Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Konrad Gęsiarz o budowie nowej siedziby zespołu…
2023-04-26, 20:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Konrad Gęsiarz o budowie nowej siedziby zespołu szkół, certyfikacie

Konrad Gęsiarz o budowie szkoły specjalnej i nastrojach wśród rolników w powiecie namysłowskim
W Publicystyce w Radiu Opole gościem samorządowej środy Konrad Gęsiarz, starosta powiatu namysłowskiego. Powiedział o postępach prac na budowie nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych w Namysłowie, Certyfikacie Samorządowy Lider Edukacji a także o sytuacji rolników w powiecie.
Budowa nowej siedziby Zespołu Szkół Specjalnych pochłonie 2 mln złotych. 18 mln pochodzi z pieniędzy budżetu państwa. To droga inwestycja, biorąc pod uwagę, że roczny budżet powiatu to obecnie około 100 mln zł, a jeszcze kilka lat temu wynosił niecałe 50 mln.

- Patrząc na to, jak wygląda obecnie placówka, to moim zdaniem ten wydatek był niezbędny. Powiat istnieje już 20 lat i poprzedni starostowie inwestowali w ten budynek, remontowali, przebudowywali, ale co byśmy nie robili w tym starym budynku, on nigdy nie będzie spełniał wymagań, jakie stawiane są w XXI wieku, przed szkołami - powiedział starosta Gęsiarz.

Nowy budynek będzie parterowy, dostosowany do specjalnych potrzeb dzieci, będzie miał salę do rehabilitacji i stołówkę.

W połowie kwietnia powiat otrzymał certyfikat "Samorządowy lider edukacji"

- Doceniono nas za działania jeżeli chodzi o wspieranie i poprawę edukacji w powiecie - powiedział Konrad Gęsiarz.

Przy przyznawani certyfikatu miały znaczenie nie tylko wyniki w nauce, ale także inwestycję w infrastrukturę oświatową.

- Oceniono nas wysoko, dostaliśmy 89 punktów na 100. Z reguły takie certyfikaty otrzymują duże miasta, byliśmy wśród Katowic, Lublina, więc bardzo się cieszymy, że doceniono mały samorząd, który ma ograniczone środki, ale inwestuje w tej kadencji w edukację - powiedział.

Skomentował także wtorkowe protesty Agrounii.
Co sądzi na ten temat i jak ocenia działania rządu?
Zobacz całą rozmowę!

Zobacz także

2023-08-31, godz. 18:00 Czy nielimitowane urlopy mają szansę się upowszechnić? Dziś - na finiszu wakacji porozmawiamy o urlopie, z którego można korzystać, gdy tylko ma się taką potrzebę. Idea narodziła się za oceanem. W 2010 roku… » więcej 2023-08-30, godz. 18:00 Michał Stojak o zagrożeniu legionellą i bakteriach grupy coli w Grudzicach Rośnie liczba zakażonych legionellą w Polsce. Większość przypadków wykryto dotąd na Podkarpaciu. Czy w naszym regionie także powinniśmy obawiać się… » więcej 2023-08-30, godz. 18:00 Martyna Nakonieczny o pierwszej powakacyjnej sesji sejmiku i możliwym starcie w wyborach do sejmu W popołudniówce Radia Opole gościliśmy przewodniczącą klubu PiS w opolskim sejmiku Martynę Nakonieczny, z którą rozmawialiśmy o wczorajszej, wyjątkowo… » więcej 2023-08-29, godz. 19:00 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (29.08.2023) Gościem programu był były dowódca Wojskowej Formacji Specjalnej GROM, gen. dyw. Roman Polko. Piotr Cywiński zapytał swojego rozmówcę o możliwe przyczyny… » więcej 2023-08-28, godz. 18:15 Arkadiusz Kożuszko o wyborczych planach i ambicjach AgroUnii oraz planowanych strajkach rolników Nasze studio odwiedził lider opolskich struktur AgroUnii, Arkadiusz Kożuszko, którego zapytaliśmy o wyborcze ambicje AgroUnii, a także szanse ugrupowania… » więcej 2023-08-28, godz. 18:00 Dr Julia Kania o szkolnych plecakach i ich wpływie na wady postawy Ostatnie dni wakacji dla wielu oznaczają gorączkowe przygotowania do nowego roku szkolnego. Jak co roku słyszymy w tym czasie o przepełnionych tornistrach… » więcej 2023-08-28, godz. 10:39 Suma tygodnia. Magdalena Ogórek o śmierci liderów Grupy Wagnera, Campusie Polska Przyszłości i procesie w trybie … Jednym z najczęściej komentowanych wydarzeń mijającego tygodnia jest śmierć liderów Grupy Wagnera. Wokół katastrofy samolotu, na pokładzie którego znajdowali… » więcej 2023-08-24, godz. 17:37 Polacy wciąż wśród najbardziej zapracowanych w Europie. Czy chorujemy z przepracowania? Według ostatnich danych, ponad połowa z nas sięga po dodatkową pracę. Średnio w ciągu roku spędzamy w pracy 1830 godzin, co daje nam 5. miejsce w Europie… » więcej 2023-08-23, godz. 18:00 Stanisław Rakoczy o listach wyborczych Trzeciej Drogi Gościem Popołudniówki Radia Opole był członek Rady Naczelnej PSL Stanisław Rakoczy, z którym rozmawialiśmy o nadchodzących wyborach parlamentarnych, a… » więcej 2023-08-23, godz. 18:00 Piotr Mielec o problemach z dojazdem do opolskich atrakcji turystycznych i regionalnej kuchni Opolszczyzny Wczoraj w porannej rozmowie poruszaliśmy kwestię trudnego dostępu do opolskich atrakcji. Osoby, które nie posiadają samochodu, wciąż mają utrudniony dostęp… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »