Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Publicystyka w Radiu Opole » Danuta Jazłowiecka o tym, dlaczego Senat wprowadził…
2023-02-06, 18:00 Autor: Ireneusz Prochera

Danuta Jazłowiecka o tym, dlaczego Senat wprowadził poprawki do ustawy o SN

Danuta Jazłowiecka o nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym
Senat, mimo apeli rządowego negocjatora z KE, wprowadził poprawki do nowelizacji ustawy o Sądzie Najwyższym. Dlaczego - Bo jednym słowem mówiąc: nie dał się nabrać - stwierdziła senator Danuta Jazłowiecka (PO). - Komisja Europejska nie ma prawa pisać nam ustaw, może tylko omówić jakie cele chce osiagnąć. co trzeba poprawić - dodała parlamentarzystka.
-Tym bardziej, że ta propozycja, która została złożona, absolutnie nie spełnia kamieni milowych - wyjaśniała stanowisko Senatu Danbuta Jazłowiecka.

Parlamentarzystka skrytykowała jedną z propozycji zawartych w nowelicacji: przeniesienie spraw dyscyplinarnych z Sądu Najwyższego do naczelnego Sądu Administracyjnego, co w jej ocenie, oznaczałoby podporządkowanie tego pierwszego drugiemu, co z kolei niezgodne jest z porządkiem prawnym.

-To była bardzo trudna decyzja dla nas, by po przyjęciu poprawek, zagłosować za tą ustawą, po to byśmy mogli te środki dostać - przyznała senator Jazłowiecka. Uzasadniła to jednak trudną sytuacją gospodarki, która potrzebuje pieniędzy z Krajowego Planu Odbudowy.

Zobacz także

2023-03-21, godz. 18:06 Magazyn krajowy (21.03.2023) W ramach audycji "Publicystyka w Radiu Opole" zapraszamy na magazyn krajowy, czyli przegląd najważniejszych wydarzeń ze świata polityki krajowej. Wydarzenia… » więcej 2023-03-20, godz. 19:06 Antoni Duda o stanowisku KIK w Opolu w sprawie papieża Polaka Klub Inteligencji Katolickiej przyjął uchwałę w sprawie obrony dobrego imienia Jana Pawła II. Można w niej przeczytać m.in,: "Szokują nas próby zdyskredytowania… » więcej 2023-03-20, godz. 18:02 Violetta Porowska o przygotowaniach do wyborów i działaniach KE - Przykład polskich lasów jest wzorcowym przykładem, by udowodnić, że Komisja Europejska wychodzi poza swoje kompetencje - uważa poseł Violetta Porowska… » więcej 2023-03-17, godz. 18:00 Red. Magdalena Ogórek m.in. o zabójstwie ks. Blachnickiego i przekazaniu przez Polskę samolotów MIG-24 Ukrainie Tym razem red. Magdalena Ogórek skupiła się na potwierdzeniu informacji o tym, że ks. Blachnicki został zamordowany - przypomnijmy, że to sprawa z 1987 roku… » więcej 2023-03-16, godz. 18:03 "Pracodawcy i związkowcy" o pomyśle zmian w systemie emerytalnym Choć mężczyźni żyją średnio o 8 lat krócej niż kobiety, to na emeryturę przechodzą o 5 lat później. Pojawiła się więc propozycja, by to panowie… » więcej 2023-03-15, godz. 18:00 Konrad Gęsiarz i Paweł Masełko o nowelizacji ustawy o referendum lokalnym Łatwiej będzie zawnioskować o referendum lokalne i łatwiej będzie odwołać wójt, burmistrza, prezydenta - takie zmiany czekają samorządy jeśli prezydent… » więcej 2023-03-14, godz. 18:00 "Spięcie" magazyn międzynarodowy (14.03.2023) W dzisiejszym magazynie międzynarodowym "Spięcie" redaktorzy Piotr Cywiński i Michał Rachoń rozmawiali m.in. o bezpieczeństwie Polski w kontekście wciąż… » więcej 2023-03-13, godz. 13:09 Piotr Woźniak o JPII i "socjalu" -Kiedy patrzę na to, co dzieje się w kościele katolickim jest mi smutno. A debata sejmowa o papieżu Janie Pawle II to czysta polityka. Nadużyciami powienni… » więcej 2023-03-13, godz. 18:00 Beata Kempa o oskarżeniach pod adresem JPII - Dziś krytykują Jana Pawła II te siły polityczne, których członkowie kiedyś grzali się w blasku jego nauczania i autorytetu - mówi Beata Kempa, europosłanka… » więcej 2023-03-09, godz. 18:00 "Pracodawcy i związkowcy" o projekcie zaostrzającym kary za wykorzystywanie migrantów zarobkowych Rząd Holandii przekazał do parlamentu projekt ustawy zaostrzający kary za wykorzystywanie migrantów zarobkowych. Podlegające karze ma być m.in. kwaterowanie… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »