Radio Opole » Kraj i świat
2023-06-01, 08:50 Autor: PAP

Rzeszów/ Wystartowała 3. konkursu Podcast Roku im. Janusza Majki

Do końca czerwca można wysyłać zgłoszenia do konkursu Podcast Roku im. Janusza Majki. Jest to 3. edycja wydarzenia, a jego nowością są m.in. rozszerzone kategorie dla twórców i aż 6-tygodniowe internetowe głosowanie na Nagrodę Publiczności.

Podcast Roku im. Janusza Majki to pierwszy ogólnopolski konkurs, którego celem jest promowanie jakości, oryginalności i kultury przekazu różnych form dźwiękowych w mediach cyfrowych. Konkurs upamiętnia redaktora Janusza Majkę, związanego przez niemal 40 lat z Polskim Radiem w Rzeszowie - zmarłego w lutym 2021 roku na COVID-19.


Zgłoszenia do tegorocznego konkursu Podcast Roku przyjmowane są od 1 do 30 czerwca.


Jak poinformował jeden z inicjatorów i syn patrona konkursu Tomasz Majka, wśród nowości konkursu znalazły się m.in. rozszerzone kategorie dla twórców i aż 6-tygodniowe internetowe głosowanie na Nagrodę Publiczności.


W tym roku zgłoszenia do konkursu będą przyjmowane w kategoriach: polityka, społeczeństwo, gospodarka; lifestyle, kultura, hobby; nauka, edukacja, technologie; kryminał; debiut oraz marka zlecająca bądź sponsorująca podcast.


„Widząc jak dynamicznie w ostatnich miesiącach rozwija się rynek podcastów w Polsce, w tym roku dodaliśmy również kategorię Debiut. Ponad 30 osobowe jury doceni w ten sposób również najlepszego twórcę, który wystartował z podcastem w ostatnim czasie ” – zapowiedział Tomasz Majka.


Jury, rozszerzone o laureatów drugiej edycji konkursu, będzie przesłuchiwać zgłoszone podcasty od lipca do września.


„W Międzynarodowym Dniu Podcastu, 30 września, jury ogłosi po trzy nominacje w każdej kategorii” – przekazał Majka.


I dodał, że w tym dniu rozpocznie się także głosowanie publiczności na ulubiony podcast. Wybierać można ze wszystkich nominowanych przez jury, na stronie www.podcastroku.pl. To głosowanie potrwa aż sześć tygodni.


Natomiast rozstrzygnięcie 3. edycji Podcast Roku odbędzie się 25 listopada, w czasie Gali Finałowej w Centrum Kulturalno – Handlowym Millenium Hall w Rzeszowie. I tu organizatorzy zapowiadają kolejną nowość – całodzienną imprezę otwartą dla publiczności.


„W tym roku po raz pierwszy uczcimy rozwój polskich podcastów całodniowym wydarzeniem, otwartym dla publiczności. Będzie to seria spotkań autorskich, debat i warsztatów. Kulminacyjnym momentem tego dnia będzie wręczenie nagród i wyróżnień. Już teraz zapraszamy twórców, publiczność i kolejnych partnerów, którzy chcą dołączyć do tego unikatowego wydarzenia” – dodała Sara Piskor, inicjatorka konkursu.


W ub. roku do konkursu zgłoszonych zostało 330 podcastów. Oceniło je aż 31-osobowe jury, które przyznało łącznie 13 nagród i wyróżnień. Ubiegłoroczna pula nagród wyniosła 90 tys. zł. Z kolei podczas pierwszej edycji w 2021 r. na konkurs wpłynęło 280 podcastów, a do twórców trafiło 85 tys. zł. (PAP)


Autorka: Agnieszka Pipała


api/ dki/


Kraj i świat

2024-04-26, godz. 06:50 20 lat Polski w UE/Dmitrowicz: Jan Paweł II wskazywał, że Europa potrzebuje Polski, a Polska potrzebuje Europy Przed akcesją Polski do UE Jan Paweł II wskazywał, że Europa potrzebuje Polski, a Polska potrzebuje Europy - powiedział PAP dyrektor Muzeum Jana Pawła II… » więcej 2024-04-26, godz. 06:50 Armand Duplantis poprawił rekord świata w butach... Karstena Warholma Armand Duplantis poprawiając rekord świata w skoku o tyczce na 6,24 metra w sobotę w Xiamen startował w butach zaprojektowanych dla mistrza olimpijskiego i… » więcej 2024-04-26, godz. 06:40 20 lat Polski w UE/ Od sześciu członków Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali do 27 państw Unii Europejskiej (dok… Od założonej przez sześć krajów w 1952 r. Europejskiej Wspólnoty Węgla i Stali do liczącej obecnie 27 członków Unii Europejskiej - przedstawiamy kalendarium… » więcej 2024-04-26, godz. 06:40 Maliszewski: straty w sadach po przymrozkach będzie można oszacować za kilka dni Przymrozki spowodowały poważne starty w uprawach, ale ich wielkość będzie można ocenić dopiero, gdy ponownie nastąpi ocieplenie i ruszy wegetacja - poinformował… » więcej 2024-04-26, godz. 06:40 Prof. Biedrzycki: zaproponowane w podstawie programowej zmiany nie idą w dobrym kierunku Zaproponowane w podstawie programowej z języka polskiego zmiany nie idą w dobrym kierunku. Właściwie od 2017 r. podstawa programowa jest przygotowywaniem studenta… » więcej 2024-04-26, godz. 06:40 Rzecznik ITS: pod względem bezpieczeństwa majówka nie różni się od pozostałych weekendów Pod względem bezpieczeństwa na drogach majówka nie różni się od pozostałych weekendów, a średnia liczba wypadków i ofiar jest nawet niższa od średnich… » więcej 2024-04-26, godz. 06:30 Opublikowano wideo z wypadku na planie nowego filmu z Eddie’m Murphym Redakcja gazety „The New York Times” dotarła do nagrania z wypadku, do jakiego 20 kwietnia doszło na planie filmu „The Pickup” z Eddie’m Murphym w… » więcej 2024-04-26, godz. 06:30 Ofiara Harveya Weinsteina oburzona uchyleniem jego wyroku Nie milkną echa decyzji najwyższego Nowojorskiego Sądu Apelacyjnego, który uchylił wyrok 23 lat pozbawienia wolności za gwałt i przemoc seksualną dla byłego… » więcej 2024-04-26, godz. 06:20 Meksyk/ Trzy osoby zginęły w wypadku drogowym, spowodowanym przez krokodyla Trzy osoby zginęły w wypadku samochodu, spowodowanym przez ponad 2-metrowego krokodyla, który po zmroku wbiegł na drogę na obrzeżach miasta Culiacan, w stanie… » więcej 2024-04-26, godz. 06:20 Sejm/ W piątek zaplanowane głosowanie ws. uznania języka śląskiego za język regionalny W piątek Sejm RP ma zagłosować ws. projektu ustawy uznającej język śląski za język regionalny. Poparcie dla niego zadeklarowali podczas drugiego czytania… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »