Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-07, 11:10 Autor: PAP

R. Terlecki: Marek Kuchciński zostanie powołany na szefa KPRM prawdopodobnie w poniedziałek

Marek Kuchciński zostanie powołany na szefa KPRM prawdopodobnie w poniedziałek - powiedział portalowi i.pl szef klubu PiS, wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki.

W rozmowie z portalem I.pl szef klubu PiS został zapytany, co zdecydowało o tym, że to były marszałek Sejmu Marek Kuchciński zostanie szefem KPRM. "To jest bardzo poważne zadanie i bardzo poważna praca, ale też bardzo poważna funkcja, bo chodzi o organizowanie prac rządu. Dlatego też musi być to osoba doświadczona, która ma odpowiednią wiedzę i odpowiednie predyspozycje" - powiedział.


"Marszałek Kuchciński z powodzeniem kierował ogromną machiną, jaką jest Sejm i robił to bardzo sprawnie. Oczywistym był pomysł, że jeżeli potrzebna jest osoba do objęcia takiej funkcji, jak szef KPRM, to Marek Kuchciński się do tego dobrze nadaje" - dodał.


Jak podkreślił Terlecki, "w prezydium Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości nie było żadnych wątpliwości, że to jest właściwy kandydat i takich wątpliwości nie miał ani premier, ani prezes (partii)". "Wydaje mi się, że to jest wspólny kandydat naszego środowiska politycznego" - ocenił.


Pytany, kiedy Marek Kuchciński zostanie powołany na szefa KPRM, szef klub PiS odparł: "To pewnie będzie początek przyszłego tygodnia, prawdopodobnie poniedziałek".


W czwartek poinformowano, że były marszałek Sejmu Marek Kuchciński ma objąć stanowisko szefa KPRM. Premier Mateusz Morawiecki powiedział, że powołanie Kuchcińskiego na tę funkcję to jego autorski pomysł. "Poprosiłem marszałka, żeby współpracował ze mną i cieszę się, że chce się podjąć tej roli" - dodał.(PAP)


gb/ mrr/


Kraj i świat

2022-12-06, godz. 15:50 Ukraina/ Władze miasta Dniepr przeniosą pomnik Puszkina do schroniska dla zwierząt Władze wykonawcze miasta Dniepr w środkowo-wschodniej części Ukrainy podjął decyzję o przeniesieniu pomników Puszkina, Łomonosowa, Gorkiego i innych postaci… » więcej 2022-12-06, godz. 15:50 LN w siatkówce - turniej finałowy siatkarzy w przyszłym roku w Gdańsku, a siatkarek w USA Turniej finałowy przyszłorocznej edycji Ligi Narodów siatkarzy zostanie rozegrany w Ergo Arenie w Gdańsku w dniach 19-23 lipca. Decydujące spotkania rywalizacji… » więcej 2022-12-06, godz. 15:50 Poznań/ W Plewiskach ma powstać Wielkopolska Hala Widowiskowo-Sportowa W Plewiskach ma powstać Wielkopolska Hala Widowiskowo-Sportowa. Jak podkreślił we wtorek wojewoda wielkopolski, do tej pory duże imprezy sportowe i kulturalne… » więcej 2022-12-06, godz. 15:50 Wiceszef MSZ RP w Berlinie: sprawa odszkodowań od Niemiec za II wojnę światową nie jest zamknięta (opis) Nie ma żadnych przesłanek, żeby twierdzić, że sprawa reparacji za straty wyrządzone Polsce podczas II wojny światowej przez Niemcy jest zamknięta; w świetle… » więcej 2022-12-06, godz. 15:50 Gliński: rocznicowe lata, takie jak Rok Romantyzmu Polskiego, mają wskazywać, co jest najważniejsze w naszej tożsamości… Rocznicowe lata, takie jak Rok Romantyzmu Polskiego, ustanawiamy po to, żeby wskazywać, co jest najważniejsze w naszym dziedzictwie historycznym, w naszej tożsamości… » więcej 2022-12-06, godz. 15:40 Łódź/ Radny Aleksandrowa Łódzkiego próbował zamurować wejście do Urzędu Miasta Łodzi Radny miejski Aleksandrowa Łódzkiego Adam Ruda-Rożniakowski próbował we wtorek zamurować drzwi wejściowe do gmachu Urzędu Miasta Łodzi. Jak wyjaśnił… » więcej 2022-12-06, godz. 15:30 Łódzkie/ Autostrada A1 zablokowana w stronę Łodzi między w. Kamieńsk i Piotrków Tryb. Nieprzejezdna jest autostrada A1 w stronę Łodzi i Gdańska między węzłami Kamieńsk i Piotrków Trybunalski Południe (woj. łódzkie). Na wysokości miejscowości… » więcej 2022-12-06, godz. 15:30 Marszałek Sejmu: dzięki współpracy rządu i samorządów możliwe są inwestycje drogowe w powiatach i gminach Dzięki współpracy rządu i samorządów możliwe są inwestycje drogowe w powiatach i gminach - mówiła we wtorek w Sadach Dolnych (woj. dolnośląskie) marszałek… » więcej 2022-12-06, godz. 15:30 Szczecin/ Otwarto zmodernizowaną izbę przyjęć szpitala MSWiA Zmodernizowaną izbę przyjęć szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji w Szczecinie otwarto oficjalnie we wtorek. Remont kosztował ponad 3… » więcej 2022-12-06, godz. 15:30 Kujawsko-pomorskie/ Dk 10 zablokowana po wypadku w m. Konotopie Droga krajowa nr 10 jest zablokowana po wypadku w miejscowości Konotopie (Kujawsko-Pomorskie). W zderzeniu dwóch aut osobowych ranne zostały trzy osoby. » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »