Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-26, 09:00 Autor: PAP

Łódź/ Od kwietnia w w Teatrze Wielkim "Niedzielne poranki" – familijne koncerty na Scenie Kameralnej

W połowie kwietnia w Teatrze Wielkim w Łodzi zainagurowany zostanie cykl niedzielnych familijnych koncertów na Scenie Kameralnej. W ramach rozpoczynających się o godz. 11 "Niedzielnych poranków" będzie można posłuchać pieśni i piosenek, arii i ballad, a także wziąć udział w lekcjach baletu.

Jak poinformowała Dominika Woźniak Biura Obsługi Widzów i Promocji Teatru Wielkiego, ideą nowej inicjatywy największej łódzkiej sceny są słowa pisarza, krytyka i publicysty muzycznego Jerzego Waldorffa – "Muzyka łagodzi obyczaje".


"Jerzy Waldorff miał zwyczaj mawiać, że nie ma, co klasyfikować muzyki na poważną, lekką czy rozrywkową. Był zdania, że istnieje tylko muzyka dobra i zła. Trzymając się tej tezy repertuar każdego spotkania będzie zaplanowany tak, by każdy mógł odnaleźć coś dla siebie. Z humorem i bardziej poważnie zaprezentujemy się w repertuarze niezwykle bogatym, gdzie wyobraźnia muzyczna i umiejętności interpretacyjne wykonawców są rozległe i często zaskakujące" – wyjaśniła.


W ramach "Niedzielnych poranków" na Scenie Kameralnej dwa razy w miesiącu o godz. 11 zaplanowano koncerty familijne dla wszystkich wielbicieli dobrej muzyki i zabawy. "Będzie zatem opera i operetka, pieśni i piosenki, arie i ballady, a czasem dla rozruszania mięśni lekcja baletowa. Zaprosimy do aktywnego udziału w lekcji nie tancerzy, ale naszych widzów, na sali baletowej z udziałem solistów baletu teatru" – dodała Woźniak.


Cykl w niedzielę 16 kwietnia zainauguruje koncert solistów Teatru Wielkiego w Łodzi: Hanny Okońskiej, Dawida Kwiecińskiego i Robert Ulatowskiego przy akompaniamencie na fortepianie Marcina Wernera. 30 kwietnia na sali prób będzie można wziąć udział w lekcji w lekcji baletu, które poprowadzi Krzysztof Pabjańczyk. W maju zaplanowano wspólnie śpiewanie pieśni patriotycznych na koncercie "Witaj majowa jutrzenko" oraz piosenki z filmów dla dzieci pt. "Hakuna Matata". W czerwcu zaś wystąpi Chór Dziecięcy Teatru Wielkiego w Łodzi. (PAP)


autor: Bartłomiej Pawlak


bap/ ktl/


Kraj i świat

2023-06-06, godz. 15:10 Ukraina/ Prezydent Zełenski do uczestników szczytu Bukareszteńskiej Dziewiątki: słabość Europy jest główną nadzieją… Władcy Rosji są przekonani, że Europa okaże słabość. Jest to główna nadzieja rosyjskich terrorystów, którzy spowodowali największą od dziesięcioleci… » więcej 2023-06-06, godz. 15:10 A. Eberhardt o wysadzeniu zapory na Dnieprze: Rosjanie wyznają zasadę - po nas choćby potop Zniszczenie zapory na Dnieprze pokazuje absolutną rosyjską bezwzględność w niszczeniu wszystkiego co Ukraińskie. Ich działanie jest odzwierciedleniem pojęcia… » więcej 2023-06-06, godz. 15:00 Watykan potwierdza: papież był na badaniach w klinice Gemelli i już opuścił szpital Papież Franciszek byl we wtorek przed południem na badaniach w rzymskiej klinice Gemelli i już opuścił szpital - poinformował oficjalnie Watykan potwierdzając… » więcej 2023-06-06, godz. 15:00 ZUS zwaloryzował konta ubezpieczonych O 450 mld zł zwiększył się stan kont i subkont ubezpieczonych w wyniku przeprowadzona w czerwcu rocznej waloryzacji składek. Dla porównania zeszłoroczny… » więcej 2023-06-06, godz. 15:00 Węgry/ W Instytucie Polskim w Budapeszcie pokazano tradycyjne zabawki ludowe z regionu Beskidów W poniedziałek w Galerii Platan Instytutu Polskiego w Budapeszcie zaprezentowano tradycyjne zabawki ludowe z regionu Beskidów. Jak zaznaczają organizatorzy… » więcej 2023-06-06, godz. 15:00 Sąd Najwyższy uchylił umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA (opis) Sąd Najwyższy uchylił we wtorek umorzenie sprawy Mariusza Kamińskiego i innych b. szefów CBA, skazanych w pierwszej instancji i ułaskawionych przez prezydenta… » więcej 2023-06-06, godz. 15:00 Owocne obrady gmin uzdrowiskowych w Połczynie-Zdroju (MediaRoom) Dnia 1 czerwca 2023 r. w Połczynie-Zdroju odbyło się coroczne Walne Zebranie Stowarzyszenia Gmin Uzdrowiskowych RP. » więcej 2023-06-06, godz. 15:00 RFN/ „Bild”: prawie połowa Niemców chce odwołania koncertów Rammstein; zarzuty wobec lidera zespołu komentują… Z sondażu zleconego przez „Bild’ wynika, że 45 proc. Niemców chce odwołania koncertów Rammstein do czasu wyjaśnienia poważnych zarzutów wobec 60-letniego… » więcej 2023-06-06, godz. 14:50 Financial Times: prezydent Serbii nie sprzeciwia się sprzedaży amunicji pośrednikom wysyłającym ją Ukrainie Prezydent Serbii Aleksandar Vuczić nie ma nic przeciwko sprzedaży produkowanej w kraju amunicji pośrednikom, którzy będą dostarczać ją Ukrainie - pisze… » więcej 2023-06-06, godz. 14:50 Komunikat Totalizatora Sportowego (06-06-2023) Komunikat Totalizatora Sportowego Totalizator Sportowy Spółka z o.o. podaje ilości i wysokości wygranych w grach losowychw dniu 2023-06-06 o godz. 14:00Kaskada… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »