Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-01, 16:30 Autor: PAP

Kancelaria Prezydenta zachęca do wysłuchania rozmów z ekspertami w ramach akcji "Usłyszeć Dzieci" (korekta)

Z inicjatywy pierwszej damy Agaty Kornhauser-Dudy, Kancelaria Prezydenta uruchomiła na Spotify kanał "Usłyszeć Dzieci", na którym można wysłuchać serii rozmów z ekspertami na temat najważniejszych problemów dzieci i młodzieży - przekazała w czwartek KPRP.

"Z inicjatywy Pierwszej Damy w serwisie Spotify uruchomiliśmy kanał Usłyszeć Dzieci, gdzie zapraszamy do wysłuchania serii rozmów z ekspertami: https://open.spotify.com/show/2LdV3X66wgmnMttFvrkhCa?si=MRvWw9WzStm5MVPKqNdnEA&nd=1" - przekazała w czwartek na Twitterze prezydencka kancelaria.


"Zaprosiłam wielu specjalistów – psychologów, pedagogów, socjologów i lekarzy, by dzieląc się swoją wiedzą i doświadczeniem, pomogli nam #UsłyszećDzieci nawet, gdy One mówią mało, gdy mówić nie chcą, albo gdy krzyczą…" - podkreśliła Agata Kornhauser-Duda, cytowana we wpisie KPRP.


Jak czytamy, projekt pierwszej damy pod hasłem "Usłyszeć Dzieci" poświęcony jest najważniejszym problemom dzieci i młodzieży; rozmowy z ekspertami dotyczą m.in. tego: czy emocje dziecka różnią się od emocji dorosłego, jak znaleźć równowagę między światem cyfrowym i rzeczywistym, jak rozmawiać z dziećmi o trudnych sprawach.


W 2021 roku pierwsza dama zainicjowała akcję "Usłyszeć Dzieci", która ma na celu wsparcie najmłodszych w wychodzeniu z izolacji. Jak wówczas mówiła, "pandemia najbardziej dotknęła dzieci i młodzież". Akcja obejmująca cykl rozmów z ekspertami w mediach społecznościowych - jak pomóc dzieciom odnaleźć się w szkole, wśród rówieśników - jest skierowana przede wszystkim do rodziców, nauczycieli i opiekunów.(PAP)


Autorka: Sylwia Dąbkowska-Pożyczka


sdd/ mok/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 18:50 R.Trzaskowski ws. paktu migracyjnego: przez najbliższe 10 lat do Polski na pewno nie trafią uchodźcy Uspokajam, do Polski - przez najbliższe 10 lat - na pewno nie trafią uchodźcy, chyba że wpuści ich PiS, na lewe wizy, które sprzedaje w Azji i Afryce - mówił… » więcej 2023-09-29, godz. 18:50 Ambasador UE w Kijowie: realny termin przystąpienia Ukrainy do Wspólnoty to rok 2030 Próbuję wyjaśniać rozmówcom w Brukseli, że czas na Ukrainie płynie inaczej i to, co gdzie indziej trwa miesiącami, tutaj da się zrealizować w ciągu… » więcej 2023-09-29, godz. 18:50 Premier: nasz filozofia to silne i bezpieczne państwo, ale blisko ludzi Nasz filozofia to silne i bezpieczne państwo, ale blisko ludzi; bezpieczna przyszłość, ale taka, która włącza wszystkich, zwłaszcza tych, którzy nie mają… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier: Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli Ja zostawiłem bardzo dobrze płatną pracę w banku - dla Polski, a szef PO Donald Tusk zostawił Polskę dla bardzo dobrze płatnej pracy w Brukseli, dla interesów… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Jarosław Sellin: jeszcze nigdy nie przeznaczano tylu środków na zabytki, co za naszej władzy Jeszcze nigdy nie przeznaczano takich środków na zabytki, co za naszej władzy. W Programie Ochrony Zabytków przeznaczamy na nie 250 milionów złotych. Kiedy… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier w Lubinie: nigdy wcześniej tutaj nie było takich inwestycji, takich środków Nigdy tutaj nie było takich inwestycji, takich środków. Gdybym chciał mówić o wszystkich, to nie starczyłoby czasu - powiedział w piątek premier Mateusz… » więcej 2023-09-29, godz. 18:40 Premier: chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków Chcemy normalności, spokoju i bezpiecznej przyszłości wszystkich Polaków; to dla nas kluczowa część naszej wizji. Nie chcemy nielegalnych imigrantów -… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Wielkopolskie/ Koniec utrudnień na autostradowej obwodnicy Poznania Nie ma już utrudnień po zderzeniu trzech aut osobowych między węzłami Krzesiny i Poznań Wschód. Trwa rozładowywanie zatoru na autostradowej obwodnicy … » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Jacek Sasin: będziemy wspierać system odnowy zabytków Będziemy wspierać dalej zabytki. Chodzi o to, żeby to nie było doraźne, tylko cały system wsparcia odnowy zabytków - powiedział w piątek w Supraślu (Podlaskie)… » więcej 2023-09-29, godz. 18:30 Tyson Fury zmierzy się z Ołeksandrem Usykiem o mistrzostwo świata wagi ciężkiej Brytyjski pięściarz Tyson Fury poinformował na platformie X, że zmierzy się z Ukraińcem Ołeksandrem Usykiem w Arabii Saudyjskiej. Długo wyczekiwana walka… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »