Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-09, 06:10 Autor: PAP

Synoptyk IMGW: w czwartek dużo słońca na południu kraju, noc z silnym mrozem na terenach podgórskich

W czwartek najwięcej słońca będzie na południu kraju – powiedziała PAP synoptyk IMGW Ilona Bazyluk. W ciągu dnia temperatura w całej Polsce powinna wzrosnąć co najmniej do 0 stopni Celsjusza, ale noc na południu, zwłaszcza a terenach podgórskich Karpat jeszcze z silnym mrozem.

W czwartek na południu kraju ma być dużo słońca. W centrum i na północy spodziewane jest zachmurzenie umiarkowane, tylko gdzieś lokalnie na północy może wzrastać do dużego.


Jak podała synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Ilona Bazyluk, nigdzie nie powinno być opadów.


„Maksymalna temperatura wyniesie od ok. 0 stopni Celsjusza na wschodzie i na Pomorzu, w centrum 2 stopnie na plusie, do 4-5 stopni Celsjusza na zachodzie, zwłaszcza na południowym zachodzie” – powiedziała Bazyluk.


Dodała, że wiatr będzie nadal na ogół słaby, nad morzem umiarkowany, na północy oraz w Sudetach porywisty i tam porywy sięgną do ok. 60 km/h. Powieje z południa i południowego zachodu.


W nocy z czwartku na piątek na przeważającym obszarze kraju powinno być pogodnie. Tylko w centrum pojawi się więcej chmur. Pochmurnie będzie na północy i tam spodziewane są słabe opady deszczu ze śniegiem.


Na terenach podgórskich, zwłaszcza Karpat, zapowiada się noc z najsilniejszym mrozem. Tam, jak podała synoptyk IMGW, do minus 17 stopni Celsjusza. Na południu będzie ok. minus 7 stopni, w centrum minus 4 stopnie Celsjusza, a najcieplej nad morzem. Tam nawet do 1 stopnia na plusie.


Wiatr nad morzem będzie silniejszy. Tam w porywach do ok. 60 km/h. Powieje też w Sudetach do ok. 65 km/h. Poza tym wiatr będzie słaby i umiarkowany, południowo-zachodni.


Od piątku zachmurzenie ma wzrastać, do Polski wchodzić będzie ciepły front, który przyniesie opady deszczu ze śniegiem, a na zachodzie opady marznące. W przyszłym tygodniu na zachodzie może być ciepło, nawet 7-9 stopni Celsjusza na plusie. (PAP)


autorka: Inga Domurat


ing/ ok/


Kraj i świat

2023-03-24, godz. 13:20 Szefernaker: utworzenie Wyższej Szkoły Straży Granicznej to krok milowy na drodze rozwoju Pomorza Środkowego Utworzenie Wyższej Szkoły Straży Granicznej w Koszalinie to krok milowy na drodze rozwoju Pomorza Środkowego - powiedział w piątek w Koszalinie wiceminister… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 W. Brytania/ Wizyta króla Karola III w Niemczech odbędzie się zgodnie z planem Wizyta króla Wielkiej Brytanii Karola III odbędzie się zgodnie z planem - przekazało w piątek agencji Reutera źródło w Pałacu Buckingham po tym, jak podróż… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Podlaskie/ Katarzyna Ancipiuk nowym dyrektorem Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej Katarzyna Ancipiuk, która dotychczas pełniła obowiązki dyrektora, została wybrana na dyrektora Podlaskiego Muzeum Kultury Ludowej - zadecydował zarząd województwa… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Premier: 24 marca to szczególna data, która przypomina o bohaterstwie Polaków, którzy ratowali Żydów Dziś obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci Polaków ratujących Żydów pod okupacją niemiecką. To szczególna data, która przypomina o bohaterstwie Polaków… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Lublin/ Debata akademicka na KUL poświęcona kard. Karolowi Wojtyle – w środę Debatę akademicką poświęconą kardynałowi Karolowi Wojtyle zaplanowano w środę na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Podczas spotkania historycy i znawcy… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Prezydent o Polakach ratujących Żydów: ci ludzie w sercu mieli wpisane ideały człowieczeństwa (krótka) Byli w Polsce podczas II wojny światowej ludzie, którzy głęboko w sercu wpisane mieli ideały człowieczeństwa, szacunku dla życia, miłości bliźniego… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Rzecznik rządu o "babciowym”: pomysły D. Tuska zawsze zostają w sferze pomysłów Z pomysłami Donalda Tuska jest taki problem, że one zawsze zostają w sferze pomysłów - mówił w piątek w Słupsku rzecznik rządu Piotr Müller o propozycji… » więcej 2023-03-24, godz. 13:20 Ukraina/ Rzecznik armii: pod Bachmutem wagnerowców wzmacniają wojska powietrznodesantowe Rosji Rzecznik Wschodniego Zgrupowania Sił Zbrojnych Ukrainy Serhij Czerewaty poinformował w piątek, że na kierunku Bachmutu, w obwodzie donieckim, rosyjscy najemnicy… » więcej 2023-03-24, godz. 13:10 Mołdawia/ Rząd: pracę znalazło zaledwie ok. 1000 ze 100 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy Niewiele ponad 1000 spośród 100 tys. uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy schronili się w Mołdawii po rosyjskiej inwazji, znalazło dotychczas zatrudnienie… » więcej 2023-03-24, godz. 13:10 Największy w Polsce konkurs umiejętności - ruszyła rejestracja na EuroSkills Gdańsk 2023 (MediaRoom) We wrześniu na stadionie Polsat Plus Arena Gdańsk, a także w halach kongresowo-wystawienniczych AMBEREXPO. i terenach do nich przyległych odbędą się 'igrzyska… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »