Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach…
2020-07-10, 15:52 Autor: Joanna Matlak, Witold Żurawicki

WYBORY 2020: Młodzieżowa LR o kandydatach, przepływach elektoratów i kampanii wyborczej

Młodzieżówki partyjne komentują i podsumowują kampanię prezydencką
Spore różnice zdań wśród młodych z różnych opcji politycznych.
- Mamy świetny nastrój, wierzymy w wygraną naszego kandydata, w czym utwierdzają nas spotkania z wyborcami – powiedział Grzegorz Krukowski z Forum Młodych Prawa i Sprawiedliwości.

- My bardziej zachęcamy niż zniechęcamy do przeciwnika. Mamy pozytywny przekaz w tej kampanii. Także wierzymy w zwycięstwo, w czym utwierdzają nas ostatnie sondaże – stwierdził z kolei Tobiasz Gajda z Młodych Demokratów

- My przyglądamy się kandydatom. Bardziej stawiamy na kandydata Platformy Obywatelskiej. Uważamy, że trzeba dać mu kredyt zaufania i zagłosować przeciwko Andrzejowi Dudzie – zapowiedział Piotr Paszkiewicz z Lewicy.

- My nie mamy swojego kandydata, oficjalnie żadnego nie popieramy, ale ja osobiście skłaniałbym się za Rafałem Trzaskowskim - dla Konrada Mullera z Mniejszości Niemieckiej papierkiem lakmusowym są tutaj choćby stosunki polsko-niemieckie.

- Dla nas wybory prezydenckie skończyły się w I turze. Jak powiedział nasz kandydat Krzysztof Bosak przez następne 5 lat w pałacu prezydenckim będzie zły prezydent, bez względu na to, kto wygra - stwierdził Michał Maliński z Konfederacji - Ruchu Narodowego.

Zobacz także

2020-08-24, godz. 16:03 Ryszard Wilczyński o kontroli w opolskim urzędzie marszałkowskim, zamieszaniu wokół podwyżek dla najważniejszych… - To jest jeden z ekscesów Zjednoczonej Prawicy - powiedział o kontroli poselskiej w opolskim urzędzie marszałkowskim Ryszard Wilczyński, poseł Platformy… » więcej 2020-08-24, godz. 16:06 Janusz Kowalski o gruzowisku jakie pozostało z sanatorium w Suchym Borze i głosowaniu nad odwołaniem marszałka Bu… - To pierwsza od 22 lat kontrola poselska w Urzędzie Marszałkowskim. Jesteśmy na jej początku wraz z poseł Katarzyną Czocharą. Kontrola ma zbadać wszystkie… » więcej 2020-08-21, godz. 14:40 Młodzieżowa Loża Radiowa o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i dymisjach ministrów Szumowskiego i… Studio plenerowe Radia Opole odwiedził Jarosław Draguć z Młodych Demokratów (Platforma Obywatelska), Michał Kalinowski z Lewicy i Piotr Fajbuś z Konfederacji… » więcej 2020-08-21, godz. 14:18 Anna Zięty o nauce zdalnej i o tym, dlaczego nie korzysta się ze zdobyczy nauki - Nauka zdalna wcale nie musi zastąpić całkowicie nauki stacjonarnej - zastrzegła dr Anna Zięty z Wyższej Szkoły Bankowej w Opolu. » więcej 2020-08-20, godz. 15:07 Debata "Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa": o niedzielach wolnych od handlu i podwyżkach płac W debacie uczestniczyli: dr Witold Potwora - ekonomista z WSzZiA w Opolu Grzegorz Kuliś z opolskiej Loży BCC Piotr Pancześnik z Kongregacji Przemysłow… » więcej 2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej
34567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***