- Drugi komponent to polityka europejska. Chcemy powołania osobnego ministerstwa do spraw europejskich. Zależy nam także, aby po berxicie Polska przejęła rolę strażnika wolności gospodarczej w Europie. Trzecim komponentem programu Porozumienia jest "energia miast". - Postulujemy deglomerację, czyli przeniesienie siedzib niektórych instytucji państwowych z Warszawy do innych miast - wyjaśnił gość Loży Radiowej.
Krzysztof Drynda jest także prezesem Razem dla Opola. Ugrupowanie po dwóch kadencjach w radzie miasta Opola, nie zdobyło ani jednego mandatu w jesiennych wyborach. - Cieszy nas jednak to, że niektóre z naszych postulatów, jak fundusz chodnikowy, są realizowane - zaznaczył. Udało się nam także zbudować drużynę, którą można nazwać środowiskiem, które chce działać na rzecz Opola.
Gość Loży Radiowej podsumował także 2018 rok jeśli chodzi o działalność Wałbrzyskiej Strefy Ekonomicznej, której jest wiceprezesem. - WSEE okazała się bezkonkurencyjna wśród 14 stref w Polsce pod względem nakładów inwestycyjnych - 4 mld zł. Powstało 50 nowych projektów inwestycyjnych, z tego 10 na nowych zasadach (cała Polska strefą ekonomiczną) w tym 6 na terenie województwa opolskiego - wyliczał.
W tej chwili WSSE prowadzi audyt terenów inwestycyjnych. - Szukamy nowych terenów, pospisujemy porozumienia o współpracy z gminami, które mogą nam wskazywać grunty na swoim terenie, na których mogą powstawać inwestycje - wyjaśnił.