Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-09, 20:30 Autor: PAP

Argentyna/ 63-latka zakończyła egzamin na prawo jazdy w szpitalu; wcześniej ścięła słup i zniszczyła auto

Mieszkanka prowincji Buenos Aires, na północnym wschodzie Argentyny, trafiła do szpitala po egzaminie na prawo jazdy, który zakończyła w przewróconym na bok aucie. Wcześniej 63-letnia kobieta wykonała wiele błędnych manewrów i staranowała słup z oświetleniem.

Felerny egzamin, który w piątek jest jednym z głównych tematów argentyńskich mediów, prowadzony był w ośrodku nauki jazdy w gminie Lanus, na południu stołecznej aglomeracji.


Zdarzenie, które zostało zarejestrowane dzięki ustawionym na placu manewrowym kamerom, zobaczyły już dzięki relacjom stacji telewizyjnych i mediów społecznościowych setki tysięcy osób.


"Zaczyna się całkiem dobrze. Ta pani opanowała jazdę na prostej drodze. Ma tylko pewne kłopoty podczas wchodzenia w zakręty" - komentowali nagranie z ironią argentyńscy dziennikarze, odnotowując, że po pewnym czasie kierowany przez kursantkę pojazd zaczyna wjeżdżać na krawężnik.


Po chwili kobieta po nieudanej próbie wjazdu w zakręt dodaje gazu i jadąc po trawiastej wyspie ścina słup podtrzymujący oświetlenie. Następnie zniszczone auto z impetem przewraca się na bok.


Kursantka, jak podała telewizja El Trece została wyciągnięta z pojazdu przez strażaków i z obrażeniami trafiła do jednego ze szpitali w aglomeracji Buenos Aires.


Marcin Zatyka (PAP)


zat/ adj/


Kraj i świat

2023-09-23, godz. 13:40 Warszawa/ Symboliczny mur – instalacja z lustrem weneckim w miejscu historycznej granicy getta (wideo) Symboliczny mur - instalacja z lustrem weneckim - stanęła w Warszawie na historycznej granicy getta. Chcemy przywołać pamięć tych tragicznych wydarzeń z… » więcej 2023-09-23, godz. 13:30 Podlaskie/ Pomnik i tablica upamiętniające Rok Kodeksu Supraskiego w regionie W monasterze w Supraślu k. Białegostoku odsłonięty został w sobotę pomnik i tablica upamiętniające 'Kodeks supraski' - cenny zabytek piśmiennictwa słowiańskiego… » więcej 2023-09-23, godz. 13:20 Premier: rząd PiS będzie kontynuował i rozwijał politykę senioralną (krótka) Rząd PiS będzie robił wszystko, aby kontynuować i rozwijać wielką i szeroką politykę senioralną - powiedział w sobotę premier Mateusz Morawiecki. Podkreślił… » więcej 2023-09-23, godz. 13:20 Ekstraklasa piłkarska - Radomiak - Puszcza 0:0 (do przerwy) Radomiak Radom - Puszcza Niepołomice 0:0 do przerwy Sędzia: Marcin Szczerbowicz (Olsztyn).   W 26. min. bramkarz Puszczy, Oliwier Zych obronił rzut… » więcej 2023-09-23, godz. 13:10 Szef MON: żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej skutecznie dbają o bezpieczeństwo Polski W czasach, gdy za naszymi wschodnimi granicami trwa agresja Rosji na Ukrainę, terytorialsi z poświęceniem realizują zadania, do których zostali powołani… » więcej 2023-09-23, godz. 13:10 Liderzy Trzeciej Drogi: musimy zatrzymać tych, którzy doprowadzają do wojny domowej (opis) I wspólnota, i wolność jest czymś, co nam się wszystkim należy. Musimy zatrzymać tych, którzy doprowadzają do wojny domowej. Mówimy stop nienawiści… » więcej 2023-09-23, godz. 13:00 Niemcy/ Bloomberg: państwowa firma SEFE (dawniej Gazprom Germania) ponownie handluje rosyjskim LNG Znacjonalizowana przez niemiecki rząd jesienią 2022 roku firma gazowa SEFE (dawniej: Gazprom Germania) po raz pierwszy od początku ubiegłorocznego kryzysu… » więcej 2023-09-23, godz. 13:00 Litwa/ W Bezdanach w 115. rocznicę "akcji czterech premierów" odsłonięto tablicę W sobotę w Bezdanach na Litwie odsłonięto tablicę upamiętniającą akcję pod Bezdanami, czyli napad na rosyjski pociąg pocztowy na stacji Bezdany niedaleko… » więcej 2023-09-23, godz. 12:50 Nowa Lewica: planujemy zbudować 300 tys. mieszkań na tani wynajem (krótka) Planujemy zbudować 300 tys. mieszkań na tani wynajem, w pierwszym roku nasz program będzie kosztował 20 mld zł, będzie sfinansowany m.in. ze środków KPO… » więcej 2023-09-23, godz. 12:30 Śląskie/ Społecznicy chcą przy wsparciu budżetu obywatelskiego wyremontować parowóz Społecznicy ze Stowarzyszenia Górnośląskich Kolei Wąskotorowych (SGKW) - operatora zabytkowej kolejki wąskotorowej łączącej Bytom z Miasteczkiem Śląskim… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »