Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister…
2020-09-10, 14:40 Autor: Magdalena Ogórek, Witold Żurawicki

Prosto z Sejmu: gościem Magdaleny Ogórek był wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed

Magdalena Ogórek i Stanisław Szwed [fot. Maciej Wajler / Marcin Skomudek]
Magdalena Ogórek i Stanisław Szwed [fot. Maciej Wajler / Marcin Skomudek]
- To bardzo ciekawe spotkanie biznesu z rządem, ale także z opozycją - powiedział między innymi o Forum Gospodarczym w Karpaczu wiceminister rodziny, pracy i polityki społecznej Stanisław Szwed.
W Karpaczu bowiem po raz pierwszy z rządem i biznesem rozmawiała także opozycja. Gość Magdaleny Ogórek przypomniał także uhonorowanie białoruskiej działaczki Swietłany Cichonauskiej.

Jako najważniejsze wyzwanie w okresie pandemii uznał między innymi pomoc finansową dla przedsiębiorców. Udało się, bo tarcza została przyjęta szybko, pozbawiona była zbędnej biurokracji (pomoc świadczona na oświadczenie) i pieniądze na kontach były już praktycznie po 2-3 dniach.

- Najistotniejsze było tutaj wzajemne zaufanie ze strony rządowej do przedsiębiorców i biznesu do strony rządowej – podkreślił Stanisław Szwed.

Dalsze miesiące dla resortu to kolejne wyzwania. Na przykład program Maluch+. Polega on na wsparciu finansowym dla dzieci do lat 3 – dofinansowanie nowych miejsc w żłobkach.

Karta Wielkiej Rodziny to także wielki sukces – korzysta z niej ponad milion osób. Kartę rozszerzono także na osoby, które wcześniej wychowały przynajmniej trójkę dzieci. Program się rozwija, wchodzą do niego kolejne podmioty ze swoimi usługami.

Zobacz także

2020-10-05, godz. 15:19 Dr Marek Kawa w "Loży Radiowej" o kampanii w USA w obliczu chorego na koronawirusa Donalda Trumpa - Myślę, że cały świat wstrzymał oddech na wieść o tym, że Donald Trump i jego małżonka są zakażeni koronawirusem. Ponoć Trump dobrze przechodzi… » więcej 2020-10-05, godz. 15:07 Ryszard Galla o spodziewanej dziś rekonstrukcji rządu i kontrolach poselskich - Patrzę na nowy skład rządu z dozą ostrożności. Wsłuchując się w poranny wywiad z ministrem Ociepą, stwierdzenie, że to w wyniku epidemii następuje… » więcej 2020-10-02, godz. 16:16 Młodzieżowa Loża Radiowa ocenia skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Krukowski (forum Młodych PiS), Mikołaj Olchowy (Lewica), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci) i Michał Maliński… » więcej 2020-10-02, godz. 10:31 Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus o spotkaniach z Lewicą na Opolszczyźnie i wizji Polski - Na to spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób i to pokazało, że opolanie potrzebują rozmowy o tym jakiej chcą polski i jak ta wizja powinna wyglądać –… » więcej 2020-10-01, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o tym jakie zmiany wypracować w kodeksie pracy w związku z pandemi… Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora (ekonomista, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu), dr Jerzy Szteliga… » więcej 2020-10-01, godz. 12:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie » więcej 2020-09-30, godz. 14:28 Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji - Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół… » więcej 2020-09-30, godz. 14:20 Alicja Wujec-Kaczmarek i dr Joanna Wawrzyniak o międzynarodowym projekcie malowania fresków - Program został podjęty we wrześniu zeszłego roku - dr Joanna Wawrzyniak przypomniała założenia programu z Erasmusa. - Czeska uczelnia z Litomyśla… » więcej 2020-09-29, godz. 13:53 Wacław Bortnik o pracy inspekcji weterynaryjnej, ASF i ptasiej grypie - Nie wchodzimy na siłę, staramy się pracować online – przyznał wojewódzki lekarz weterynarii Wacław Bortnik. » więcej 2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***