Radio Opole » Kraj i świat
2023-03-23, 14:20 Autor: PAP

Hiszpania/ Ukraińska agencja sprawdza działalność firmy w Katalonii podejrzanej o dostarczanie m.in. butów wojsku rosyjskiemu

Ukraińska Narodowa Agencja ds. Zapobiegania Korupcji (NACP) wpisała holding Gavary Group z siedzibą w Vilassar de Dalt koło Barcelony (Katalonia) na listę firm zagrożonych sankcjami unijnymi ze względu na „wspieranie rosyjskiej wojny przeciwko Ukrainie”. Gavary Group podejrzewa się o dostarczanie armii rosyjskiej materiałów z tworzyw sztucznych - poinformowała NACP w komunikacie opublikowanym w internecie.

Gavary Group specjalizuje się w produkcji tworzyw polimerowych do celów przemysłowych. NACP sprawdza działalność firmy, która jest podejrzana o dostarczanie rosyjskiej armii materiałów potrzebnych do prowadzenia wojny.


Według NACP konglomerat biznesowy Gavary Goup „otwarcie wspiera wojnę Rosji z Ukrainą” i dostarcza armii Władimira Putina „buty zimowe i syntetyczne wkładki ochronne, a także materace do spania”. Oprócz tego firma eksportuje tworzywa sztuczne do produkcji kamizelek i hełmów dla rosyjskich żołnierzy - twierdzi NACP.


„Gavary Group znajduje się w pierwszej dziesiątce dostawców produktów polimerowych do Rosji i pracuje dla rosyjskiego kompleksu wojskowo-przemysłowego, a przy tym nadal wysyła swoje produkty do kilku krajów europejskich” - głosi komunikat.


Na swoich stronach Gavary Group określa się jako „światowa firma z 20-letnim doświadczeniem specjalizująca się w produkcji materiałów polimerowych”, z siedzibą w Barcelonie.


Z Saragossy Grażyna Opińska (PAP)


opi/ mms/


Kraj i świat

2023-06-03, godz. 13:30 Sejm/ Odbyła się konferencja poświęcona dorobkowi rządu premiera Jana Olszewskiego W przededniu rocznicy wotum nieufności dla rządu premiera Jana Olszewskiego w Sejmie odbyła konferencja poświęcona dorobkowi jego gabinetu. 'Głównym zadaniem… » więcej 2023-06-03, godz. 13:30 Dolnośląskie/ Radni sejmiku nie odwołali zarządu województwa Na specjalnej sesji radni sejmiku dolnośląskiego głosowali nad uchwałą o odwołaniu zarządu województwa. To efekt nieudzielenia absolutorium za wykonanie… » więcej 2023-06-03, godz. 13:30 Belgia/ Mężczyzna strzelał z karabinu Kałasznikowa przed barem w Charleroi Chwile grozy przeżyli klienci baru w Charleroi niedaleko Brukseli, gdy około godziny 3 w nocy z piątku na sobotę nieznany sprawca zaczął strzelać z karabinu… » więcej 2023-06-03, godz. 13:20 Gdynia/ Wyłoniono laureatów Nagrody im. Macieja Płażyńskiego 2023 Laureatami 12. edycji Nagrody im. Macieja Płażyńskiego dla dziennikarzy i mediów służących Polonii zostali dziennikarze i redakcje z Izraela, Polski i Szwecji… » więcej 2023-06-03, godz. 13:20 J.Kaczyński: Via Carpatia to poważny element rozwoju regionu (krótka) Via Carpatia to poważny element rozwoju regionu; mimo różnych przeszkód od nas niezależnych, w 2026 r. ta trasa będzie; warto mówić o tym kto to zrobił… » więcej 2023-06-03, godz. 13:20 Ukraina/ MSZ odpowiada na propozycję "pokojową" Indonezji: Rosja ma opuścić okupowane terytoria Rosja powinna opuścić okupowane terytoria - oświadczył rzecznik ukraińskiego MSZ Ołeh Nikołenko, odpowiadając na ogłoszoną przez ministra obrony Indonezji… » więcej 2023-06-03, godz. 13:20 Rzecznik SRK o zapadlisku w Trzebini: teren był prywatny, więc nie było zakazu wstępu Teren kortów tenisowych w Trzebini, gdzie zapadła się ziemia, był prywatny, dlatego nie wprowadzono tam zakazu wstępu. Był to jednak obszar, który na mapach… » więcej 2023-06-03, godz. 13:10 Skoczkini w dal Matuszewicz: uciekliśmy z toruńskiego stadionu, bo szkoda zdrowia Halowa mistrzyni Polski w skoku w dal Anna Matuszewicz przyznała, że dawno uciekli z trenerem z toruńskiego stadionu, bo bieżnia jest tam taka, że 'szkoda… » więcej 2023-06-03, godz. 13:00 Premier złożył kondolencje po katastrofie kolejowej w Indiach Składam kondolencje pogrążonym w żałobie rodzinom i całemu narodowi indyjskiemu - napisał premier Mateusz Morawiecki we wpisie w mediach społecznościowych… » więcej 2023-06-03, godz. 13:00 Szefernaker w Koszalinie: Pomorze Środkowe jest dziś jednym, wielkim placem budowy; jako PiS dotrzymaliśmy słowa Pomorze Środkowe, region koszaliński jest dziś jednym, wielkim placem budowy. Jako PiS dotrzymaliśmy słowa - powiedział w sobotę wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »