Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-01, 16:30 Autor: PAP

Warszawa/ Podczas festynu policjanci zaprezentowali dzieciom sprzęt zakupiony z unijnych pieniędzy

Policjanci Komendy Stołecznej Policji wzięli udział w festynie, jaki odbył się w szkole podstawowej w warszawskim Ursusie - poinformował rzecznik Komendanta Stołecznego Policji nadkom. Sylwester Marczak. Podczas festynu prawie 50 dzieci przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową oraz mogło zobaczyć policyjny sprzęt zakupiony z pieniędzy z unijnego programu.

Festyn, w którym wzięli udział policjanci Komendy Stołecznej Policji odbył się w Szkole Podstawowej nr 14 w warszawskim Ursusie. "Uczniom klas I–IV funkcjonariusze zaprezentowali sprzęt policyjny, który trafił do Wydziału Ruchu Drogowego KSP w ramach trzech projektów pt. +Dostosowania zasobów sprzętowych służących poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego do dynamicznego rozwoju sieci TEN-T+" - przekazał nadkomisarz.


Dodał przy tym, że sprzęt został zakupiony z Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko za ponad 28 mln zł.


"Podczas festynu dzieci mogły zobaczyć jeden z 23 zakupionych w ramach programu Ambulansów Pogotowia Ruchu Drogowego, który zaprezentowała młodym uczestnikom ruchu drogowego Sekcja Obsługi Zdarzeń Drogowych WRD KSP. Dużą popularnością wśród uczniów cieszył się motocykl, którym na festyn przyjechał policjant z Sekcji Profilaktyki Społecznej WRD" - podkreślił policjant.


Wskazał, że właśnie do stołecznej drogówki trafiło 30 takich motocykli wraz ze specjalistycznym sprzętem. "Każdego dnia policjanci Wydziału Ruchu Drogowego, właśnie wykorzystując zakupione w ramach programu motocykle wyjeżdżają do zdarzeń drogowych, jakie mają miejsce na ulicach Warszawy" - podał.


"Dzieci miały też niepowtarzalną okazję zasiąść za kierownicą jednego z 35 pojazdów z napędem hybrydowym, które na co dzień służą poprawie bezpieczeństwa ruchu drogowego w garnizonie stołecznym" - zauważył.


W trakcie festynu 50 uczniów klas IV pod okiem policjantów Wydziału Ruchu Drogowego przystąpiło do egzaminu na kartę rowerową. "Policjanci skrupulatnie oceniali znajomość przepisów ruchu drogowego, znajomość znaków drogowych i umiejętności jazdy na rowerze. Wszyscy uczestnicy zdali egzamin" - poinformował.


"W czasie wizyty nie zabrakło również chwil relaksu. Wielką radość wywołała niespodzianka, jaką dla uczniów przygotowali policjanci – +dmuchaniec+ w kształcie misia, na którym mogły bawić się do woli, a także liczne gadżety promocyjne z odblaskami, które jednocześnie poprawiają widoczność dzieci na stołecznych drogach" - dodał. (PAP)


autor: Bartłomiej Figaj


bf/ akub/


Kraj i świat

2023-09-29, godz. 18:00 Ekstraklasa piłkarska – trener Warty: bez Exposito Śląsk nie miałby tylu punktów Piłkarze Warty w sobotę zagrają z wiceliderem Śląskiem Wrocław, który jeszcze w maju rozpaczliwie walczył o utrzymanie się w ekstraklasie. Trener poznaniaków… » więcej 2023-09-29, godz. 18:00 W. Brytania/ Nałożono sankcje na organizatorów pseudowyborów na okupowanych terenach Ukrainy Władze Wielkiej Brytanii poinformowały w piątek o nałożeniu sankcji na podmioty i osoby zaangażowane w organizację niedawnych fikcyjnych wyborów w czterech… » więcej 2023-09-29, godz. 18:00 USA/ W Nowym Jorku wprowadzono stan wyjątkowy z powodu gwałtownych ulew i lokalnych podtopień (opis) Gubernator amerykańskiego stanu Nowy Jork Kathy Hochul wprowadziła w piątek stan wyjątkowy na terenie miasta Nowy Jork z powodu gwałtownych ulew i lokalnych… » więcej 2023-09-29, godz. 17:50 Beach Pro Tour - Bryl i Łosiak ponieśli drugą porażkę, ale grają dalej Siatkarze plażowi Michał Bryl i Bartosz Łosiak ponieśli drugą porażkę w fazie grupowej turnieju Beach Pro Tour Elite 16 w Paryżu, przegrywając z Niemcami… » więcej 2023-09-29, godz. 17:50 Prezydent: harcerstwo odpowiada na wyzwania współczesności (krótka) Wierzę, że Muzeum i Centrum Ruchu Harcerskiego będzie pokazywać, że harcerstwo jest nie tylko czymś, co ma 113 lat, ale że jest żywe, aktualne, wychodzi… » więcej 2023-09-29, godz. 17:50 USA/ Zmarła Dianne Feinstein wpływowa demokratyczna senator z Kalifornii, była burmistrz San Francisco Zmarła Dianne Feinstein, która przez ponad 30 lat była wpływową demokratyczną senator z Kalifornii, pierwszą kobietą na stanowisku szefa komisji ds. wywiadu… » więcej 2023-09-29, godz. 17:50 R. Trzaskowski o "Marszu Miliona Serc": chcemy pokazać pełną mobilizację i wiarę w zwycięstwo (opis) Zapraszam wszystkich na 'Marsz Miliona Serc' w najbliższą niedzielę; chcemy pokazać pełną mobilizację, wiarę w zwycięstwo; bądźmy tego dnia razem -… » więcej 2023-09-29, godz. 17:40 Łódź/ 40 mln zł dla Uniwersytetu Łódzkiego na rewitalizację kamienicy przy Sienkiewicza 21 Centrum badawcze Jerzego Giedroycia i studiów nad współczesną historią Polski i Europy Wschodniej to jednostka Uniwersytetu Łódzkiego, która zyska nową… » więcej 2023-09-29, godz. 17:40 Hiszpania/ Wyspy Kanaryjskie apelują do rządu Sancheza o pieniądze na opiekę nad nieletnimi imigrantami Władze Wysp Kanaryjskich wezwały rząd Hiszpanii Pedro Sancheza do przekazania regionom pieniędzy na opiekę nad nielegalnymi nieletnimi imigrantami docierającymi… » więcej 2023-09-29, godz. 17:40 Szef MEiN: niezwykle ważne jest wsparcie oferowane samorządom przez organizacje pozarządowe Niezwykle ważne jest wsparcie oferowane dzisiaj samorządom przez NGO-sy, fundacje, stowarzyszenia - podkreślił w piątek w Lublinie szef MEiN Przemysław Czarnek… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »