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z Sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-09-17, 12:27 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii wyborczej w USA, o manewrach wojskowych w Brześciu i tzw. ustawie futerkowej

Wojciech Skurkiewicz
Wojciech Skurkiewicz
- Nie przypuszczałam, że zacznę w ten sposób, mamy dziś 17 września, to data dla Polaków jednoznaczna, a tymczasem na Białorusi zaczynają się manewry przy współudziale Federacji Rosyjskiej. Co prawda nieduże, bo na szkolenia przyjechało 800 komandosów, ale one odbywają się za miedzą, w Brześciu. Powinniśmy się temu przyglądać, jak Pan to ocenia? - zapytała Magdalena Ogórek.

- Oczywiście, przyglądamy się, te ćwiczenia były zaplanowane już wcześniej. Te ćwiczenia mają kryptonim "Słowiańskie braterstwo" i miały być bardziej rozbudowane, bo w tych ćwiczeniach oprócz wojsk Białorusi i Rosji miały uczestniczyć siły zbrojne serbskie. Serbowie w ostatniej chwili się wycofali... - mówił Wojciech Skurkiewicz.

Redaktor Ogórek pytała też o kampanię wyborczą w USA. - Co do rozstrzygnięcia jestem spokojny, Trump wygra te wybory. Za jego czasów polityka i relacje bilateralne polsko - amerykańskie są na wysokim poziomie - stwierdził sekretarz MON.

- Z kolei u nas w parlamencie odbywa się burzliwa dyskusja tzw. ustawy futerkowej. Chyba nikt nie ma wątpliwości, że ta branża nie straci i z budżetu nie wypłyną wielkie pieniądze. Czy Pan jest zaskoczony tym jak się zachowała Konfederacja? Bo np. Platforma Obywatelska mówiła głosem zbliżonym do PiSu - mówiła redaktor Ogórek.

- Przysłuchiwałem się bacznie wczorajszej debacie i mam wrażenie, że znaczna część środowiska politycznego mówi jednym głosem i ponad podziałami. Co prawda odstaje Konfederacja czy PSL, ale ja jestem przekonany, że ta ustawa zostanie przyjęta - ocenił Skurkiewicz.
Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem

Zobacz także

2020-10-23, godz. 17:57 Młodzieżowa Loża Radiowa o sejmowej debacie na temat koronawirusa Zaproszenie do studia Radia Opole przyjęli Kamil Wencel (Konfederacja, KORWiN), Mateusz Pietrycki (Forum Młodych PiS), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci… » więcej 2020-10-22, godz. 14:44 "Pracodawcy, związkowcy, eksperci - Wspólna sprawa" - debata o projekcie tzw. mobbingu płacowego i pomocy dla branż… Zaproszenie Radia Opole przyjęli Grzegorz Adamczyk z Solidarności, Grzegorz Kuliś z BCC, Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo-Handlowej i dr Witold… » więcej 2020-10-22, godz. 10:26 Magdalena Ogórek rozmawia z prof. Przemysławem Czarnkiem, ministrem edukacji i nauki W cyklu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała z profesorem Czarnkiem m.in. o zmianach programowych, innym rozłożeniu akcentów w polskiej edukacji… » więcej 2020-10-21, godz. 11:54 Maksymilian Polis o II Opolskim Kongresie Młodzieży - Mamy bardzo obfity program kongresu online, bo to nie tylko wykłady, ale też warsztaty - mówił w Loży Radiowej Maksymilian Polis, przewodniczący Forum… » więcej 2020-10-21, godz. 11:52 Jerzy Wrębiak, burmistrz Brzegu i Katarzyna Gołębiowska-Jarek, wójt Dąbrowy o "wielkiej wodzie", która zalała Brzeg… W ostatnich dniach samorządowcy z którymi rozmawialiśmy musieli uporać się z podtopieniami i falami kulminacyjnymi, które przechodziły przez ich miejscowości… » więcej 2020-10-20, godz. 13:58 Piotr Moc i Piotr Gociek w cyklu "Co tam Panie w polityce" W dzisiejszym (20.10) wydaniu cyklu "Co tam Panie w polityce" Piotr Gociek (Do Rzeczy, Polskie Radio, TVP Kultura, Telewizja Republika) i Piotr Moc podsumowali… » więcej 2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***