Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności Loży Radiowej » Stanisław Rakoczy o tym, że turystyka w czasie…
2020-04-22, 13:50 Autor: Maciej Wajler

Stanisław Rakoczy o tym, że turystyka w czasie pandemii praktycznie nie istnieje, ale są pomysły na to, by ją z czasem rozruszać

Stanisław Rakoczy [fot.Maciej Wajler]
Stanisław Rakoczy [fot.Maciej Wajler]
- Praktycznie zamknięte jest wszystko: biura podróży, hotele, noclegownie, restauracje, muzea i wszelkie inne instytucje i obiekty związane z turystyką - zastrzegł gość Loży Radiowej - Straty w skali kraju są wielomiliardowe. Jeśli taka sytuacja potrwa jeszcze 2-3 miesiące to straty w turystyce będą niewyobrażalne, nie do odrobienia.
Zdaniem St. Rakoczego branża radzi sobie na razie w różny sposób. Pracownicy idą na zaległe urlopy, obcinane są uposażenia, jednak to już nie wystarcza. Potrzebna jest szeroka finansowa pomoc państwa.

I wprawdzie na razie sygnałów o upadłości firm turystycznych nie ma, to jest tylko kwestią czasu, gdy fala upadłości branżę zaleje.

A co po pandemii? Jednym z pomysłów OROT-u jest kampania "Wypoczywaj w Polsce". Chodzi o to, by Polacy finansowo wsparli rodzime ośrodki wypoczynkowe, muzea, parki rozrywki. Branża potrzebuje zastrzyku gotówki. Innym pomysłem na rozruszanie turystyki już w nowym roku szkolnym są lekcje krajoznawcze, podczas których młodzież poznawać będzie uroki regionu. Takie lekcje mogą być prowadzone w muzeach, parkach przyrody.

- Niestety, do tarczy antykryzysowej nie zostały wpisane organizacje pozarządowe - podkreśli nasz gość. - To wielki błąd, który trzeba naprawić.

Zobacz także

2021-07-29, godz. 13:10 Violetta Porowska i Tomasz Kostuś o ruchu antyszczepionkowym, bezpieczeństwie podczas pandemii oraz projekcie "lex T… - Ruch antyszczepionkowy na świecie i w Polsce przekazuje informację nieprawdziwą, że nie trzeba się szczepić. To zasmucająca informacja pokazująca zmianę… » więcej 2021-07-29, godz. 09:08 Małgorzata Stelnicka, wiceprezydent Opola o trwających i przyszłych inwestycjach drogowych - Prace postępują bardzo szybko, bo ten odcinek był przygotowany do tego, żeby go skończyć - powiedziała w Porannej Loży Radiowej Małgorzata Stelnicka… » więcej 2021-07-27, godz. 19:23 Spięcie- Magazyn Międzynarodowy Piotra Cywińskiego i Michała Rachonia Dziś przyjrzeliśmy się wydarzeniom międzynarodowym, których działania są widoczne również w Polsce. » więcej 2021-07-28, godz. 18:39 Radosław Roszkowski, starosta prudnicki oraz Adam Szlęzak, prezes spółki Optima Medycyna, o dramatycznie malejącej… Działalność Punktu Szczepień Powszechnych podsumowano w Prudniku. Pesymistyczne są dane starostwa i służb medycznych. Wyraźnie w tym powiecie spadło zainteresowanie… » więcej 2021-07-28, godz. 13:09 Jarosław Tkaczyński, burmistrz Praszki o inwestycjach w gminie Gościem samorządowej odsłony Południowej Loży Radiowej był dziś Jarosław Tkaczyński. Burmistrza Praszki pytaliśmy o znaczenie wielkiej inwestycji firmy… » więcej 2021-07-28, godz. 09:12 Dr. hab Tomasz Ciesielczuk o konferencji w prószkowskiej Pomologii - miejscu rekordowego pomiaru temperatury sprzed w… - To temperatura bardzo wysoka, mierzona w cieniu - powiedział w Porannej Loży Radiowej prof. UO dr hab. inż. Tomasz Ciesielczuk, mówiąc o rekordowym pomiarze… » więcej 2021-07-27, godz. 13:58 Co tam Panie w polityce? Audycję prowadzą Piotr Moc i Piotr Gociek W piątek sejm przyjął ustawę o odbudowie Pałacu Saskiego w Warszawie. Po wybuchu II wojny światowej w wyniku kapitulacji Warszawy we wrześniu 1939 roku… » więcej 2021-07-27, godz. 09:04 Barbara Kamińska o zgłoszeniach do Europejskiego Budżetu Obywatelskiego i sposobie głosowania, które odbędzie się… - Bardzo ucieszyło nas zainteresowanie, zgłosiły się 32 organizacje pozarządowe. Aplikowały na łączną kwotę ponad 7 milionów - powiedziała w Porannej… » więcej 2021-07-26, godz. 17:59 Katarzyna Czochara, posłanka PiS, o wprowadzeniu obowiązkowych szczepień nauczycieli przeciw COVID-19 oraz o prudnickich… Obawy związane z kolejną falą epidemii COVID-19 powodują, że pojawiają się głosy o konieczności wprowadzania obligatoryjnych szczepień dla grup zawodowych… » więcej 2021-07-26, godz. 13:27 Ryszard Galla, poseł MN o sytuacji Niemców w Polsce, poprawkach do ustawy o KRRiT oraz odbudowie Pałacu Saskiego - Głos pana Hołowni, który mówił o tym, że sytuacja Mniejszości Niemieckiej w Polsce pogarsza się, jest bardziej właściwy - powiedział w Południowe… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »