Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Debata Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa o…
2024-06-13, 18:55 Autor: Ireneusz Prochera

Debata Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa o biurokracji, reformie polityki imigracyjnej i szkolnictwie zawodowym

Debata Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa o biurokracji, reformie polityki imigracyjnej i szkolnictwie zawodowym
Czy polscy przedsiębiorcy "toną w papierach"? Firmy w Polsce poświęcają średnio 334 godziny rocznie na obowiązki podatkowe. - wynika z raportu opracowanego przez firmę doradczą PwC. Jesteśmy zaraz po Bułgarii z 441 godzinami. Estonia, słynąca z bardzo uproszczonego systemu podatkowego, to ledwie 50 godzin rocznie.

Rząd zajmie się nowymi przepisami regulującymi zatrudnianie cudzoziemców. Procedury mają być uszczelnione, sankcje zaostrzone, a praca polskich pracowników – chroniona.  Czy wyciągniemy wnioski z tzw. afery wizowej? Czy da się w ogóle uszczelnić system? Czy potrzebna jest ustawowa ochrona Polaków w staraniu się o miejsce pracy? 

59 proc. absolwentów szkół podstawowych w Polsce wybiera szkolnictwo zawodowe, w tym szkoły branżowe I stopnia 16 proc. - poinformował wiceminister edukacji Henryk Kiepura. Zapowiedział też kampanię medialną promującą szkolnictwo. Fach w  ręku daje pewność zatrudnienia przyt zmianach na rynku pracy takich jak rozwój sztucznej inteligencji?

W programie udział wzięli:
dr Łukasz Denys - Izba Rzemieślinicza a zarazem Akademia Rzemiosła i Przedsiębiorczości
Grzegorz Kuliś BCC
Piotr Pancześnik Kongregacja Przemysłowo-Handlowa
Program prowadził Ireneusz Prochera

Zobacz także

2024-07-11, godz. 19:01 O pracy na czarno i możliwych konsekwencjach w programie Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa PIP proponuje nowe sankcje dla pracodawców zatrudniających na czarno. Obok kar finansowych, proponuje się także środki takie jak zwrot państwowych funduszy… » więcej 2024-07-10, godz. 19:00 "Chodzi o pamięć, a nie o zemstę". Barłomiej Kostrzewa o obchodach rocznicy rzezi wołyńskiej w Niemodlinie - Bardzo wielu potomków osób, które po 1945 roku przeniosły się na ziemię niemodlińską ma te doświadczenia związane z Wołyniem, z kresami południowo-wschodnimi… » więcej 2024-07-09, godz. 14:46 "Na szczycie NATO nie będzie dzielenia, raczej szukanie jedności". Grzegorz Balawajder o szczycie w Waszyngtonie i sytuacji… - Wojna w krainie uświadomiła NATO m.in. że musi posiadać zdolność do produkcji wystarczającej ilości amunicji. Dlatego spodziewałbym się po spotkaniu… » więcej 2024-07-08, godz. 19:00 "Demoralizacja partii konserwatywnej". Stankomir Nicieja o przyczynach klęski torysów w Wielkiej Brytanii - Jest cały szereg czynników, które spowodowały przegraną Konserwatystów w wyborach parlamentarnych. Najważniejsza jest demoralizacja, która wyniknęła… » więcej 2024-07-05, godz. 19:00 "Odnalezienie się po zwoleniu na rynku pracy może być niemożliwe". Dariusz Brzęczek w Radiu Opole o zwalnianych p… - Ktoś może pomyśleć, że jak zwalnianych jest 450 pracowników a czeka na rynku 500 ofert pracy to nie ma problemu. Ale to tak nie działa, bo zwalniani pracownicy… » więcej 2024-07-04, godz. 19:00 Czy Europę czeka dezindustrializacja? Debata pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa (04.07) Czy droga energia i starzenie się ludności pozbawiają Europę konkurencyjności? Czy lekarstwem na te bolączki mogą być inwestycje w nowe technologie, w… » więcej 2024-07-03, godz. 23:59 "Mamy to szczęście, że Euroregion Pradziad od 27 lat funkcjonuje". Radosław Roszkowski o współpracy polsko-czeskiej… -Euroregion Pradziad ma spore osiągnięcia, ale nasze oczekiwania są wciąż rosnące. To ważne, by członkostwo Polski w Unii budować przez aktywność w… » więcej 2024-07-03, godz. 19:00 Aneta Kucińska-Landwojtowicz o celach przystąpienia Politechniki Opolskiej do międzynarodowej sieci uczelni wyższy… Politechnika Opolska dołączyła do sieci Uniwersytetów Europejskich. To międzynarodowe partnerstwa uczelni, które w założeniach mają być europejskimi… » więcej 2024-07-02, godz. 23:59 Zapaść ludnościowa coraz bardziej realna. Hanna Sterniuk-Mościcka w Radiu Opole o perspektywach demograficznych Liczba ludności w Polsce w 2060 r. wyniesie 30,9 mln - podał Główny Urząd Statystyczny  w opracowaniu Rozwój regionalny Polski - raport analityczny. Na… » więcej 2024-07-02, godz. 19:00 "Seniorów przybywa, więc robimy wszystko by utrzymać ich w dobrej kondycji". Ewa Pawlinów w Radio Opole o Korpusie… Zapewnienie usług opiekuńczych w formie usług sąsiedzkich seniorom od 60 roku życia i poprawa bezpieczeństwa poprzez opiekę zdalną to dwa filary programu… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »