Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-08-20, 12:30 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem
"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem
Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra zdrowia Łukasza Szumowskiego, a także sytuacja u naszego wschodniego sąsiada czyli na Białorusi.
- Jest gorący news, czyli dymisja Jacka Czaputowicza, czy domyśla się Pan dlaczego odchodzi, bo ja mam wątpliwości... Jesteśmy dominującym głosem, premier narzuca narrację Unii Europejskiej, która jest pogrążona w marazmie, wczoraj wideokonferencja, dlaczego teraz ta dymisja szefa dyplomacji? – zapytała redaktor Magdalena Ogórek swojego gościa.

- Rzeczywiście, jest to zaskakujące, moment nie jest najlepszy, biorąc pod uwagę chociażby deklaracje pana premiera o zorganizowaniu spotkania na temat sytuacji na Białorusi. Były takie pogłoski, które się słyszało dość często, natomiast każdy zakładał, że [dymisja przyp. red.] będzie przy okazji rekonstrukcji rządu, a teraz są inne okoliczności – mówił poseł Tomasz Latos. - Ważne, żebyśmy w płynny sposób i pod pełną kontrolą przeszli do rządów kogoś innego – dodał.

- Odchodzi także minister Szumowski i to Pana nazwisko jet na giełdzie nazwisk, które się wymienia w kontekście objęcia resortu zdrowia. Mówi się też o Stanisławie Karczewskim – mówiła redaktor Ogórek.

- Nie wiem jaka jest sytuacja w resorcie spraw zagranicznych, ale jeśli chodzi o zdrowie to zakładam, że decyzje zostały podjęte. Przyzwyczaiłem się, że dziennikarze lubią spekulować w przeszłości też byłem dwukrotnie na giełdzie nazwisk. Ja zakładam, że to jednak będzie ktoś inny i na pewno będzie to osoba bardzo przygotowana i wejdzie płynnie w działania w resorcie – powiedział poseł Latos.
Z Tomaszem Latosem rozmawia Magdalena Ogórek (20.08.2020)

Zobacz także

2020-09-25, godz. 17:54 Młodzieżowa Loża Radiowa o porozumieniu w Zjednoczonej Prawicy Gośćmi Młodzieżowej Loży Radiowej byli Ludwik Skubała (Młodzi Demokraci, Platforma Obywatelska), Arkadiusz Domeredzki (Federacja Młodych Socjaldemokratów… » więcej 2020-09-25, godz. 14:53 Dr Jolanta Maj o pracy zdalnej, która jest przyszłością - Przed pandemią pracowników zatrudnionych w ramach pracy zdalnej było relatywnie niewielu - przyznała dr Jolanta Maj z Politechniki Opolskiej. » więcej 2020-09-24, godz. 15:18 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O strajkach w kopalniach i konieczności reformy górnictwa Naszym gośćmi byli: dr Jerzy Szteliga - OPZZ Grzegorz Adamczyk - Solidarność Grzegorz Kuliś - BCC dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA dr Artur Żurakowski… » więcej 2020-09-24, godz. 12:03 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Tomaszem Kostusiem o wyborze szefa klubu KO, "Nowej Solidarności"… - Może Pan słyszał kiedy inauguracja "Nowej Solidarności"? Ja słyszałam o sierpniu, może że we wrześniu, ale nieszczęsna Czajka chyba pokrzyżowała… » więcej 2020-09-24, godz. 12:01 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Beatą Kempą o tym czy jest porozumienie w Zjednoczonej… - Czy nadal można mówić „Zjednoczona Prawica”? Czy rozmowy już się dokonały i czy ten konflikt i kryzys jest już zażegnany? – pytała Magdalena Ogórek… » więcej 2020-09-23, godz. 15:52 Dr Witold Potwora depopulacji i recepcie na jej powstrzymanie - Przyczyny są dwojakiego rodzaju – powiedział o wyludnianiu się regionu dr Witold Potwora z Wyższej Szkoły Zarządzania i Administracji w Opolu. » więcej 2020-09-23, godz. 14:47 Andrzej Rak o nowych przepisach drogowych i co nas gubi na drodze » więcej 2020-09-22, godz. 14:52 Piotr Woźniak w o tożsamości Lewicy, jej postulatach i regionalnych konwencjach - Lewica absolutnie zaniedbała politykę historyczną - stwierdził na naszej antenie dr Piotr Woźniak, przewodniczący SLD w regionie. » więcej 2020-09-22, godz. 14:51 Norbert Rasch o delegowaniu do pracy za granicą - Ważne było i jest dla mnie, byśmy wykorzystywali potencjał znajomości języka niemieckiego - powiedział Norbert Rasch, dyrektor agencji APN. » więcej 2020-09-21, godz. 15:21 Violetta Porowska o losach Zjednoczonej Prawicy oraz nielojalnych posłach i koalicjantach - Dzisiejsza sytuacja wymaga lojalnych koalicjantów, partnerów do gry. Nie może tak być, że na szali kładzie się interesiki poszczególnych partii. Musimy… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***