- Policjanci z prewencji także muszą dbać o swoją sprawność fizyczną. Jest ona systematycznie sprawdzana. Szukamy osób, które są świadome tego, co chcą robić w policji. Nie boją się tej pracy. Są gotowe na stawienie się do służby i są świadome, że to praca, gdzie jest narażenie własnego zdrowia, a nawet życia - dodawał nadkomisarz Hubert Adamek, naczelnik wydziału prewencji KWP Opole.
- Kandydat jest bardzo dokładnie sprawdzany. Dopiero, gdy mamy kandydata sprawdzonego jest on kierowany na półroczne szkolenie. Potem kandydat trafia do służby przygotowawczej. Po 3 latach może starać się o przeniesienie do wybranego pionu prewencji - wyjaśnia Adamek.
Jak wskazywali goście Loży Radiowej służba w każdym ogniwie jest różna. Trzeba znaleźć coś dla siebie.
- Do nas przychodzą ludzie z pasją, bo w przypadku pracy jako antyterrorysta pasja jest niezbędna. To jest praca zespołowa. Tu nie ma miejsca dla indywidualistów - podkreśla komisarz Maciej Mazur.
Każdy, kto chciałby wstąpić w szeregi formacji musi spełnić odpowiednie wymagania, m.in. posiadać polskie obywatelstwo, co najmniej średnie wykształcenie i uregulowany stosunek do służby wojskowej.
Pytani o cel akcji "Dołącz do nas" goście Loży Radiowej wskazywali na nowy układ na rynku pracy.
- Rynek pracy stał się konkurencyjny, stąd akcja "Dołącz do nas". To jest opolska kampania. Chcemy pokazać, jaki to jest ciekawy zawód. Do obsadzenia jest ok. 120 wakatów - mówi Hubert Adamek,
Akcja potrwa do końca roku. Służba w policji promowana będzie między innymi na opolskich uczelniach – najbliższe takie spotkanie w sobotę (17.11) o godzinie 10:00 w Wyższej Szkole Bankowej przy ulicy Kośnego 53 w Opolu.