Radio Opole » Kraj i świat
2022-10-06, 20:00 Autor: PAP

Nicolas Cage nie zarobił ani dolara za rolę w filmie, który przyniósł mu Oscara

„Zostawić Las Vegas”, film o uzależnionych od alkoholu hollywoodzkim scenarzyście, który przyjeżdża do stolicy hazardu, by zapić się tam na śmierć, przyniósł Nicolasowi Cage’owi Oscara i Złoty Glob. Jak się okazuje, była to jedyna gratyfikacja za pracę nad tą produkcją. Jak bowiem zdradził w najnowszym wywiadzie reżyser tego filmu Mike Figgis, ani on, ani odtwórca głównej roli nie otrzymali za żadnego wynagrodzenia, choć było ono im obiecane.

Nieznanym faktem dotyczącym filmu „Zostawić Las Vegas” reżyser Mike Figgis podzielił się w rozmowie z autorem podcastu „It Happened in Hollywood”. W tracie wywiadu wyznał, że wytwórnia Lumiere Pictures obiecała jemu oraz Nicolasowi Cage’owi po 100 tys. dolarów wynagrodzenia za zaangażowanie się w ten projekt. Ostatecznie jednak żaden z nich nie dostał ani centa. Usłyszeli bowiem od wytwórni, że „film nigdy nie przyniósł zysków”. Tymczasem, co pokazuje choćby zestawienie serwisu Box Office Mojo, to kultowe dziś dzieło zarobiło na całym świecie 32 mln dolarów.


Figgis nie ma jednak pretensji do studia, gdyż film i tak przyniósł mu szereg innych korzyści, a to, że film udało się zrealizować było sukcesem samym w sobie, bo początkowo żadna wytwórnia nie chciała sfinansować tego projektu. „Po +Zostawić Las Vegas+ moja kariera znów nabrała tempa, a za następny film, który zrobiłem, dostałem naprawdę dobre pieniądze. Z kolei Nicolas rok później brał 20 mln dolarów za film” – stwierdził.


Tą kolejną produkcją, którą wyreżyserował Figgis, był dramat obyczajowy „Romans na jedną noc” z Wesleyem Snipsem i Nasstasją Kinski. Nie zdobył on jednak uznania ani wśród recenzentów, ani wśród kinomanów. Dobra passa Cage’a trwała natomiast kilka lat, czego dowodem są takie filmy, jak np. „Twierdza”, „Con Air – lot skazańców” i „Bez twarzy”. (PAP Life)


ag/ gra/


Kraj i świat

2022-12-10, godz. 08:50 M.Błaszczak: wszystkie czołgi K2 będą w północno-wschodniej części kraju Wszystkie 180 czołgów K2, które trafią do Polski z Korei Południowej, będzie na wyposażeniu 16 dywizji zmechanizowanej, trafią do jednostek w Morągu… » więcej 2022-12-10, godz. 08:50 Ukraina/ Armia zestrzeliła dziesięć irańskich dronów Armia Ukrainy zestrzeliła ostatniej nocy dziesięć z piętnastu irańskich dronów Shahed-131 i 136, którymi Rosja zaatakowała ukraińskie obwody na południu… » więcej 2022-12-10, godz. 08:50 Trudne warunki turystyczne w Beskidach W Beskidach panują trudne warunki turystyczne, ostatniej doby w górach spadło nawet kilkanaście centymetrów śniegu, w sobotę rano było kilka stopni mrozu… » więcej 2022-12-10, godz. 08:50 Małopolskie/ GDDKIA: wszystkie drogi przejezdne; nawierzchnia czarna i mokra Po wieczornych i nocnych opadach śniegu sytuacja na drogach krajowych w województwie małopolskim jest stabilna - wszystkie trasy są przejezdne, a nawierzchnie… » więcej 2022-12-10, godz. 08:30 Kanada/ Strategia dotycząca minerałów krytycznych: więcej wydobycia, ale nie dla wszystkich Wydobycie minerałów krytycznych jest kluczowe dla budowy nowoczesnej gospodarki Kanady i nie ma globalnej zmiany źródeł energii bez większego wydobycia -… » więcej 2022-12-10, godz. 08:30 Dyr. Biblioteki Narodowej: świadome zniszczenie zbiorów BN przez Niemców pozostało bez jakiejkolwiek rekompensaty … Świadome zniszczenie zbiorów Biblioteki Narodowej przez Niemców pozostało bez jakiejkolwiek rekompensaty. Bezcennych obiektów odzyskać nie sposób - powiedział… » więcej 2022-12-10, godz. 08:30 Chiny/ Koniec z przymusową kwarantanną w szpitalach i kontenerach; władze łagodzą dokuczliwe zasady walki z pande… Władze Chin ogłosiły największe luzowanie zasad walki z Covid-19 od początku pandemii. Złagodzono restrykcje, które ograniczały rozprzestrzenianie się… » więcej 2022-12-10, godz. 08:30 Marie-Philip Poulin pierwszą hokeistką z tytułem Sportowca Roku w Kanadzie Trzykrotna mistrzyni olimpijska Marie-Philip Poulin została pierwszą hokeistką, która zdobyła tradycyjny tytuł Sportowca Roku w Kanadzie (Northern Star Award)… » więcej 2022-12-10, godz. 08:20 Historyk Marta Gorajczyk-Woźniak: Niemcy mordowali dzieci Zamojszczyzny zastrzykami z fenolu Czesława Kwoka stała się symbolem najmłodszych ofiar deportacji zamordowanych w KL Auschwitz. Niemcy mordowali dzieci z Zamojszczyzny zastrzykami z fenolu… » więcej 2022-12-10, godz. 08:10 Niemcy/ Nowa ambasada w Berlinie będzie najnowocześniejszą polską placówką dyplomatyczną Nowa ambasada Polski w Berlinie, która powstaje przy alei Unter den Linden (pod Lipami), niedaleko Bramy Brandenburskiej, będzie miała pięć kondygnacji i… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »