Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby…
2020-07-24, 16:16 Autor: Witold Żurawicki

Dr Wiesława Błudzin o ponownym wzroście liczby zarażonych na COVID-19

Dr Wiesława Błudzin o ponowny wzrost liczy zarażonych na COVID-19
- Z tą pandemią będziemy musieli żyć. I się do niej przyzwyczaić. Aż do momentu wynalezienia szczepionki – podkreśliła dr Wiesław Błudzin, konsultant wojewódzki do spraw chorób zakaźnych.
Nasz gość wyjaśnił, że ostatni wzrost liczby zachorowań w Polsce wynika z kilku przyczyn. Między innymi z masowych badań przesiewowych w kopalniach, nie zachowywania środków ostrożności na różnego rodzaju imprezach, na przykład weselach.

- Rygorystyczne stosujmy nadal proste zasady bezpieczeństwa - zastrzegła dr Wiesława Błudzin.

Po pierwsze - często myjmy ręce. Po drugie – stosujmy maseczki w pomieszczeniach zamkniętych. Po trzecie zachowujmy dystans od drugiej osoby.

- Dzięki myciu rąk, które jest teraz powszechniejsze, w tym roku jest znacznie mniej zakażeń chorobami przenoszonymi drogą pokarmową – wyjaśnił nasz gość i kilka razy zaapelował o bardzo częste mycie. Czynność prozaiczna, ale nie do przecenienia w walce z drobnoustrojami, w tym z COVID - 19 .

Dr Wiesława Błudzin przyznała, że jesienią może wystąpić kolejna fala zachorowań, gdyż to okres zachorowań na grypę. Dlatego niezmiernie istotnym jest korzystanie ze szczepień na grypę. Dzięki szczepieniom wyeliminowano przecież wiele groźnych chorób jak tężec czy polio. Korzystajmy ze zdobyczy współczesnej medycyny.

Zobacz także

2020-09-08, godz. 13:19 Lesław Tomczak o wyzwaniach dla oświaty na pandemiczny czas - Wspólnym mianownikiem tych dwóch instytucji jest dobro szkoły, ucznia i nauczyciela- wyjaśnił Lesław Tomczak, dyrektor Regionalnego Zespołu Placówek… » więcej 2020-09-07, godz. 16:00 Violetta Porowska o rekonstrukcji rządu, kondycji PiS w regionie i celach politycznych - O tym, jak będzie rząd wyglądał po rekonstrukcji, na pewno poinformuje premier Mateusz Morawiecki – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-09-07, godz. 15:00 Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu - To kłopot przede wszystkim dla warszawiaków i tym którzy mieszkają na szlaku Wisły, mamy trudną sytuację pod względem ekologicznym, sanitarnym i środowiskowym… » więcej 2020-09-04, godz. 16:40 Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy? Naszymi gośćmi byli: Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej Jan Zimoch z Porozumienia Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów » więcej 2020-09-04, godz. 16:04 Paweł Stauffer o nowych gwiazdach w Alei Gwiazd i swoim ulubionym zdjęciu z festiwalu - Pierwszą gwiazdę odsłanialiśmy 16 lat temu w atmosferze lekkiego skandalu i była to gwiazda Czesława Niemena – mówił Paweł Stauffer, opolski fotograf… » więcej 2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***