Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Artur Rolka: Liczymy na to, że powiat słowa dotrzyma…
2023-05-10, 18:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Artur Rolka: Liczymy na to, że powiat słowa dotrzyma i inwestycję zrealizuje

Artur Rolka: Liczymy na to, że powiat słowa dotrzyma i inwestycję zrealizuje
- Mieliśmy obiecane, że ta inwestycja znajdzie się w kolejnym naborze do Polskiego Ładu. Na chwilę obecną o Polskim Ładzie na infrastrukturę drogową nie słychać. Cały czas liczymy na to, że powiat słowa dotrzyma i inwestycję zrealizuje - powiedział w Publicystyce Radia Opole Artur Rolka burmistrz Paczkowa.
Chodzi o przebudowę ul. Sienkiewicza w Paczkowie, która miała być wykonana mniej więcej rok temu. Jednak powiat oddał pieniądze z Polskiego Ładu, a plany przebudowy wstrzymano. Pod koniec kwietnia na sesji rady gminy Paczków przedstawiciel Powiatu zapewniał ,że "inwestycja zostanie zrealizowana w ograniczonym zakresie".

- Szczegółów nie ma, nie rozumiemy formuły ograniczonego zakresu - powiedział burmistrz Rolka. Obie inwestycje tym odcinku drogi, ul. Sienkiewicza są istotne, zarówno poprawa nawierzchni i budowa chodników jak i dwa ronda - stwierdził gość Radia Opole.

W programie poruszyliśmy także temat likwidacji domu dziecka w Paczkowie. Placówka należy do powiatu, a znajduje się na terenie gminy. Na jego miejsce ma powstać Dom Pomocy Społecznej.

- Małe to jest pocieszenie dla gminy - stwierdził burmistrz Paczkowa. - Dom dziecka posadowiony był bardzo blisko przedszkola i szkoły, jest w centrum miasta, a nie na peryferiach, gdzieś na wiosce. Zmieniła się ustawa, która nakazuje, że domy dziecka mogą być maksymalnie 14 osobowe, a to duży obiekt. Ekonomia decyduje o tym, że dom dziecka może być dla powiatu nieopłacalny. Był czas, żeby na poważnie podejść do tematu, ale powiat miał inną koncepcję - mówił Artur Rolka.

Na wczorajszym (09.05) spotkaniu gmin i powiatów Subregionu Południowego przygotowywano się do podziału pieniędzy unijnych między samorządu. Chodzi o blisko 300 mln zł. 11,5 mln trafi do Paczkowa, z tego ponad 2 mln zł na "miękkie" działania.
- To będą pieniądze zainwestowane w człowieka, w opiekę, działania edukacyjne, prozdrowotne, kształcenie ustawiczne - zapowiedział burmistrz Rolka

Rada Gminy Paczków podjęła pod koniec kwietnia uchwałę o przystąpieniu do Związku Miast Polskich. Dlaczego? Posłuchaj całej rozmowy!

Zobacz także

2023-08-28, godz. 18:15 Arkadiusz Kożuszko o wyborczych planach i ambicjach AgroUnii oraz planowanych strajkach rolników Nasze studio odwiedził lider opolskich struktur AgroUnii, Arkadiusz Kożuszko, którego zapytaliśmy o wyborcze ambicje AgroUnii, a także szanse ugrupowania… » więcej 2023-08-28, godz. 18:00 Dr Julia Kania o szkolnych plecakach i ich wpływie na wady postawy Ostatnie dni wakacji dla wielu oznaczają gorączkowe przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak co roku słyszymy w tym czasie o przepełnionych tornistrach… » więcej 2023-08-28, godz. 10:39 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o śmierci liderów Grupy Wagnera, Campusie Polska Przyszłości i procesie w trybie … Jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń mijającego tygodnia jest śmierć liderów Grupy Wagnera. Wokół katastrofy samolotu, na pokładzie którego znajdowali… » więcej 2023-08-24, godz. 17:37 Polacy wciąż wśród najbardziej zapracowanych w Europie. Czy chorujemy z przepracowania? Według ostatnich danych, ponad połowa z nas sięga po dodatkową pracę. Średnio w ciągu roku spędzamy w pracy 1830 godzin, co daje nam 5. miejsce w Europie… » więcej 2023-08-23, godz. 18:00 Stanisław Rakoczy o listach wyborczych Trzeciej Drogi Gościem Popołudniówki Radia Opole był członek Rady Naczelnej PSL Stanisław Rakoczy, z którym rozmawialiśmy o nadchodzących wyborach parlamentarnych, a… » więcej 2023-08-23, godz. 18:00 Piotr Mielec o problemach z dojazdem do opolskich atrakcji turystycznych i regionalnej kuchni Opolszczyzny Wczoraj w porannej rozmowie poruszaliśmy kwestię trudnego dostępu do opolskich atrakcji. Osoby, które nie posiadają samochodu, wciąż mają utrudniony dostęp… » więcej 2023-08-29, godz. 10:35 "Co tam panie w polityce?" - magazyn krajowy (22.08.2023) W Magazynie Międzynarodowym Piotr Semka i Piotr Gociek zastanowili się, ile jest dziś warta pomoc zachodu dla Ukrainy. Nasi publicyści zastanawiali się też… » więcej 2023-08-21, godz. 12:59 Andrzej Rak o powrocie kursów dla niesfornych kierowców, a także o tymczasowym prawie jazdy Kierowcy ze zbyt ciężką nogą otrzymają szansę, by przypomnieć sobie zasady obowiązujące na drogach - wracają kursy organizowane w celu redukcji zgromadzonych… » więcej 2023-08-21, godz. 08:25 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o mariażu dwóch, do niedawna, zwaśnionych stron oraz o zasadności organizacji ref… Koalicja Obywatelska odsłoniła karty, prezentując listy wyborcze do parlamentu. Wśród kandydatów nie brakuje niespodzianek, a jedną z największych jest… » więcej 2023-08-17, godz. 12:12 Kiedy polskie wypłaty dogonią średnią unijną? Tym razem w cotygodniowej debacie poruszymy kwestię różnic wynagrodzeń pomiędzy Polską a resztą Unii Europejskiej. Choć według GUS zarabiamy średnio… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »