Radio Opole » O Radiu » Radio Opole poleca » Zobacz, co nowego szykujemy w 2022 roku w programie…
2022-01-03, 19:19 Autor: Agnieszka Lubczańska

Zobacz, co nowego szykujemy w 2022 roku w programie Radia Opole!

Zobacz, co nowego szykujemy w 2022 roku w programie Radia Opole!
Zobacz, co nowego szykujemy w 2022 roku w programie Radia Opole!
Nowi prowadzący, nowe osobowości, odświeżenie sprawdzonych programów i dużo więcej muzyki – ramówka na 2022 gotowa! W tym roku obchodzimy 70-lecie działalności, a najważniejsze, by spędzić go w doborowym towarzystwie - z Wami drodzy słuchacze! Zobaczcie, co szykujemy!

I uwaga, zachęcamy do słuchania Radia Opole nie tylko na FM, ale również przez naszą nową aplikację, dostępną na systemach Android i iOS, oraz przez stronę internetową. Jest w czym wybierać, bo oprócz anteny głównej i Radio Opole 2 KULTURA z najświeższymi informacjami i solidną dawką dobrej muzyki, nadajemy też programy tematyczne: Radio Opole 3 SPORT i Radio Opole 4 HISTORIA.

Zobacz: Ramówka 2022 - pasmo główne
Zobacz: Ramówka 2022 - Radio Opole 2 KULTURA (DAB+)
Bez dobrych prowadzących nie ma dobrej audycji!

Będzie dużo muzyki, bo kiedy zmieniliśmy ostatnio playlistę i tej przestrzeni muzycznej zrobiło się więcej, to słuchaczom się spodobało. Zatem muzyka, ale także ciekawi prowadzący! Od 6:00 do 15:00 proponujemy trzy pasma, w których stawiamy - oprócz dobrej muzyki - na osobowość prowadzących.

Iwona Tokarska i Daniel Klimczak w 2022 roku zapraszają już od 6:00 rano na poranny program 'Kto rano wstaje...'Swój debiut na antenie Radia Opole będzie miała Iwona Tokarska, kiedyś dziennikarka telewizyjna i redaktorka portalu informacyjnego. Wraz z nią program poranny Kto rano wstaje... poprowadzi Daniel Klimczak, którego już Państwo znają z weekendowych poranków i pracy reporterskiej. Kluczowym elementem poranka będzie Poranna rozmowa Radia Opole. W godzinach 9:00-12:00 antenę przejmuje Magdalena Szybińska z programem Dobry moment, która ma mnóstwo pomysłów i jeszcze wiele razy Państwa zaskoczy. Z kolei pasmo w godzinach 12:00-15:00, czyli Twoje Radio Opole poprowadzi pełna pozytywnej energii Justyna Marcińska. Pozytywnie rozbudzić słuchaczy w weekendowe poranki postarają się z kolei nowi prowadzący: Dawid Rajwa w soboty i Jakub Biel w niedziele!

Magazynu reporterów, publicystyki, rozmów, edukacji i reportaży nie zabraknie!

Po 15.00 pojawią się interwencje i materiały naszych dziennikarzy w programie Reporterskie tu i teraz, który poprowadzą wydawcy działu informacji. A po 16.00 otwieramy mikrofon Radia Opole! W nowym programie publicystycznym spora dawka informacji ze świata polityki, najgorętsze tematy i dyskusje z gośćmi. O co naprawdę chodzi w politycznych rozgrywkach, czym żyje region, co się dzieje w gospodarce - o tym wszystkim podyskutujemy. Prowadzącymi będą: Joanna Matlak, Piotr Gociek i Piotr Moc, Piotr Cywiński i Michał Rachoń, a w każdy piątek na „Polityczny obraz tygodnia” zaproszą Magdalena Ogórek i Joanna Matlak.

Po 17:00 wraca sprawdzony duet w paśmie Dobre GraniePo 17:00 wraca sprawdzony duet w paśmie Dobre Granie. Do Tomasza Wojtyłki, ulubieńca artystów z branży muzycznej, wysoko cenionego za sposób zadawania pytań, dołączy Kacper Śnigórski. Panowie to przyjaciele z ławki szkolnej, rozumieją się bez słów, więc z pewnością będzie zabawnie…

Ale uwaga, w czwartki Piotr Metz zaprasza o tej porze tradycyjnie na Czarną Barkę, skąd także w soboty po 19:00 będzie nadawał swoje cieszące się sporym zainteresowaniem audycje muzyczne - zobacz: Muzyka Nowa i 7:00 P.M..

Po 20:00 przywitamy słowami „Dobry wieczór, tu Opole”. Choć program to nowy, prowadzący doskonale znani: Beata Granatowska, Ireneusz Prochera i Marian Staszyński. Bez zmian pozostaje po 22:00 pasmo audycji edukacyjnych, a po 23:00 audycji muzycznych.

Radio Opole 2 KULTURA wciąż gra!

Od 9:00 do 12:00 w Radiu Opole 2 KULTURA zasiądzie przed mikrofonami jeden z ulubionych duetów radiowych prowadzący audycję Na afiszu, czyli: Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław KolbuszTu już od 6:00 rano będzie z Państwem Sławomir Kieler, a od 9:00 do 12:00 zasiądzie przed mikrofonami jeden z ulubionych duetów radiowych prowadzący audycję Na afiszu, czyli: Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz (dodajmy, że powtórka tej audycji będzie do posłuchania na antenie głównej w paśmie powtórkowym od godz. 2:00 do 5:00!).

Wśród programów Radia Opole 2 KULTURA nie zabraknie audycji doskonale już Państwu znanych, czyli Wszystko o literaturze, Rewiry kultury i Rozmów o kulturze (dawniej: "O kulturze - debata"). Nowością będzie od poniedziałku do piątku, między 15.00 a 18.00 audycja Dawida Rajwy Kino, bilety i śpiew, w której zagości przede wszystkim muzyka filmowa, a do tego konkursy z nagrodami, rozmowy z gośćmi i informacje ze świata filmu.

Radio Opole zaczyna 70. rok działalności!

od 9:00 do 12:00 zasiądzie przed mikrofonami jeden z ulubionych duetów radiowych prowadzący audycję Na afiszu, czyli: Agnieszka Wawer-Krajewska i Wiesław Kolbusz [fot. Justyna Krzyżanowska]Istotnym akcentem nowej ramówki będzie akcja letnia, organizowana wspólnie z Nową Trybuną Opolską. Zarówno Radio Opole jak i NTO obchodzą w tym roku 70-lecie działalności. Mamy ambitny plan, aby odwiedzić wszystkie 70 gmin na Opolszczyźnie od połowy czerwca do połowy września. Od poniedziałku do piątku będziemy u Państwa w gminach między 9:00 a 15:00. Więcej o tym tu: To będą urodziny z prezentem dla słuchaczy! Radio Opole i NTO podpisały list intencyjny o współpracy

Jeszcze nim lato nastąpi, zapraszamy na nowy cykl Kamienie milowe Witolda Sułka, przygotowany w ramach obchodów 70-lecia Radia Opole będzie prezentował, zgodnie z nazwą, najbardziej doniosłe wydarzenia i osiągnięcia ludzkości na przestrzeni minionych 70 lat, zarówno w Polsce, jak i na świecie. Znajdzie się tu wszystko to, co wpłynęło znacząco na nasze życie, zmieniło bieg historii, sposób myślenia, czy obyczaje, a więc spotkają się tu wszelkie dziedziny naszej aktywności, wielkie odkrycia, osiągnięcia naukowe i szeroko rozumiana kultura, a każdy odcinek zostanie zilustrowany odpowiednim utworem muzycznym, który sam w sobie również stał się... kamieniem milowym.

To nie jedyny nowy cykl! Co sobotę Ireneusz Prochera opowie o tym, że media odgrywają w naszym życiu ogromną rolę: dostarczają wiedzy o otaczającym świecie, pomagają interpretować "suche fakty", wpływają na nasz światopogląd i kształtują postawy, ale też zapewniają nam rozrywkę. Czy jesteśmy tego świadomi? Czy wiemy, jak działają i jaki mają na nas wpływ? Jak się zmieniają i co nowego i ważnego proponują? O tym wszystkim w cyklu Czwarta władza!

Zapraszamy do słuchania! Bądźcie z nami!

Zobacz także:
Piotr Moc, prezes i redaktor naczelny Radia Opole o nowej ramówce Radia Opole na 2022 rok

Zobacz także

2023-01-11, godz. 15:16 Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle kontra Itas Trentino. Link do transmisji w Radio Opole 3 Sport Na zakończenie fazy grupowej Ligi Mistrzów siatkarze Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzą się przed własną publicznością z Itasem Trentino. Włosi… » więcej 2022-12-30, godz. 15:27 Powitaj Nowy Rok z Radiem Opole! Nie macie pomysłu na tę jedyną w swoim rodzaju noc w roku? Rozwiążemy ten problem! A może bawicie się na prywatce i potrzebujecie dobrej muzyki? Koniecznie… » więcej 2022-12-31, godz. 14:06 Życzenia noworoczne Violetty Porowskiej, poseł Prawa i Sprawiedliwości » więcej 2022-12-23, godz. 17:30 Zapraszamy do spędzenia świąt z Radiem Opole Drodzy Słuchacze, Wesołych Świąt i dziękujemy, że jesteście z nami! Życzymy Wam spokoju, zdrowia i radości w gronie najbliższych i w towarzystwie Radia… » więcej 2022-12-23, godz. 13:01 Życzenia wojewody opolskiego Sławomira Kłosowskiego - Z okazji nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia składam wszystkim Państwu najserdeczniejsze życzenia, błogosławieństwa Bożego, dużo zdrowia, radości… » więcej 2022-12-23, godz. 12:23 Życzenia opolskiego biskupa Andrzeja Czai - Józef i Maryja stworzyli Jezusowi dom w grocie, dlatego że miłość była w ich sercach do siebie nawzajem i do Jezusa. Bez granic miłość. Oby takiego… » więcej 2022-12-23, godz. 11:08 Życzenia Katarzyny Czochary, poseł Prawa i Sprawiedliwości - Swoją życzliwością i zrozumieniem możemy sprawić, aby Boże Narodzenie dokonało się w naszych domach i całej naszej Ojczyźnie. Odsuńmy więc na bok… » więcej 2022-12-21, godz. 15:35 Posłuchaj relacji z pielgrzymki do Betlejem, Jerozolimy i Galilei, którą opowiedział Barbarze Tyslik ksiądz Paweł… W drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia po godz. 14:00 zapraszamy na specjalną świąteczną audycję pt. "Ziemia Święta współcześnie". Posłuchamy w niej… » więcej 2022-12-19, godz. 08:06 Z Radiem Opole Ci się upiecze... na 500 zł! Tym razem nie piosenką, a wypiekami Radio Opole wprowadza Was w świąteczny klimat! Od poniedziałku 19.12 do czwartku 22.12 wysyłajcie do nas krótkie filmy… » więcej 2022-12-08, godz. 15:03 Zapraszamy do udziału w świątecznym konkursie! Mamy dla Was, drodzy słuchacze, świąteczną niespodziankę, wszak grudzień pełen prezentów. Już w najbliższy poniedziałek (12.12) ruszamy z konkursem!… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »