Radio Opole » Kraj i świat
2023-02-03, 23:20 Autor: PAP

MŚ w bilardzie - trzech Polaków w 3. rundzie fazy pucharowej

Trzech Polaków awansowało do 3. rundy fazy pucharowej mistrzostw świata w bilardzie w odmianie 9-bil, które rozgrywane są w Kielcach. W czołowej szesnastce zawodów znaleźli się Sebastian Batkowski, Mateusz Śniegocki i Wiktor Zieliński.

Rywalem Batkowskiego w pojedynku drugiej rundy był James Aranas. Zawodnik Nosanu Kielce prowadził już 10:6. Chilijczyk wykorzystując błędy Polaka wygrał trzy kolejne partie i zrobiło się nerwowo. Kielczanin w decydujących momentach zachował jednak zimną krew i wygrał 11:9.


„W ostatniej partii udało mi się wbić trudną bilę i doszedłem do w miarę klarownego układu. Fakt, że na własne życzenie doprowadziłem do nerwowej końcówki, bo ten pojedynek mogłem zakończyć wcześniej. Nie wykorzystałem dwóch sytuacji, może nie tak łatwych, ale zakładam, że na treningach na 100 takich prób wykorzystałbym 99. Ale nie ma co narzekać, najważniejsze jest zwycięstwo” – powiedział PAP Batkowski.


Do podobnej sytuacji doszło w meczu Mateusza Śniegockiego z Larsem Kuckhermanem. Polak wygrywał 10:6 i pozwolił wrócić do gry Niemcowi, który był lepszy w trzech kolejnych partiach. Bilardzista Zakręconej Bili Solumed Poznań zdołał jednak, podobnie jak i Batkowski, wygrać 11:9. Mimo zwycięstwa, nie był jednak zadowolony ze swojej postawy.


„Mogłem wygrać wcześniej, nie ustrzegłem się jednak błędów. Ale cieszę się, że tą ostatnią partię dobrze zagrałem. Wbiłem trudną +jedynkę+ i później skończyłem układ jak +po sznurku+. Cieszę się z tej końcówki, ale środek meczu do poprawy” – przyznał samokrytycznie Śniegocki.


Niesamowity powrót zaliczył Wiktor Zieliński. Siódmy zawodnik światowego rankingu przegrywał z Niemcem Moritzem Neuhausenem już 3:8. Później grał już jednak jak natchniony, wygrywając cały pojedynek 11:9.


Z turniejem pożegnali się Wojciech Szewczyk i Daniel Macioł. Duong Quoc Hoang z Wietnamu dał ugrać Szewczykowi tylko jedną partię. Na usprawiedliwienie Polaka należy jednak dodać, że do mistrzostw przystąpił nie w pełni sił, po przebytym ostrym zatruciu.


Blisko zwycięstwa był Macioł, ale przegrał po dramatycznej końcówce z numerem pięć światowego rankingu Albinem Ouschanem z Austrii.


„Wielka szkoda, mecz był wyrównany i zacięty. W końcówce miałem szansę odwrócić losy tej rywalizacji, ale podjąłem złą decyzję. Grałem w tych mistrzostwach dobrze, ale celowałem wyżej. Dlatego czuję ogromny niedosyt” – nie ukrywał zawodnik Bilardo.pl Dekada Sosnowiec.


W sobotę rozegrane zostaną mecze 1/8 finału i ćwierćfinały, a w niedzielę półfinały i finał. (PAP)


Autor: Janusz Majewski


maj/ co/


Kraj i świat

2023-03-28, godz. 04:40 Chiny/ Tempo wzrostu w 2023 r. w Azji szacowane na 4,5 proc. – raport roczny Boao Forum Oczekuje się, że Azja odnotuje w tym roku wzrost realnego PKB na poziomie 4,5 proc. w porównaniu z 4,2 proc. w ubiegłym roku, poinformowało we wtorek Forum… » więcej 2023-03-28, godz. 03:10 Nowa Zelandia/ MSZ: zachęcamy Chiny do wzmacniania bezpieczeństwa na Pacyfiku i wsparcia Ukrainy Minister spraw zagranicznych Nowej Zelandii Nanaia Mahuta powiedziała we wtorek, że podczas wizyty w Pekinie zachęcała Chiny do wspierania i wzmacniania bezpieczeństwa… » więcej 2023-03-28, godz. 02:20 Ukraina/ Obrona powietrzna zestrzeliła 13 wrogich dronów Shahed W nocy z poniedziałku na wtorek Rosja zaatakowała Ukrainę dronami szturmowymi Shahed i kierowanymi bombami lotniczymi. Obrona powietrzna zniszczyła wszystkie… » więcej 2023-03-28, godz. 02:00 USA/ 6 śmiertelnych ofiar ataku na szkołę w Nashville Policja w Nashville powiadomiła, że w poniedziałkowym ataku uzbrojonej kobiety na prezbiteriańską szkołę zginęło trzech 9-letnich uczniów i troje dorosłych… » więcej 2023-03-28, godz. 01:50 Turniej ATP w Miami - Hurkacz odpadł w trzeciej rundzie Rozstawiony z numerem ósmym Hubert Hurkacz przegrał z Francuzem Adrianem Mannarino 6:7 (5-7), 6:7 (0-7) w trzeciej rundzie turnieju tenisowego ATP 1000 na twardych… » więcej 2023-03-28, godz. 01:00 Ukraina/ Zełenski: Rosja musi opuścić elektrownię atomową w Zaporożu Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w poniedziałek szefowi agencji energii atomowej ONZ, że bezpieczeństwo w elektrowni jądrowej Zaporoże nie… » więcej 2023-03-28, godz. 00:30 El. ME 2024 - Sylvinho: remis byłby bardziej sprawiedliwy Trener reprezentacji Albanii Sylvinho przyznał po porażce 0:1 z Polską w Warszawie w eliminacjach Euro 2024, że sprawiedliwszym wynikiem byłby remis. 'Wynik… » więcej 2023-03-28, godz. 00:20 El. ME 2024 - Salamon: osiągnęliśmy to, co chcieliśmy 'Osiągnęliśmy to, co chcieliśmy. Wracamy do klubów w lepszym nastroju i z nadziejami na przyszłość, żeby robić lepsze wyniki' - stwierdził w TVP obrońca… » więcej 2023-03-28, godz. 00:10 El. ME 2024 - od 0 do 140, czyli liczby Lewandowskiego w reprezentacji Polski 140 meczów, 78 goli - to bilans prawie 15 lat występów w piłkarskiej reprezentacji Polski Roberta Lewandowskiego. Do najlepszego snajpera biało-czerwonych… » więcej 2023-03-28, godz. 00:00 El. ME 2024 - selekcjoner Czechów rozczarowany po remisie z Mołdawią Selekcjoner piłkarskiej reprezentacji Czech Jaroslav Silhavy nie krył rozczarowania po bezbramkowym remisie z Mołdawią w Kiszyniowie w drugiej kolejce eliminacji… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »