Radio Opole » Na afiszu (DAB+)

Posłuchaj audycji "Na afiszu"

2022-12-30, 12:35

Karolina Sobolewska o tym, jak uchronić nasze czworonogi na Sylwestra

Karolina Sobolewska [fot. Adam Dubiński]
Karolina Sobolewska [fot. Adam Dubiński]
Huk petard i fajerwerków to duży stres i śmiertelne zagrożenie dla zwierząt. Co roku ich miłośnicy apelują, by w trakcie świętowania Sylwestra pamiętać, że tego typu atrakcje dla ludzi wywołują niepokój, a nawet przerażenie u zwierząt. Jak uchronić naszych kudłatych przyjaciół przed stresem? Pomoże nam w tym behawiorystka Karolina Sobolewska ze szkoły "Top Dog", która gościła w dzisiejszej audycji "Na afiszu".
2022-12-29, 12:04

Dr Joanna Filipczyk podsumowuje mijający rok w GSW w Opolu

Joanna Filipczyk [fot. Adam Dubiński]
Joanna Filipczyk [fot. Adam Dubiński]
Końcówka roku to czas podsumowań. Dr Joanna Filipczyk, dyrektorka Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu - przypomniała w audycji najważniejsze wystawy mijającego roku. Podsumowała także inne aktywności galerii, których było w sumie... 415! Posłuchajcie!
2022-12-22, 14:26

O warsztatach, spotkania, kursach i konkursach w GSW

P1Józef Chyży i Martą Miś gośćmi audycji "Na afiszu" Agnieszki Wawer-Krajewskiej [fot. Maciej Marciński]
P1Józef Chyży i Martą Miś gośćmi audycji "Na afiszu" Agnieszki Wawer-Krajewskiej [fot. Maciej Marciński]
Słowo "edukacja" odmieniamy dziś w audycji przez wszystkie przypadki. W Galerii Sztuki Współczesnej nie brakuje warsztatów, spotkań, kursów i i konkursów mających charakter edukacyjny. O tym rozmawialiśmy z Martą Miś i Józefem Chyżym z GSW w Opolu.
2022-12-22, 15:18

Z Tomaszem Zacharewiczem o słuchowisku "Kolęda warszawska"

Tomasz Zacharewicz
Tomasz Zacharewicz
O premierowym słuchowisku pt. "Kolęda warszawska", którego będzie można posłuchać dziś (22.12) po godz. 21:00 w radiowej Jedynce rozmawialiśmy z jego twórcą - Tomaszem Zacharewiczem. Dariusz Wnuk, Andrzej Mastalerz, Piotr Grabowski, Marcin Przybylski i wielu innych uznanych aktorów wystąpi w tej najnowszej premierze Teatru Polskiego Radia.
2022-12-21, 13:49

Jarosław Wasik o nagraniach, które przywołują świąteczną atmosferę

Jarosław Wasik [fot. Maciej Marciński]
Jarosław Wasik [fot. Maciej Marciński]
"Jest taki dzień. Bardzo ciepły, choć grudniowy" - cytując słowa piosenki Seweryna Krajewskiego. Są takie nagrania, których chętnie słuchamy w czasie poprzedzającym święta Bożego Narodzenia. Nagrania, które przywołują świąteczną atmosferę i roztaczają wyjątkową magię. Takich właśnie piosenek słuchaliśmy w programie, a komentarzem opatrzy je dyrektor Muzeum Polskiej Piosenki w Opolu, Jarosław Wasik.
2022-12-20, 11:32

Roman Firlus o zakończonym właśnie mundialu

Roman Firlus [fot. Adam Dubiński]
Roman Firlus [fot. Adam Dubiński]
Mundial, mundial i po mundialu. Były emocje, rozczarowania i niespodzianki. Wspólnie z Romanem Firlusem z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego spróbowaliśmy podsumować to, co działo się na Mistrzostwach Świata w piłce nożnej w Katarze, w których zwyciężyła Argentyna.
2022-12-20, 11:05

Piotr Koziol z opolskiej "Talentowni" o "Choince marzeń"

Piotr Koziol [fot. Adam Dubiński]
Piotr Koziol [fot. Adam Dubiński]
Już w sobotę Wigilia, a jeszcze tyle marzeń do spełnienia. Czy wystarczy czasu, by je wszystkie zrealizować? Mamy nadzieję, że tak. Wystarczy zerwać kartkę z "Choinki marzeń", która stoi obok opolskiej "Talentowni". Co zrobić dalej? O tym opowiedział Piotr Koziol z opolskiej "Talentowni".
2022-12-15, 15:29

Z muzykiem i kompozytorem Grzegorzem Płonką o jego najnowszej płycie "Ja jestem" i spotkaniu w GSW w Opolu

Grzegorz Płonka z zespołem w Studiu M im. SBB Radia Opole (13.09.2020) [fot. Jan Mika]
Grzegorz Płonka z zespołem w Studiu M im. SBB Radia Opole (13.09.2020) [fot. Jan Mika]
Gościem audycji był dziś muzyk i kompozytor Grzegorz Płonka. Rozmawialiśmy o inspiracjach muzycznych, płycie "Ja jestem" oraz zaprosiliśmy na spotkanie, które artysta poprowadzi z o. Wojciechem Drążkiem w Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu w najbliższą niedzielę o godz. 18:00. Będzie to rozmowa Grzegorza Płonki z o. Wojciechem Drążkiem na temat kontemplacyjnych praktyk, ilustrowana projekcją „Wolność od znanego” oraz muzyką z płyty Grzegorza Płonki „Ja Jestem”, zawierającej utwory napisane do fragmentów tekstów chrześcijańskich mistyków. W ramach spotkania odbędzie się wspólna praktyka medytacji.
2022-12-13, 13:50

O sukcesach Szkoły Akrobatyki Powietrznej opolskiej Ramady rozmawiamy z zawodniczkami Anny Łoteckiej-Dabbachi

O sukcesach Szkoły Akrobatyki Powietrznej opolskiej Ramady rozmawiamy z zawodniczkami Anny Łoteckiej-Dabbachi
O sukcesach Szkoły Akrobatyki Powietrznej opolskiej Ramady rozmawiamy z zawodniczkami Anny Łoteckiej-Dabbachi
Szkoła Akrobatyki Powietrznej opolskiej Ramady odnosi kolejne sukcesy na arenie światowej. Na mistrzostwach świata federacji POSA World Pole Art Championship, które odbyły się na początku grudnia, całe podium należało do opolanek. Nie inaczej stało się na zawodach w Rzymie, skąd właśnie wróciły. Zawodniczki z Opola zdominowały World Aerial Champioship Roma!
1234567

Zobacz także

2022-12-30, godz. 12:35 Karolina Sobolewska o tym, jak uchronić nasze czworonogi na Sylwestra Huk petard i fajerwerków to duży stres i śmiertelne zagrożenie dla zwierząt. Co roku ich miłośnicy apelują, by w trakcie świętowania Sylwestra pamiętać… » więcej 2022-12-29, godz. 12:04 Dr Joanna Filipczyk podsumowuje mijający rok w GSW w Opolu Końcówka roku to czas podsumowań. Dr Joanna Filipczyk, dyrektorka Galerii Sztuki Współczesnej w Opolu - przypomniała w audycji najważniejsze wystawy mijającego… » więcej 2022-12-22, godz. 14:26 O warsztatach, spotkania, kursach i konkursach w GSW Słowo "edukacja" odmieniamy dziś w audycji przez wszystkie przypadki. W Galerii Sztuki Współczesnej nie brakuje warsztatów, spotkań, kursów i i konkursów… » więcej 2022-12-22, godz. 15:18 Z Tomaszem Zacharewiczem o słuchowisku "Kolęda warszawska" O premierowym słuchowisku pt. "Kolęda warszawska", którego będzie można posłuchać dziś (22.12) po godz. 21:00 w radiowej Jedynce rozmawialiśmy z jego… » więcej 2022-12-21, godz. 13:49 Jarosław Wasik o nagraniach, które przywołują świąteczną atmosferę "Jest taki dzień. Bardzo ciepły, choć grudniowy" - cytując słowa piosenki Seweryna Krajewskiego. Są takie nagrania, których chętnie słuchamy w czasie… » więcej 2022-12-20, godz. 11:32 Roman Firlus o zakończonym właśnie mundialu Mundial, mundial i po mundialu. Były emocje, rozczarowania i niespodzianki. Wspólnie z Romanem Firlusem z Międzyszkolnego Ośrodka Sportowego spróbowaliśmy… » więcej 2022-12-20, godz. 11:05 Piotr Koziol z opolskiej "Talentowni" o "Choince marzeń" Już w sobotę Wigilia, a jeszcze tyle marzeń do spełnienia. Czy wystarczy czasu, by je wszystkie zrealizować? Mamy nadzieję, że tak. Wystarczy zerwać kartkę… » więcej 2022-12-19, godz. 15:59 Barbara Sypko o pierwszym dyrektorze Archiwum Państwowego w Opolu W poniedziałkowym programie Na Afiszu spotkaliśmy się z Barbarą Sypko z Archiwum Państwowego w Opolu. Gość opowiedział o pierwszym dyrektorze tej placówki… » więcej 2022-12-15, godz. 15:29 Z muzykiem i kompozytorem Grzegorzem Płonką o jego najnowszej płycie "Ja jestem" i spotkaniu w GSW w Opolu Gościem audycji był dziś muzyk i kompozytor Grzegorz Płonka. Rozmawialiśmy o inspiracjach muzycznych, płycie "Ja jestem" oraz zaprosiliśmy na spotkanie… » więcej 2022-12-13, godz. 13:50 O sukcesach Szkoły Akrobatyki Powietrznej opolskiej Ramady rozmawiamy z zawodniczkami Anny Łoteckiej-Dabbachi Szkoła Akrobatyki Powietrznej opolskiej Ramady odnosi kolejne sukcesy na arenie światowej. Na mistrzostwach świata federacji POSA World Pole Art Championship… » więcej
12345
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »