Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Dariusz Brzęczek ('S'): Zielony Ład jest szkodliwy…
2024-04-24, 19:00 Autor: Ireneusz Prochera

Dariusz Brzęczek ("S"): Zielony Ład jest szkodliwy właściwie dla każdego z nas

Dariusz Brzęczek ("S"): Zielony Ład jest szkodliwy właściwie dla każdego z nas
"Czy jest Pani/Pan za zobowiązaniem Prezydenta RP, Parlamentu RP, Rządu RP do odrzucenia przez Polskę polityki klimatycznej UE w obecnym kształcie zawartej w Europejskim Zielonym Ładzie?" - to pytanie, jakie w referendum chce zadać Polakom NSZZ "Solidarność", która rozpoczyna zbieranie podpisów poparcia dla referendum. Dlaczego pytanie brzmi właśnie tak?
-To pytanie było wypracowywane przez Komisję Krajową, nie było ot tak, od pstryknięcia palcem, było przeanalizowane. Zielony Ład wprowadzany tak agresywnie spowoduje, że społeczeństwo bardzo zbiednieje - mówił związkowiec.

"Solidarność" chce przekonywać Polaków, by podpisali się pod wnioskiem o referendum, a w konsekwencji, by sprzeciwili się wdrażaniu Zielonego Ładu w proponowanej obecnie formie. Choć jak zastrzegają związkowcy, nie są przeciwko dbaniu o środowisko i klimat. Chodzi przede wszystkim o obronę miejsc pracy.

Temu też służyć ma planowana na 10 maja manifestacja w Warszawie.
- Ale zastrzegamy, że to nie jest protest polityczny! - dodał Dariusz Brzęczek.

Zobacz także

2024-05-23, godz. 19:00 Minimalne wynagrodzenie na poziomie 5150 złotych brutto? Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa (23.05.2024) Każdego roku powraca temat negocjacji dotyczących najniższej płacy. Tym razem jednak propozycja rządzących zaskakuje. Agnieszka Dziemianowicz-Bąk - minister… » więcej 2024-05-23, godz. 06:00 Norbert Czarnek: wyjściem dla Polski Polexit - Wyborcy coraz częście na własnej skórze odczuwają, że ta ingerencja unijna dotyka ich coraz bardziej. I ten Polexit staje się coraz bardziej możliwy… » więcej 2024-05-22, godz. 19:00 Wojciech Glensk: za wszelką cenę chcemy zachować różnorodność "ślonskij godki" -Zobaczmy jak dużo się zmieniło w przeciągu dwóch dekad. Moim zdaniem to jest ogromny progres w postrzeganiu. To kwestia świadomości, a nie życia pewnymi… » więcej 2024-05-21, godz. 19:00 "Dzisiaj potrzebujemy świeżości w polityce" - Justyna Walker w Radiu Opole Justyna Walker do Brukseli startuje z listy Bezpartyjnych Samorządowców. Jakie cele stawia sobie przed czerwcowymi wyborami to ugrupowanie? To kolejne pytania… » więcej 2024-05-21, godz. 19:00 Marcin Oszańca: Była prośba prezesa to po prostu startuję Na liście Trzeciej Drogi do europarlamentu w naszym okręgu znalazło się tylko troje mieszkańców naszego regionu. Jednym z nich jest lider "Ludowców" na… » więcej 2024-05-20, godz. 19:00 "Większość z nas szuka pracy" - Agnieszka Sanecka-Wąchała o sytuacji pracowników Poczty Polskiej W ubiegłym tygodniu pocztowcy kraju przeprowadzili strajk ostrzegawczy. Na Opolszczyźnie mogło wziąć w nim udział około 90 procent pracowników - tak wskazywała… » więcej 2024-05-16, godz. 18:30 O zapowiedzi zwolnień grupowych i czterodniowym tygodniu pracy w programie Pracodawcy-związkowcy. Wspólna sprawa Jak informuje Główny Urząd Statystyczny, do końca marca 159 firm zadeklarowało zwolnienia grupowe 17 tys. pracowników. Zwolnienia obejmą także sektor… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Paweł Kampa: trzeba zadbać w Europie o demografię Jedyny przedstawiciel Opolszczyzny na liście Lewicy w wyborach do Parlamentu Europejskiego, Paweł Kampa uważa, że warto byłoby zmienić ordynację, by woj… » więcej 2024-05-15, godz. 19:00 Jerzy Gorzelik: przeciwnikom powiem "nie lękajcie się!" -Liczymy na to, że na kolejnych posiedzeniach takie uchwały zapadną i także w sejmikach wojewódzkich. Na razie mamy obietnicę, że taką uchwałą zajmie… » więcej 2024-05-14, godz. 19:00 Ryszard Skawiński o szansach Konfederacji na europosła z Opolszczyzny i Dolnego Śląska Po nieudanych wyborach na prezydenta Opola, Ryszard Skawiński będzie próbował swoich sił jako kandydat do Europarlemantu. W którym kierunku - jego zdaniem… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »