Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki…
2020-07-17, 16:41 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

Młodzieżowa Loża Radiowa: O jakości polityki i votum nieufności

Młodzieżowa Loża Radiowa (17.07.2020)
Goście Młodzieżowej Loży Radiowej krytycznie o przeciwnikach politycznych i ich programach
- Na pewno nie jest to konstruktywne i merytoryczne posunięcie – powiedział Fabian Pszon (Solidarna Polska). Jego zdaniem próba odwołania ministra sprawiedliwości zaraz po wyborach prezydenckich to próba natychmiastowego ataku ze strony pozycji, odbicia się po przegranych wyborach.

- Prawem opozycji jest patrzenie władzy na ręce - zastrzegł Tomasz Wiciak (Polskie Stronnictwo Ludowe). Przypomniał, że PiS za rządów PO-PSL także składał vota nieufności wobec różnych ministrów. Wiadomo, że Prawica ma większość w sejmie i obroni swoich ministrów, ale powinna też wyjaśnić wszelkie niewiadome.

- Votum nieufności nie jest tylko dlatego, że my nie wiemy wielu rzeczy – podkreślił Amadeusz Hoffman (Lewica). I zarzucił rządzącym wykorzystywanie policji i prokuratury do celów politycznych, brak wyjaśnienia afery związanej z respiratorami, brak transparentności w wydawaniu pieniędzy z Funduszu Sprawiedliwości itp.

- Politycy Prawa i Sprawiedliwości pokazują, że nie szanują wyborców – zastrzegł Jarosław Draguć (Młodzi Demokraci). Jako przykład podał między innymi zapowiedzi repolonizacji mediów, brak wyjaśnienia afer. Dlatego opozycja – z braku informacji o tych sprawach – złożyła vota nieufności.

- To wszystko prawda, brzmi mocno i dobrze się sprzedaje w obecnej polityce - stwierdził Mariusz Janczuk (Korwin – Konfederacja). - Ale przypominam panom, że wszystkie ugrupowania, jakie reprezentujecie, już rządziły. W polskiej polityce nie ma merytoryki.

Zobacz także

2020-09-07, godz. 16:00 Violetta Porowska o rekonstrukcji rządu, kondycji PiS w regionie i celach politycznych - O tym, jak będzie rząd wyglądał po rekonstrukcji, na pewno poinformuje premier Mateusz Morawiecki – zastrzegła posłanka Prawa i Sprawiedliwości Violetta… » więcej 2020-09-07, godz. 15:00 Tomasz Kostuś o tym co dalej z "Nową Solidarnością" i o rekonstrukcji rządu - To kłopot przede wszystkim dla warszawiaków i tym którzy mieszkają na szlaku Wisły, mamy trudną sytuację pod względem ekologicznym, sanitarnym i środowiskowym… » więcej 2020-09-04, godz. 16:40 Młodzieżowa Loża Radiowa: Awaria "Czajki" - problem lokalny czy krajowy? Naszymi gośćmi byli: Konrad Muller z Mniejszości Niemieckiej Jan Zimoch z Porozumienia Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów » więcej 2020-09-04, godz. 16:04 Paweł Stauffer o nowych gwiazdach w Alei Gwiazd i swoim ulubionym zdjęciu z festiwalu - Pierwszą gwiazdę odsłanialiśmy 16 lat temu w atmosferze lekkiego skandalu i była to gwiazda Czesława Niemena – mówił Paweł Stauffer, opolski fotograf… » więcej 2020-09-04, godz. 14:38 Piotr Moc o tym jak Radio Opole włącza się w relacjonowanie festiwalu i koncercie grupy SBB - To był chyba 1981 rok i to była impreza towarzysząca festiwalowi czyli Rock Opole. Pamiętam, że wtedy grał zespół Perfect, Brygada kryzys, Bank. Byłem… » więcej 2020-09-03, godz. 13:47 "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" - debata o euro Przyjąć - nie przyjąć. A jeśli - to kiedy? O ewentualnym przyjęciu euro rozmawiali przedstawiciele pracodawców, związkowcy oraz ekonomiści. Naszymi gośćmi… » więcej 2020-09-03, godz. 12:23 Magdalena Ogórek rozmawia z ministrem Markiem Gróbarczykiem o kolejnej awarii oczyszczalni "Czajka" w Warszawie - Bardzo bym chciała zacząć od innego tematu, ale doskonale pamiętam, że oprócz spraw związanych z suszą, rozmawialiśmy ostatnio o Czajce i znów temat… » więcej 2020-09-02, godz. 15:21 Robert Pawlak o rynku pracy, pracownikach cudzoziemskich i problemach z ich naborem - To organizacja zrzeszającą firmy zajmujące się działalnością w szeroko rozumianej branży zatrudnieniowej – powiedział Robert Pawlak - prezes PGO Services… » więcej 2020-09-02, godz. 14:43 Małgorzata Kozak o problemach rodzin zastępczych - Trochę rodzin nam się „pogubiło”, straciliśmy kontrolę np. nad zjawiskiem przemocy – mówiła w Loży Radiowej Małgorzata Kozak, wicedyrektor Miejskiego… » więcej 2020-09-01, godz. 15:04 Aleksander Iszczuk o wyzwaniach jakie stoją przed nauczycielami, dyrektorami i uczniami w nowym roku szkolnym - Po tak długiej przerwie bezpośredniego niewidzenia się, to myślę, że po jednej i po drugiej stronie jest duża radość z tego faktu, ale też nadzieja… » więcej
23456
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***