Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » 'Prosto z sejmu' w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek…
2020-07-09, 11:22 Autor: Joanna Matlak

"Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską

Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Violetta Porowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Przed nami II tura wyborów prezydenckich; do urn pójdziemy już 12 lipca, w niedzielę. Przypomnijmy, w I turze wyborów prezydenckich Andrzej Duda zdobył 43% głosów, a Rafał Trzaskowski 30%. Na ostatniej prostej kampanii prezydenckiej Magdalena Ogórek rozmawiała z Violettą Porowską, poseł PiS i szefową tej partii w regionie.
- Zostały dwa dni do ciszy wyborczej i 4 dni do wyborów. To bardzo trudny odcinek kampanii, widzimy chwyty poniżej pasa, mnóstwo kłamstw w internecie i przestrzeni publicznej i chyba takiej kampanii jeszcze nie było – mówiła Magdalena Ogórek.

- Nie było takiej kampanii i wszyscy mówią, że jest szczególna, waleczna, dynamiczna ale też bardzo brudna – odpowiedziała poseł Porowska.

- Jest mnóstwo oszczerstw, kłamstw i manipulacji w przestrzeni internetowej do której wszyscy mają dostęp, ale już potem nie wszyscy weryfikują te informacje. One są często kłamliwe i nieprawdziwe. Myślę, że to kampania, która zapisze się złym cieniem w historii medialnej propagandy, a czy to przyniesie efekty to zobaczymy za kilka dni – powiedziała Violetta Porowska i przypomniała konferencję prasową na której wskazywała na zniszczone plakaty Andrzeja Dudy. – Wtedy powiedziałam, że kradzieżą, chuligaństwem i kłamstwem nie wygrywa się wyborów. Mam nadzieję, że ci którzy to widzą, ocenią kandydatów w sposób właściwy – mówiła poseł PiS.

- To jest też chyba pierwsza kampania gdzie Niemcy otwarcie włączyły się w kampanię prezydencką w Polsce. Mam na myśli haniebną okładkę „Faktu” ale też różne inne działania, które wskazują na to, że niemiecko-szwajcarskie koncerny medialne chcą wybierać w Polsce prezydenta – mówiła redaktor Ogórek.

- Nie może być tak, że w suwerennym, niezależnym mocnym silnym i rozwijającym się kraju w środku Europy, inne sąsiednie kraje mówią, że będą nam wybierać prezydenta… I nie mówią tego w sposób zawoalowany tylko wprost – dodała poseł Porowska.
Magdalena Ogórek rozmawia z Violettą Porowską

Zobacz także

2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej 2020-08-18, godz. 13:42 Dr Mirosław Małowski o tym, jak radzić sobie z upałami oraz o inżynieriii genetycznej - Są ludzie zdrowi i zdrowsi. Wszystko zależy od stanu zdrowia – powiedział dr Mirosław Małowski o funkcjonowaniu w czasie upałów. – A ludzie chorzy… » więcej 2020-08-17, godz. 14:34 Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i kontroli poselskiej w UMWO - Dla mnie jest oczywiste, że głos wyborców jest najważniejszy i jeśli nie ma zgody to widzimy co się dzieje. Będzie teraz wycofywanie się cichcem. Ja… » więcej 2020-08-17, godz. 13:56 Katarzyna Czochara o sytuacji na Białorusi oraz kontroli w urzędzie marszałkowskim - To sytuacja, która ma wpływ nie tylko na Białoruś - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara o protestach u naszego sądiada. » więcej 2020-08-14, godz. 14:51 Młodzieżowa Loża Radiowa: O sytuacji na Białorusi W naszej MLR uczestniczyli tym razem: Grzegorz Krukowski z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Zimoch z Porozumienia, Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej, Jakub… » więcej 2020-08-14, godz. 14:16 Irena Koszyk podsumowuje 34 lata pracy w oświacie - Naczelnikiem będę do końca sierpnia, a potem od września emerytura. W pewnym momencie stwierdziłam, że trzeba pomyśleć o sobie, żeby już tak nie pędzić… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***