Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria 'Czajki' - problem…
2020-09-04, 16:40 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy?

Młodzieżowa Loża Radiowa (04.09.2020)
Naszymi gośćmi byli:
Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej
Jan Zimoch z Porozumienia
Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów
- Na pewno temat nieco przesadzony przez prawą stronę sceny politycznej - stwierdził o awarii Tobiasz Gajda.

Jego zdaniem oczywiście to nie tylko problem lokalny, gdyż Wisła płynie przez pół Polski. Przypomniał jednak, że nawet Szwedzi – tak zaniepokojeni stanem Bałtyku – stwierdzili, że są zadowoleni z działań, jakie w tej sprawie podjęły władze Warszawy. Ponadto ostatnie badania robione aż pod Płockiem oceniły stan wody w Wiśle jako mieszczący się w normach.

- Awarie się zdarzają - powiedział Jan Zimoch z Porozumienia.

Podkreślił, że trzeba z tej awarii wyciągnąć wnioski, konsekwencje. Ma nadzieje, że Rafał Trzaskowski poradzi sobie z tym problemem. Nie ma też nic przeciwko temu, by łączyć pracę w samorządach z polityką. Zresztą wielu polityków wywodzi się właśnie z samorządów. Kibicuje nowemu ruchowi społecznemu, bo uważa, że to jeszcze bardziej osłabi opozycję.

- Męczy mnie rozdmuchiwanie tego lokalnego problemu ponad miarę – zastrzegł Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej.

Rozumie, że o tym problemie trzeba rozmawiać, lecz gdyby nie było totalnej wojny między obiema stronami sporu politycznego – awaria miałaby zupełnie inny wymiar. Nasz gość podkreślił, że dla niego ideałem byłaby sytuacja, w której rząd działa jak sprawna korporacja, spokojnie i efektywnie. Politycy rzadko występują w mass mediach, zwłaszcza w pomniejszych sprawach.

Zobacz także

2020-10-05, godz. 15:19 Dr Marek Kawa w "Loży Radiowej" o kampanii w USA w obliczu chorego na koronawirusa Donalda Trumpa - Myślę, że cały świat wstrzymał oddech na wieść o tym, że Donald Trump i jego małżonka są zakażeni koronawirusem. Ponoć Trump dobrze przechodzi… » więcej 2020-10-05, godz. 15:07 Ryszard Galla o spodziewanej dziś rekonstrukcji rządu i kontrolach poselskich - Patrzę na nowy skład rządu z dozą ostrożności. Wsłuchując się w poranny wywiad z ministrem Ociepą, stwierdzenie, że to w wyniku epidemii następuje… » więcej 2020-10-02, godz. 16:16 Młodzieżowa Loża Radiowa ocenia skład nowego rządu premiera Mateusza Morawieckiego Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Krukowski (forum Młodych PiS), Mikołaj Olchowy (Lewica), Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci) i Michał Maliński… » więcej 2020-10-02, godz. 10:31 Krzysztof Śmiszek i Joanna Scheuring-Wielgus o spotkaniach z Lewicą na Opolszczyźnie i wizji Polski - Na to spotkanie przyszło kilkadziesiąt osób i to pokazało, że opolanie potrzebują rozmowy o tym jakiej chcą polski i jak ta wizja powinna wyglądać –… » więcej 2020-10-01, godz. 15:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o tym jakie zmiany wypracować w kodeksie pracy w związku z pandemi… Zaproszenie Joanny Matlak przyjęli: Grzegorz Kuliś (BCC), dr Witold Potwora (ekonomista, Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji w Opolu), dr Jerzy Szteliga… » więcej 2020-10-01, godz. 12:50 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z poseł Violettą Porowską o porozumieniu prawicy i nowym… Gościem Magdaleny Ogórek była Violetta Porowska, poseł PiS i szefowa tej partii w regionie » więcej 2020-09-30, godz. 14:28 Bartłomiej Kolanoś o myśliwych i stereotypach o ich pasji - Ja przygodę z zawodowym łowiectwem kontynuuję już 14 lat - zastrzegł łowczy okręgowy Bartłomiej Kolanoś – swoją funkcję pełni od dwóch i pół… » więcej 2020-09-30, godz. 14:20 Alicja Wujec-Kaczmarek i dr Joanna Wawrzyniak o międzynarodowym projekcie malowania fresków - Program został podjęty we wrześniu zeszłego roku - dr Joanna Wawrzyniak przypomniała założenia programu z Erasmusa. - Czeska uczelnia z Litomyśla… » więcej 2020-09-29, godz. 13:53 Wacław Bortnik o pracy inspekcji weterynaryjnej, ASF i ptasiej grypie - Nie wchodzimy na siłę, staramy się pracować online – przyznał wojewódzki lekarz weterynarii Wacław Bortnik. » więcej 2020-09-28, godz. 15:17 Violetta Porowska o porozumieniu w prawicy oraz przygotowaniach do wewnątrzpartyjnych wyborów - To wielkie wydarzenie i wielka satysfakcja, że umowa koalicyjna została podpisana – oceniła Violetta Porowska, posłanka Prawa i Sprawiedliwości i szefowa… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***