Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Senator Jerzy Czerwiński o brutalizacji polityki…
2023-09-18, 18:15 Autor: Ireneusz Prochera

Senator Jerzy Czerwiński o brutalizacji polityki i prognozach powyborczych

Senator Jerzy Czerwiński o brutalizacji polityki i prognozach powyborczych
- Brutalność nie daje efektów. Ludzie tym się nudzą jeśli nie usłyszą argumentów, jeśli nie usłyszą liczb, dat, faktów, po prostu odejdą od telewizorów, od słuchania radia, bo brutalność jest dobra na krótką metę - ocenia senator Jerzy Czerwiński (PiS/ZP), odpowiadając na pytanie czy przed nami najbrutalniejsza dotąd kampania wyborcza.

Rozmówca Radia Opole ocenił również krytycznie szanse "Paktu Senackiego" opozycji, na powtórzenie wyniku sprzed czterech lat. Jego zdaniem to będą normalne wybory, w których wygrana pozostają niewiadomą do momentu policzenia głosów. Różnicę stanowi bowiem pojawienie się na listach wyborczych większej liczby kandydatów, w niektórych okręgach nawet siedmiu, co spowoduje przesunięcia głosów.

Senator Jerzy Czerwiński ocenił również prawdopodobieństwo powyborczego klinczu, gdyby okazało się, że żaden z obozów politycznych nie ma dość głosów, by utworzyć rząd.
Z Jerzym Czerwińskim rozmawia Ireneusz Prochera (18.09.2023)

Zobacz także

2023-09-20, godz. 18:15 Antoni Konopka o kampani, lasach i sporze z Ukraińcami - Proponujemy myślenie zdroworozsądkowe. Przebijamy się z naszym programem, tak żeby po 15 października nie powiedzieć: "jakiego myśmy tutaj wyboru dokonali?"-… » więcej 2023-09-20, godz. 18:01 Tomasz Ognisty o "lokalnej półce" i ukraińskim rolnictwie - Sieci handlowe oczywiście boją się tego tematu, ale my jako związek pójdziemy dalej! - w ten sposób Tomasz Ognisty, przewodniczący Solidarności Rolników… » więcej 2023-09-19, godz. 18:05 Władysław Kosiniak-Kamysz o konflikcie z Ukrainą o zboże -Niekontrolowany napływ zboża, owoców miękkich i innych produktów zachwiał bezpieczeństwem producentów czyli rolników i konsumentów. Konsumentów dlatego… » więcej 2023-09-18, godz. 14:32 Włodzimierz Skalik krytycznie o polityce imigracyjnej i raportach NIK - Okazuje się, że Konfederacja, która przestrzegała przed wieloma bardzo niebezpiecznymi zjawiskami, przed złymi decyzjami rządzących, miała racje, choć… » więcej 2023-09-18, godz. 18:15 Senator Jerzy Czerwiński o brutalizacji polityki i prognozach powyborczych - Brutalność nie daje efektów. Ludzie tym się nudzą jeśli nie usłyszą argumentów, jeśli nie usłyszą liczb, dat, faktów, po prostu odejdą od telewizorów… » więcej 2023-09-20, godz. 13:38 Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Jaki skutek dla rynku pracy będzie miał skandal związany z masowym wydawaniem wiz pracowniczych ludziom spoza UE? Kto ponosi za niego odpowiedzialność i jakie… » więcej 2023-09-13, godz. 12:03 Tomasz Pawłuszko o szczycie Trójmorza W Bukareszcie odbył się w ostatnich dniach szczyt Inicjatywy Trójmorza,któremu na miejscu przyglądał się opolski naukowiec dr Tomasz Pawłuszko z Uniwersytetu… » więcej 2023-09-15, godz. 18:30 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o aferze wizowej, sondażach wyborczych i pewnym spocie, który okazał się hitem in… Czy afera wizowa da paliwo wyborcze opozycji? Ile jest prawdy w doniesieniach o wielkiej skali nadużyć na tym polu? Kto wygrywa starcie programowe na miesiąc… » więcej 2023-09-14, godz. 12:24 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (12.09.2023) W magazynie spraw międzynarodowych "Spięcie" o tym, czym żyje scena polityczna w USA, gdzie trwają polityczne przetargi o to, kto będzie w wyścigu prezydenckim… » więcej 2023-09-11, godz. 18:00 Poseł Violetta Porowska (PiS) o notowaniach i obietnicach wyborczych - Jeżeli chodzi o sondaże to oczywiście, że je śledzę, ale co do konkretnych liczb to się absolutnie nie przywiązuję. Biorę pod uwagę trendy a te są… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »