Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych…
2020-08-17, 14:34 Autor: Marcin Boczek

Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i kontroli poselskiej w UMWO

Ryszard Galla o sytuacji na polskiej i światowej scenie politycznej
- Dla mnie jest oczywiste, że głos wyborców jest najważniejszy i jeśli nie ma zgody to widzimy co się dzieje. Będzie teraz wycofywanie się cichcem. Ja myślę jednak, że znów będziemy mieli do czynienia z „mętną wodą”, bo to sprzyja temu, że szuka się możliwości dorabiania, kombinowania czy dzielenia konfitur – mówił w Loży Radiowej Ryszard Galla, poseł Mniejszości Niemieckiej, pytany o sprawę podwyżek wynagrodzeń dla najważniejszych osób w państwie.
- Ja pamiętam posła Józefa Zycha z PSL, człowieka bardzo uczciwego, który jako ostatni podejmował tę kwestię i od tego czasu każde ugrupowanie polityczne boi się tego tematu bo jest to gorący kartofel. Myślę, że gdyby nie decyzja prezesa Kaczyńskiego o obniżeniu, to temat w dalszym ciągu byłby tak traktowany – stwierdził nasz gość.

- Decyzja o obniżeniu spowodowała, że temat wraca, PiS podjął temat kilka lat temu, nie było zgody ponadpartyjnej i temat upadł. Dzisiaj temat został podjęty, ogłoszono tę zgodę i ja w głosowaniu doszedłem do wniosku, że jest to temat dobrze przeanalizowany i na tyle uzgodniony, że będzie ta zgody.

- Zawiodłem się na tym, głosy obywateli mówią co innego. I rzeczywiście ktoś zapyta czy to odpowiedni czas. a ja bym zapytał: jaki jest odpowiedni? – mówił poseł Galla.

Zobacz także

2020-09-21, godz. 14:23 Piotr Wach m.in. o tym czy istnieje jeszcze Zjednoczona Prawica i czy grożą nam przedterminowe wybory parlamentarne - Problemy Zjednoczonej Prawicy nie wynikają z działalności opozycji – zastrzegł Piotr Wach z Nowoczesnej, wiceprzewodniczący sejmiku województwa opol… » więcej 2020-09-18, godz. 15:00 Młodzieżowa Loża Radiowa (18.09.2020): O ustawie "futerkowej" i lojalności koalicyjnej W naszej Loży uczestniczyli: Grzegorz Krukowski z PiS Jan Zimoch z Porozumienia Michał Maliński z Konfederacji Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej… » więcej 2020-09-18, godz. 14:52 Marian Jagielski o zawodzie adwokata i działaniach Okręgowej Rady Adwokackiej w Opolu » więcej 2020-09-17, godz. 12:44 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa". O przemyśle futrzarskim oraz kredytach bankowych W debacie naszymi gośćmi byli: Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłowo - Handlowej Grzegorz Adamczyk z NSZZ Solidarność Grzegorz Kuliś z BCC » więcej 2020-09-17, godz. 12:27 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Wojciechem Skurkiewiczem, sekretarzem stanu w MON o kampanii… » więcej 2020-09-16, godz. 15:20 Piotr Moc o jesiennej ramówce, nowych słuchowiskach, nowych prowadzących i "złotej" muzyce w Radio Opole - Idzie jesień i ochłodzenie, wracamy do studiów radiowych, ale też zabezpieczenia w związku z COVID-19. A nasza ramówka jesienna ruszy już w zasadzie od… » więcej 2020-09-16, godz. 15:19 Dr Jarosław Szarek o działalności IPN i dbałości o pamięć narodową - Przystanek Historia to miejsce, gdzie IPN opowiada o naszych dziejach, o naszej aktywności - powiedział dr Jarosław Szarek, prezes Instytut Pamięci Narodowej… » więcej 2020-09-16, godz. 15:18 Dr Agnieszka Gawlik o tym, jak zorganizowana jest nasza służba zdrowia i jak poprawić jej funkcjonowanie - Wydaje mi się, że jest to krok naprzód – tak oceniła przekazanie kompetencji w zakresie zlecania testów na koronawirusa lekarzom podstawowej opieki zdrowotnej… » więcej 2020-09-15, godz. 14:30 Bartosz Maziarz i Bartłomiej Pater o sytuacji na Białorusi i naszym bezpieczeństwie - Mamy patową sytuację na Białorusi – powiedział dr Bartosz Maziarz z Uniwersytetu Opolskiego. – Na pewno widzimy osłabienie Łukaszenki. - To jest… » więcej 2020-09-15, godz. 13:25 Ryszard Galla o tym, że opozycja powinna wychodzić ze swoimi propozycjami i uważnym przyglądaniu się rekonstrukcji… - Dogadywanie się rządzącym idzie jak po grudzie, a jeśli mówimy o opozycji to życzyłbym sobie by była bardziej mobilna - mówił w Loży Radiowej Ryszard… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***