Radio Opole » Loża Radiowa » Aktualności » Roman Szczepanek o Opole Songwriters Festiwal, na…
2019-09-04, 14:27 Autor: Joanna Matlak

Roman Szczepanek o Opole Songwriters Festiwal, na którym po raz pierwszy w Polsce wystąpi Courtney Barnett, o debiutantach i szukaniu nowej muzyki

Roman Szczepanek o Opole Songwriters Festiwal, na którym po raz pierwszy w Polsce wystąpi Courtney Barnett, o debiutantach i szukaniu nowej muzyki
- Naszą ideą od samego początku było pokazywanie rzeczy nowych, świeżych i które mają duży potencjał - mówił w Loży Radiowej Roman Szczepanek, dyrektor artystyczny Opole Songwriters Festiwal, czyli festiwalu, który odbędzie się już w ten weekend w Opolu.
- Chyba robimy to z dużymi sukcesami, bo to u nas debiutował Kortez. Rok temu mieliśmy też Kwiat Jabłoni, czyli młody polski projekt, który wtedy stawiał pierwsze kroki, a teraz jest o nich głośno – mówi Szczepanek.

Naszego gościa zapytaliśmy jak szuka artystów na festiwal i jaki jest klucz ich doboru? - Kupuję dużo płyt winylowych, śledzę portale, czytam zagraniczne magazyny, więc śledzę scenę i mocno się tym interesuje. Uwielbiam odkrywać nową muzykę i bardzo dużo jej słucham. Klucz doboru to dobre piosenki. Ja szukam twórców i autorów, trochę jak w kinie. Żyjemy w czasach gdzie każdy może wydać muzykę albo wrzucić ją do sieci i ja w tym całym natłoku szukam artystów, którzy mają coś do powiedzenia i wybijają się ponad całą resztę. To jest trudne i mozolne, ale kocham to robić - mówił Szczepanek.

- W tym roku wchodzimy na wysoki pułap, jeśli chodzi o festiwalowy program za sprawą Courtney Barnett. Mamy patronaty ogólnopolskich mediów, zapowiedzieli się najważniejsi dziennikarze w tym kraju, mamy bardzo dobry odzew festiwalowy, będą nawet goście spoza Polski, bo piszą do nas ludzie, że przyjeżdżają specjalnie na Courtney Barnett. To jest taki Bruce Springsteen w spódnicy, jest artystką nominowaną do Grammy, jest headliner'em na największych festiwalach plenerowych w Europie. wydała dwie bestseller'owe płyty i ma fanów na kilku kontynentach. Warto zobaczyć skalę tego wszystkiego, bo Courtney będzie u nas na wyciągnięcie ręki. Wydaje mi się, że to wielkie wydarzenie dla miasta i samego festiwalu, bo ona zagra w Polsce pierwszy raz.

Na ósmej edycji Opole Songwriters festiwal wystąpią także Jessica Pratt, Hockeysmith, czy Arlo Parks. W ramach festiwalu planowane są także panele dyskusyjne z dziennikarzami muzycznymi i przedstawicielami wytwórni muzycznych.

Pojawią się też mocne i znane nazwiska m.in. Lech Janerka czy John Porter. - Koncert Johna Portera robimy wspólnie z Radiem Opole ze względu na wspaniały jubileusz nagrania płyty "Helicopters", bo od tego momentu minęło 40 lat - podkreślił Roman Szczepanek.

Zobacz także

2020-10-19, godz. 15:09 Janusz Kowalski o ruchu Rafała Trzaskowskiego i walce z pandemią - W ruchu Rafała Trzaskowskiego nie ma żadnej wartości, nie ma w nim przekazu. Sam Trzaskowski nawołuje do jedności społeczeństwa, jednocześnie będąc… » więcej 2020-10-19, godz. 15:00 Danuta Jazłowiecka o tym jaka będzie "Wspólna Polska" R.Trzaskowskiego, walce z koronawirusem i pracach w senacie nad… - Zawarzyły głosy z zewnątrz, zwłaszcza głosy młodych ludzi, którzy coraz częściej ogłaszają, że nie utożsamiają się z istniejącymi partiami, dlatego… » więcej 2020-10-16, godz. 15:45 Młodzieżowa Loża Radiowa o starcie ruchu Rafała Trzaskowskiego i co dalej z "Piątką dla zwierząt" Zaproszenie do debaty przyjęli: Natalia Okos (Młodzi Demokracji), Grzegorz Krukowski (Forum Młodych PiS) i Adrian Mocek (Lewica). » więcej 2020-10-16, godz. 16:27 Maciej Kochański o 5 mln złotych na działania konsolidacyjne UO z dawną PMWSZ - Połączenie UO i PMWSZ w Opolu miało miejsce w lipcu tego roku i to był taki moment wesela, a teraz musimy sobie te wszystkie działania wokół konsolidacji… » więcej 2020-10-15, godz. 15:50 Debata "Pracodawcy, związkowcy -wspólna sprawa" o pomyśle powrotu handlu w niedzielę i tarczy 5.0 dla turystyki Zaproszenie do naszej debaty przyjęli: Piotr Pancześnik (Kongregacja Przemysłowo-Handlowa), dr Witold Potwora (Wyższa Szkoła Zarządzania i Administracji… » więcej 2020-10-15, godz. 12:25 "Prosto z Sejmu" w Loży Radiowej. Magdalena Ogórek rozmawia z wiceminister sportu Anną Krupką W kolejnej odsłonie programu "Prosto z sejmu" Magdalena Ogórek rozmawiała ze swoim gościem m.in. o sukcesie Igi Świątek i rządowej pomocy dla sportowc… » więcej 2020-10-13, godz. 14:20 Piotr Wach i Kordian Kolbiarz o sytuacji finansowej opolskich samorządów Gośćmi Loży Radiowej byli Piotr Wach, wiceprzewodniczący sejmiku województwa oraz Kordian Kolbiarz, burmistrz Nysy. Rozmawialiśmy o trudnej sytuacji finansowej… » więcej 2020-10-13, godz. 13:59 Piotr Gociek i Piotr Moc w cyklu "Co tam Panie w polityce?" cz.2 Za nami drugie spotkanie z Piotrem Mocem i Piotrem Goćkiem w cyklu "Co tam Panie w polityce?". Wśród tematów pojawiła się zapowiadana na dziś telekonferencja… » więcej 2020-10-12, godz. 12:29 Rajmund Miller o tym, że działania podejmowane ws. koronawirusa są spóźnione - Z sobotniej konferencji premiera i ministra niewiele się dowiedziałem. Dowiedziałem się jedynie, że DPS-y dostaną 38 mln złotych – mówił Rajmund Miller… » więcej 2020-10-12, godz. 12:28 Violetta Porowska o nowej strategii rządu w walce z koronawirusem i ważności społecznej odpowiedzialności - Tak całkiem po ludzku, zauważam, że ludzie jednak dbają o to, żeby się zasłaniać i utrzymywać dystans - mówiła Violetta Porowska, poseł PiS, pytana… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »
***