Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Jak podtrzymać przedświąteczną ochotę do pomagania…
2023-12-06, 18:01 Autor: Jędrzej Łuczak

Jak podtrzymać przedświąteczną ochotę do pomagania tak, by towarzyszyła nam ona przez cały rok?

Jak podtrzymać przedświąteczną ochotę do pomagania tak, by towarzyszyła nam ona przez cały rok?
W czasie, gdy wiele osób przygotowuje się do radosnego okresu Mikołajek, nie wszyscy mają powody do świętowania. Szczególnie dotkliwie odczuwają ten czas bezdomni i ubodzy, których liczba w naszym regionie nie maleje. W odpowiedzi na tę sytuację. Gościliśmy Artura Wilperta z opolskiego Caritasu w studiu. Rozmawialiśmy o zachowaniu chęci do pomagania przedświątecznie i jak utrzymać tę postawę przez cały rok.
Wilpert podzieli się sposobami, które mogą pomóc utrzymać tę charytatywną inicjatywę nie tylko w okresie świątecznym, lecz na przestrzeni całego roku. Dodatkowo poruszy kwestię wsparcia dla uchodźców z Ukrainy oraz obchodów 30-lecia Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Program stanowił okazję do refleksji nad potrzebami wspólnoty oraz sposobami, w jakie każdy może włączyć się w pomoc bliźnim.

To wyjątkowa okazja, aby nie tylko podkreślić trudności, z jakimi borykają się osoby potrzebujące, ale także zainicjować rozmowę na temat długoterminowych rozwiązań i zaangażowania społecznego na rzecz wspierania potrzebujących nie tylko w okresie świątecznym, lecz przez cały rok.

Zobacz także

2024-02-29, godz. 19:00 Czy zawód rolnika ma przyszłość? Debata Pracodawcy- związkowcy. Wspólna sprawa (29.02.2024) Rolnicy prostestują w wielu krajach Europy. Mówią, że ich byt jest zagrożony przez politykę pro-ekologiczną UE (w Polsce dodają jeszcze otwarcie na towary… » więcej 2024-02-28, godz. 19:00 20 lat w Unii. Jak widzą ten czas rolnicy? -Było wiele obaw towarzyszących wejściu POlski do Unii Europejskiej. Straszono, że to rolnictw zostanie zmiecione przez rolnictwo "starej Unii".- przypomniał… » więcej 2024-02-26, godz. 20:00 Młoda Polityka w Radiu Opole o bronieniu kraju i budownictwie mieszkaniowym dla młodych Ukraina w drugą rocznicę rosyjskiej napaści boryka się z problemem chętnych do obrony jej granic. Gdyby napadnięta dziś została Polska, czy młodzi poszliby… » więcej 2024-02-27, godz. 19:00 Lucjan Dziumla: są sygnały chęci poprawy relacji polsko-niemieckich Debatę dotyczącą nowego otwarcia w relacjach polsko-niemieckich po minionych wyborach parlamentarnych w Polsce organizuje Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej… » więcej 2024-02-27, godz. 18:30 Bartłomiej Kostrzewa: Względy ambicjonalne nie były najważniejsze! Kandydat na burmistrza Niemodlina próbuje wrócić… - Dla mnie słowo ważniejsze od pieniędzy - zapowiedział kandydat na burmistrza Niemodlina Bartłomiej Kostrzewa, tłumacząc dlaczego kilka lat temu nie zdecydował… » więcej 2024-02-22, godz. 19:00 Czy "silversi" pomogą wypełnić lukę kompetencyjną? Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa (22.02.2024) W tym tygodniu miną 2 lata od rozpoczęcia regularnej wojny na Ukrainie. Czy uchodźcy, którzy przybyli po tych wydarzeniach do Polski już na dobre zadomowili… » więcej 2024-02-21, godz. 19:00 Mirosław Patoła: podszywają się pod nas! Bezpartyjni i Samorządowcy również idą do wyborów samorządowych Regionalny rzecznik Bezpartyjnych i Samorządowców Mirosław Patoła przyznał, że są organizacje, które próbują wykorzystać nośność hasła odwołującego… » więcej 2024-02-20, godz. 19:00 Wojciech Machelski o rozbudowie i zmianach w Opolskim Centrum Rehabilitacji w Korfantowie Opolskie Centrum Rehabilitacji w Korfantowie niedawno świętowało zakończenie inwestycji wartej 35 milionów złotych. W szpitalu dobudowano nowy pawilon, a… » więcej 2024-02-20, godz. 18:30 Łukasz Smolarczyk - co dalej z protestem rolników? W popołudniowym paśmie publicystycznym wróciliśmy także do wczorajszych rozmów rolników z wojewodą. Czy poczynione ustalenia uspokoją farmerów i czy… » więcej 2024-02-19, godz. 15:07 Burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski powalczy o 3. kadencję Gościem popołudniowej rozmowy Radia Opole był burmistrz Tułowic Andrzej Wesołowski, który potwierdził chęć ubiegania się o kolejną kadencję. W 2018… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »