Radio Opole » Publicystyka w Radiu Opole. Popołudniówka Radia Opole » Otwarty mikrofon Radia Opole (rozmowy z roku 202… » Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim…
2022-11-23, 17:00 Autor: Aneta Skomorowska-Kobza

Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie

Zbigniew Kubalańca o zmianie w sejmiku śląskim, WBP i kulturze na Opolszczyźnie
- To wielki policzek jeśli chodzi o PiS i Jarosława Kaczyńskiego. Bo jednego dnia był Kaczyński w Katowicach i mówił, jak to PiS wygra wybory, a drugiego dnia marszałek Chełstowski z trójką radnych mówi o tym, jak to PiS niszczy województwo śląskie - powiedział Zbigniew Kubalańca, wicemarszałek województwa opolskiego (PO), komentując utratę władzy w sejmiku śląskim przez Prawo i Sprawiedliwość na rzecz opozycji.
W Otwartym Mikrofonie rozmawialiśmy także o rozbudowie Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej. Kilka dni temu podpisano umowę z wykonawcą na 18 mln złotych.
- 90% środków pochodzi z Polskiego Ładu, 10% z budżetu samorządu województwa. Zbudujemy najnowocześniejszy magazyn biblioteczny w naszym województwie. Będzie on multimedialny i otwarty. Będzie też z prawdziwego zdarzenia sala konferencyjna - zapowiedział Zbigniew Kubalańca.

Wicemarszałek regionu odpowiedzialny za kulturę podsumował także czwartą edycję Opolskiego Banku Talentów i zapowiedział grudniowe nagradzanie animatorów i twórców kultury województwa opolskiego.

- Zamykamy klamrą bardzo bogatą jesień kulturalną. 5 grudnia chcemy nagrodzić wszystkich tych, którzy animują kulturę, opiekują się młodymi ludźmi i dbają o to, aby życie kulturalne w małych społecznościach było na wysokim poziomie i nie ograniczało się do powielania schematów - powiedział wicemarszałek Zbigniew Kubalańca.

Nagrodzonych będzie 50 osób.

Zobacz także

2022-12-23, godz. 17:30 Alicja Gawinek prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych o prawach wolontariuszy Z prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych Alicją Gawinek rozmawiamy o tym, na co powinien zwrócić uwagę wolontariusz angażując się… » więcej 2022-12-23, godz. 17:05 "Polityczny obraz tygodnia" - Magdalena Ogórek komentuje najważniejsze wydarzenia polityczne m.in. wizytę prezydenta… W tym tygodniu redaktor Magdalena Ogórek skupiła się na przyjeździe Wołodymyra Zełenskiego, prezydenta Ukrainy do Stanów Zjednoczonych. To byla bardzo ważna… » więcej 2022-12-22, godz. 17:00 Debata "Pracodawcy, związkowcy - wspólna sprawa" (22.12.2022) W debacie nasi komentatorzy dyskutowali na temat pomysłu zrównania emerytur ZUS i KRUS, a także o 4-dniowym tygodniu pracy. Coraz częściej słyszymy o sytuacjach… » więcej 2022-12-21, godz. 17:01 Z Adrianem Surowcem i Dominiką Laskowską-Mrocheń z MOPR o pieczy zastępczej Od nowego roku zmienia się wiele przepisów, w tym dotyczące pieczy zastępczej. Przykładowo, od stycznia wzrosną wynagrodzenia dla zawodowych rodzin zastępczych… » więcej 2022-12-21, godz. 17:30 Marek Pietruszka o staraniach Strzeleczek o przywrócenie praw miejskich Strzeleczki rozpoczynają starania o przywrócenie praw miejskich. To może nastąpić 1 stycznia 2024 roku. Pozyskanie praw miejskich wiąże się m.in. ze spełnieniem… » więcej 2022-12-21, godz. 11:45 „Co tam panie w polityce?” - posłuchaj komentarza Piotra Goćka W kolejnej odsłonie cyklu „Co tam panie w polityce?” Piotr Gociek skomentował najważniejsze wydarzenia polityczne, wśród nich m.in. unijne porozumienie… » więcej 2022-12-19, godz. 17:00 Tomasz Kostuś o ostatnich wydarzeniach w Sejmie W dzisiejszym "Otwartym mikrofonie" gościem był poseł Tomasz Kostuś z Platformy Obywatelskiej, z którym prowadząca powróciła do ostatnich wydarzeń w Sejmie… » więcej 2022-12-19, godz. 17:00 Violetta Porowska o ostatnich wydarzeniach w Sejmie W dzisiejszym "Otwartym mikrofonie" gościem była posłanka Violetta Porowska z Prawa i Sprawiedliwości, z którą prowadząca powróciła do ostatnich wydarzeń… » więcej 2022-12-16, godz. 17:00 Red. Magdalena Ogórek o targach wokół KPO, wecie prezydenta i... rekordowych cenach za polską sztukę - To, co się dzieje wokół polskiego KPO jest niewiarygodne! - mówi red. Magdalena Ogórek, komentując ostatnie wydarzenia związane z kwestionowaniem przez… » więcej 2022-12-16, godz. 17:45 Alicja Gawinek o świątecznym wolontariacie Prezes Opolskiego Centrum Wspierania Inicjatyw Pozarządowych zwróciła uwagę, że nadchodzący okres świąteczny to nadal czas wytężonej pracy dla wolontariuszy… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »