Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta…
2020-07-03, 14:23 Autor: Beata Granatowska, Ireneusz Prochera

WYBORY 2020: Michał Kalinowski o wyniku Roberta Biedronia i lewicowości Platformy Obywatelskiej

Michał Kalinowski [fot. Marcin Skomudek]
Michał Kalinowski [fot. Marcin Skomudek]
- Wynik na pewno mógłby być lepszy - przyznał Michał Kalinowski z Lewicy, oceniając wynik wyborczy Roberta Biedronia.
Dodał, że widocznie wielu wyborców zasugerowało się niekorzystnymi sondażami, jakie prezentowani przed wyborami, zgodnie z którymi kandydat Lewicy nie miał wielkich szans na sukces.

- Robert Biedroń żyje z tego, że ma świetny kontakt z wyborcami – dodał nasz gość podkreślając, że ze względu na pandemię kandydat Lewicy nie mógł odbyć tylu spotkań z wyborcami, ile chciałby.

Inne przyczyny marnego rezultatu – zdaniem naszego gościa – to brak prezentacji w telewizjach, polaryzacja sceny politycznej. I niezbyt udana kampania w mediach społecznościowych.

Nasz gość nie zgodził się z zarzutem, że ugrupowania tworzące Lewicę nie grały momentami w jednej drużynie. Stanowczo zaprzeczył, by po lewej stronie sceny politycznej istniały jakiekolwiek animozje.

- Co do Platformy Obywatelskiej … ona zawsze jest lewicowa, ale dwa miesiące przed wyborami. Potem te lewicowe wartości gdzieś gubi – powiedział Michał Kalinowski

Zobacz także

2020-08-20, godz. 12:30 "Prosto z sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z posłem PiS Tomaszem Latosem Szereg tematów w dzisiejszej rozmowie Magdaleny Ogórek z posłem PiS Tomaszem Latosem. Wśród nich m.in. dymisja szefa MSZ Jacka Czaputowicza, odejście ministra… » więcej 2020-08-19, godz. 14:25 Szymon Godyla o podwyżkach dla polityków, sytuacji na Białorusi i kondycji Nowoczesnej - Widzieliśmy obrazki gdzie OMON i milicja pałują ludzi, są też ofiary śmiertelne i ciężko to sobie wyobrazić, a to przecież tuż za naszą granicą… » więcej 2020-08-19, godz. 14:16 Manfred Grabelus o segregacji śmieci, ich utylizacji i braku kaucjowania butelek - Trudno powiedzieć czy będzie rewolucja. Na pewno jest potrzebna zmiana systemu i podejścia do śmieci – zastrzegł Manfred Grabelus, dyrektor Departamentu… » więcej 2020-08-18, godz. 14:30 Łukasz Nowak o tym, że strażakom także w deszcze roboty nie brakuje - W powiecie głubczyckim po popołudniowej burzy z intensywnym opadem deszczu odnotowaliśmy 36 interwencji związanych z usuwaniem skutków tego zdarzenia -poinformował… » więcej 2020-08-18, godz. 14:05 Marek Cholewa o kondycji opolskich lasów, jak je chronić i stanie Biskupiej Kopy - Lasy zajmują 26% powierzchni województwa opolskiego. To blisko przeciętnej krajowej, która wynosi 28%. Są takie województwa jak lubuskie, które ma 70%… » więcej 2020-08-18, godz. 13:42 Dr Mirosław Małowski o tym, jak radzić sobie z upałami oraz o inżynieriii genetycznej - Są ludzie zdrowi i zdrowsi. Wszystko zależy od stanu zdrowia – powiedział dr Mirosław Małowski o funkcjonowaniu w czasie upałów. – A ludzie chorzy… » więcej 2020-08-17, godz. 14:34 Ryszard Galla o podwyżkach dla najważniejszych osób w państwie i kontroli poselskiej w UMWO - Dla mnie jest oczywiste, że głos wyborców jest najważniejszy i jeśli nie ma zgody to widzimy co się dzieje. Będzie teraz wycofywanie się cichcem. Ja… » więcej 2020-08-17, godz. 13:56 Katarzyna Czochara o sytuacji na Białorusi oraz kontroli w urzędzie marszałkowskim - To sytuacja, która ma wpływ nie tylko na Białoruś - powiedziała posłanka Prawa i Sprawiedliwości Katarzyna Czochara o protestach u naszego sądiada. » więcej 2020-08-14, godz. 14:51 Młodzieżowa Loża Radiowa: O sytuacji na Białorusi W naszej MLR uczestniczyli tym razem: Grzegorz Krukowski z Prawa i Sprawiedliwości, Jan Zimoch z Porozumienia, Tobiasz Gajda z Platformy Obywatelskiej, Jakub… » więcej 2020-08-14, godz. 14:16 Irena Koszyk podsumowuje 34 lata pracy w oświacie - Naczelnikiem będę do końca sierpnia, a potem od września emerytura. W pewnym momencie stwierdziłam, że trzeba pomyśleć o sobie, żeby już tak nie pędzić… » więcej
45678
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***