Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-28, 21:30 Autor: PAP

Marszałek Witek: zapytałabym Tuska, czy on potrafi wymienić 10 Przykazań Bożych

Zapytałabym szefa PO Donalda Tuska, czy on potrafi wymienić 10 Przykazań Bożych; pamiętam takie obrazki, kiedy Tusk publicznie pokazywał, że bierze ślub kościelny, a dziś jest atak na Kościół i na katolików - podkreśliła we wtorek w Polsat News marszałek Sejmu Elżbieta Witek.

Marszałek Sejmu została zapytana we wtorek wieczorem w Polsat News o słowa szefa PO Donalda Tuska, które wypowiedział podczas spotkania z uczestnikami Campus Academy w Sosnowcu. "Jesteś katolikiem, chcesz przestrzegać dekalogu, wierzysz w fundamentalne zasady chrześcijaństwa, rozumiesz Jezusa Chrystusa? To nie możesz głosować na PiS czy Konfederację. Na miłość Boga, to nie ma kompletnie nic wspólnego z chrześcijaństwem, to nie ma nic wspólnego z dekalogiem" - podkreślił lider PO.


"Ja bym zapytała pana Donalda Tuska, czy on potrafi wymienić 10 Przykazań Bożych" - odpowiedziała marszałek Witek. W jej ocenie, są to "oburzające słowa".


"Ja pamiętam takie obrazki, kiedy Donald Tusk publicznie pokazywał, że bierze ślub kościelny, z tyłu za jego plecami były obrazki wszystkich świętych, a dziś jest atak na Kościół i na katolików" - zwróciła uwagę marszałek Sejmu.


Dopytywana, o słowa Tuska: "co wspólnego z dekalogiem może mieć władza, która ma w pogardzie słabszego człowieka i jest skoncentrowana dzisiaj na kradzieży", marszałek Witek odparła, że to właśnie rząd Zjednoczonej Prawicy dba o najsłabszych, o rodziny wielodzietne, o emerytów, o pracownika i o młodych ludzi do 26 roku życia. "Wszystkich ogarnęliśmy pomocą" - mówiła marszałek Witek.


Pytana, o objazd Donalda Tuska po Polsce i jego kolejne propozycje dotyczącego m.in tzw. "babciowego", czyli 1500 zł miesięcznie dla każdej kobiety, która po urlopie macierzyńskim chciałaby wrócić do pracy, marszałek Sejmu powiedziała: "Ja obserwuję ten objazd Donald Tuska po Polsce i powiem tak - w tej chwili Donald Tusk prowadzi kampanię sam ze sobą".


"Dzisiaj w internecie nic nie ginie. Naprawdę łatwo odszukać wypowiedzi pana Donalda Tuska, nie sprzed kilku lat, tylko sprzed kilku tygodni czy miesięcy, a dzisiaj na spotkaniach zaprzecza sam sobie. Czyli tak naprawdę Donald Tusk walczy z Donaldem Tuskiem" - stwierdziła Elżbieta Witek. (PAP)


autor: Edyta Roś


ero/ mrr/


Kraj i świat

2023-06-07, godz. 18:30 Piotr Gliński: prowadzimy rozmowy z niemiecką minister kultury o restytucji dóbr kultury i stratach wojennych (opis) Kwestie restytucji polskich dóbr kultury i odszkodowań za straty poniesione przez Polskę w czasie II wojny światowej były, jak przekazał w środę wicepremier… » więcej 2023-06-07, godz. 18:30 Grzesik z NSZZ „Solidarność”: Tusk jest dla nas osobą niewiarygodną Tusk jest dla nas osobą niewiarygodną - powiedział PAP przewodniczący Krajowego Sekretariatu Górnictwa i Energetyki NSZZ „Solidarność” Jarosław Gr… » więcej 2023-06-07, godz. 18:30 Ukraina/ Szef MSW: w całym obwodzie chersońskim zatopionych zostało 30 miejscowości W wyniku wysadzenia przez rosyjskie wojska zapory w Nowej Kachowce zalanych zostało 30 miejscowości w obwodzie chersońskim na południu Ukrainy; 20 spośród… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Liga MLS - media: Messi będzie piłkarzem Interu Miami Argentyński piłkarz Lionel Messi, który nie przedłuży kończącego się w tym miesiącu kontraktu z Paris Saint-Germain, będzie bronił barw Interu Miami… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Włochy/ Po raz pierwszy w historii parlamentu deputowana karmiła dziecko w sali obrad Po raz pierwszy w historii włoskiego parlamentu deputowana weszła na salę obrad z niemowlęciem, które następnie karmiła piersią, co pokazały w środę… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 NFZ przypomina, gdzie znaleźć pomoc medyczną w święto i weekend Za podstawową pomoc medyczną w weekendy, święta, wieczorami i w nocy odpowiadają gabinety nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej - przypomina Narodowy Fundusz… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Senat/ Komisja za ustawą o świadczeniu wspierającym dla osób z niepełnosprawnościami Senacka Komisja Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej poparła w środę rządową ustawę o świadczeniu wspierającym dla pełnoletnich osób z niepełnosprawnościami… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Kraków/ Igrzyska Europejskie będzie zabezpieczać 1200 policjantów i dwa razy tyle strażaków 1200 policjantów i 2500 strażaków będzie czuwać nad bezpieczeństwem podczas III Igrzysk Europejskich, które 21 czerwca rozpoczną się w Krakowie - zapowiada… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 W parlamentarnym zespole ds. przestępstw gospodarczych o nowelizacji Prawa o notariacie Kwestie związane ze zmianami w Prawie o notariacie były tematem środowego posiedzenia Parlamentarnego Zespołu ds. Zwalczania Przestępstw Gospodarczych i Lichwy… » więcej 2023-06-07, godz. 18:20 Włochy/ Agencja Ansa: papież po operacji jest już w swoim pokoju w klinice Gemelli Papież Franciszek jest już po operacji jamy brzusznej i został przewieziony do swojego pokoju na dziesiątym piętrze rzymskiej kliniki Gemelli - podała w… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »