Radio Opole » Na afiszu (DAB+)

Posłuchaj audycji "Na afiszu"

2022-01-25, 11:20

Wojciech Dominiak o książce "Wszystko jest, tylko ludzi nie ma. Przesiedlenia w latach 1945-1947 we wspomnieniach mieszkańców Ziemi Prudnickiej"

Wojciech Dominiak [fot. Paula Hołubowicz]
Wojciech Dominiak [fot. Paula Hołubowicz]
"Przekazane ustnie, a następnie spisane relacje oraz napisane wspomnienia ukazują historię przesiedleńców - zarówno z ziemi utraconej, jak i nowej małej ojczyzny, w której przyszło im żyć" - pisze prof. dr hab. Danuta Kisielewicz w recenzji książki "Wszystko jest, tylko ludzi nie ma. Przesiedlenia w latach 1945-1947 we wspomnieniach mieszkańców Ziemi Prudnickiej". O tej publikacji porozmawiamy z dyrektorem Muzeum Ziemi Prudnickiej, Wojciechem Dominiakiem.
2022-01-24, 11:26

Krzysztof Dankowów m.in. o akcji "Chcę", czyli ekstremalnym wyzwaniu triathlonowym

Krzysztof Danków [fot. Paula Hołubowicz]
Krzysztof Danków [fot. Paula Hołubowicz]
Tym razem rozmawialiśmy o kulturze fizycznej, bowiem zdrowy duch może przetrwać tylko w zdrowym ciele. Ruch pomaga utrzymać nas w dobrej formie, co udowadnia poprzez swoje akcje Stowarzyszenie "Masz Jaja Idź Na Badania". Z Krzysztofem Dankowem rozmawialiśmy o aktywizacji społecznej, promowaniu profilaktyki badań wśród mężczyzn i zapobieganiu apatiom i depresjom powodowanych Covidem. Zapytaliśmy też o przygotowywaną właśnie akcję "Chcę", czyli ekstremalne wyzwanie triathlonowe.
2022-01-21, 15:13

Aleksandra Starczewska-Wojnar o wystawie "Genius Loci"

Aleksandra Starczewska-Wojnar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Aleksandra Starczewska-Wojnar [fot. Justyna Krzyżanowska]
Zapomniani, ale ich energia jest wciąż obecna w Opolu. Za sprawą swoich dokonań, wynalazków, firm, które powołali do życia – przez kilkaset lat rozsławiali rodzinne miasto oraz region nie tylko na Śląsku, ale daleko poza jego granicami. Aleksandra Starczewska-Wojnar opowiedziała o wystawie "Genius Loci", prezentowanej przed budynkiem Archiwum Państwowego w Opolu. Rozmawialiśmy również o tym, jak konserwuje się druki archiwalne oraz o przygotowaniach do setnej rocznicy Związku Polaków w Niemczech i obchodach Roku Marii Konopnickiej.
2022-01-20, 09:26

Wojciech Brzeszczak zaprasza na swoja najnowszą wystawę fotografii do GSW w Opolu

Wojciech Brzeszczak [fot. Paula Hołubowicz]
Wojciech Brzeszczak [fot. Paula Hołubowicz]
"Kiedy zabierałem się do realizacji pomysłu, jaki towarzyszył mi od wielu lat, nie zdawałem sobie sprawy, że wszystko stanie na głowie" - tak mówi o zdjęciach, które wykonał w prudnickim "Froteksie" Wojciech Brzeszczak. Wraz z autorem zaprosimy na jego najnowszą wystawę fotografii do Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu.
2022-01-18, 12:21

Klaudiusz Lisoń o przygotowaniach do nowego sezonu artystycznego Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica

Klaudiusz Lisoń [fot. Agnieszka Lubczańska]
Klaudiusz Lisoń [fot. Agnieszka Lubczańska]
Niejednokrotnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dostarczała swoim miłośnikom niezapomnianych wrażeń, koncertując w wielu miastach i miejscowościach naszego regionu i poza nim. Osobą, która przelewa swoją pasję na uzdolnionych młodych muzyków, jest od lat dyrygent Klaudiusz Lisoń. Porozmawialiśmy z nim o przygotowaniach do nowego sezonu artystycznego i o tym, jak radzi sobie orkiestra w tej trudnej, nie do końca przewidywalnej rzeczywistości.
2022-01-17, 10:33

Ewelina Wojtarkowska o kreatywności

Ewelina Wojtarkowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Ewelina Wojtarkowska [fot. Justyna Krzyżanowska]
Gościem dzisiejszej audycji "Na afiszu" była Ewelina Wojtarkowska - psycholog, psychoterapeuta i specjalista psychoterapii uzależnień z Ośrodka Leczenia Uzależnień Mental Relax House w Turawie.
2022-01-14, 10:44

Tomasz Kaczorowski o pomysłach na pokazanie baśniowego świata w spektaklu "Królowa Śniegu" w OTLiA

Tomasz Kaczorowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
Tomasz Kaczorowski [fot. Justyna Krzyżanowska]
W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora trwają próby do kolejnych premier. Jedną z nich jest "Królowa Śniegu". Przedstawienie będzie miało formę spektaklu nierealistycznego - częściowo rozgrywanego w planie aktorskim, częściowo w lalkowym. Dominujące elementy scenografii będą... biało-czarne. O przygotowaniach do premiery, o pomysłach na pokazanie baśniowego świata rozmawialiśmy z reżyserem spektaklu Tomaszem Kaczorowskim.
2022-01-13, 09:45

Magda Wolnicka oraz Aleksandra Śmierzyńska o projektach w zakresie sztuk wizualnych

Magda Wolnicka oraz Aleksandra Śmierzyńska [fot. Marcin Boczek]
Magda Wolnicka oraz Aleksandra Śmierzyńska [fot. Marcin Boczek]
Pokazanie najnowszych i najbardziej wartościowych projektów w zakresie sztuk wizualnych dedykowanych Galerii Aneks GSW, tworzonych przez osoby związane z Opolem oraz regionem opolskim jest celem konkursu organizowanego przez Galerię Sztuki Współczesnej w Opolu. Jury wyłoniło dwa projekty artystyczne, które zostaną zrealizowane w pierwszej połowie tego roku. O szczegółach rozmawialiśmy z kuratorką i prowadzącą projekt Magdą Wolnicką oraz Aleksandrą Śmierzyńską z Wydziału Promocji Urzędu miasta Opola.
2022-01-11, 14:03

Jarosław Gałęza o planach na kolejny rok pracy w Muzeum Wsi Opolskiej

Jarosław Gałęza [fot. Marcin Skomudek]
Jarosław Gałęza [fot. Marcin Skomudek]
Kolejne prace związane z przeniesieniem zabytkowej chałupy ze Sławięcic do Bierkowic. Oddanie do zwiedzania nowej zagrody wraz z wystawą multimedialną i akwarium. Remonty eksponatów stałych, kolejne warsztaty i imprezy plenerowe. O planach na kolejny rok pracy w Muzeum Wsi Opolskiej w audycji "Na Afiszu" opowiadał jego dyrektor, Jarosław Gałęza.
1234567

Zobacz także

2022-01-25, godz. 11:20 Wojciech Dominiak o książce "Wszystko jest, tylko ludzi nie ma. Przesiedlenia w latach 1945-1947 we wspomnieniach mieszkańców… "Przekazane ustnie, a następnie spisane relacje oraz napisane wspomnienia ukazują historię przesiedleńców - zarówno z ziemi utraconej, jak i nowej małej… » więcej 2022-01-24, godz. 11:26 Krzysztof Dankowów m.in. o akcji "Chcę", czyli ekstremalnym wyzwaniu triathlonowym Tym razem rozmawialiśmy o kulturze fizycznej, bowiem zdrowy duch może przetrwać tylko w zdrowym ciele. Ruch pomaga utrzymać nas w dobrej formie, co udowadnia… » więcej 2022-01-21, godz. 15:13 Aleksandra Starczewska-Wojnar o wystawie "Genius Loci" Zapomniani, ale ich energia jest wciąż obecna w Opolu. Za sprawą swoich dokonań, wynalazków, firm, które powołali do życia – przez kilkaset lat rozsławiali… » więcej 2022-01-20, godz. 09:26 Wojciech Brzeszczak zaprasza na swoja najnowszą wystawę fotografii do GSW w Opolu "Kiedy zabierałem się do realizacji pomysłu, jaki towarzyszył mi od wielu lat, nie zdawałem sobie sprawy, że wszystko stanie na głowie" - tak mówi o zdjęciach… » więcej 2022-01-18, godz. 12:21 Klaudiusz Lisoń o przygotowaniach do nowego sezonu artystycznego Młodzieżowej Orkiestry Dętej Leśnica Niejednokrotnie Młodzieżowa Orkiestra Dęta Leśnica dostarczała swoim miłośnikom niezapomnianych wrażeń, koncertując w wielu miastach i miejscowościach… » więcej 2022-01-17, godz. 15:38 Jordania oczami Agnieszki Zientarskiej Gościem dzisiejszej audycji była Agnieszka Zientarska, która opowiedziała nam o swojej podróży do Jordanii. » więcej 2022-01-17, godz. 10:33 Ewelina Wojtarkowska o kreatywności Gościem dzisiejszej audycji "Na afiszu" była Ewelina Wojtarkowska - psycholog, psychoterapeuta i specjalista psychoterapii uzależnień z Ośrodka Leczenia Uzależnień… » więcej 2022-01-14, godz. 10:44 Tomasz Kaczorowski o pomysłach na pokazanie baśniowego świata w spektaklu "Królowa Śniegu" w OTLiA W Opolskim Teatrze Lalki i Aktora trwają próby do kolejnych premier. Jedną z nich jest "Królowa Śniegu". Przedstawienie będzie miało formę spektaklu nierealistycznego… » więcej 2022-01-13, godz. 09:45 Magda Wolnicka oraz Aleksandra Śmierzyńska o projektach w zakresie sztuk wizualnych Pokazanie najnowszych i najbardziej wartościowych projektów w zakresie sztuk wizualnych dedykowanych Galerii Aneks GSW, tworzonych przez osoby związane z Opolem… » więcej 2022-01-11, godz. 14:03 Jarosław Gałęza o planach na kolejny rok pracy w Muzeum Wsi Opolskiej Kolejne prace związane z przeniesieniem zabytkowej chałupy ze Sławięcic do Bierkowic. Oddanie do zwiedzania nowej zagrody wraz z wystawą multimedialną i… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »