Radio Opole » Kraj i świat
2022-05-22, 13:40 Autor: PAP

Poznaniacy wybierają swoją ulubioną kameralną księgarnię

W Poznaniu rozpoczął się plebiscyt na ulubioną niesieciową księgarnię. Przedsięwzięcie realizowane jest w ramach miejskiego programu Fest Księgarnia, służącego promocji księgarstwa i czytelnictwa.

W stolicy Wielkopolski działa około 30 lokalnych księgarń kameralnych. Wyniki organizowanego przez miasto plebiscytu zostaną ogłoszone pod koniec sierpnia. Nagrody w plebiscycie czekają zarówno na głosujących, jak i na najpopularniejsze księgarnie.


"Małe kameralne księgarnie z autorskim wyborem oferty literackiej, często także z własnymi, ciekawymi programami popularyzującymi czytelnictwo budują klimat miasta oraz przyciągają i integrują lokalne społeczności. W Poznaniu działa około 30 takich miejsc. Są to księgarnie stacjonarne lub antykwariaty księgarskie, zarówno specjalistyczne, jak i ogólnoasortymentowe, które nie są częścią większej sieci" – podał poznański magistrat.


W rywalizacji biorą udział sklepy autorskie, wymienione w wykazie prowadzonym przez Polską Izbę Książki. Dziesięć księgarń z najwyższą liczbą głosów otrzyma tytuł "Fest Księgarnia" oraz nagrody pieniężne. Zwycięzca otrzyma 10 tys. zł.


Oddający głos w plebiscycie mogą do niego dołączyć swoją opinię. Najciekawsze nagrodzone zostaną voucherami na zakupy w opisanej księgarni.


Głosowanie odbywa się w formie elektronicznej i potrwa do 31 lipca. Głos można oddać za pośrednictwem strony internetowej festksiegarnia.poznan.pl. Tam też znajduje się regulamin konkursu.


Plebiscyt Fest Księgarnia organizowany jest po raz drugi, to inicjatywa miejskiego radnego Grzegorza Jury. W ubiegłym roku pierwsze miejsce zajęła Księgarnia Muzyczna Pasja.


Organizatorem plebiscytu jest Miasto Poznań, operatorem Wydawnictwo Miejskie Posnania. Patronat nad wydarzeniem objęli: Polska Izba Książki i Polskie Towarzystwo Wydawców Książek. (PAP)


autor: Rafał Pogrzebny


rpo/ par/


Kraj i świat

2023-09-23, godz. 05:20 Brazylia/ Polak poszukiwany od 9 lat za śmiertelne pobicie ujęty w Rio de Janeiro Brazylijska policja zatrzymała w Rio de Janeiro obywatela Polski ściganego od 9 lat za pobicie ze skutkiem śmiertelnymi. Mężczyznę poszukiwał polski wymiar… » więcej 2023-09-23, godz. 05:10 Przed 9 rano w sobotę początek astronomicznej jesieni W sobotę rano pozycja Słońca znajdzie się w tzw. punkcie Wagi, co definiuje początek astronomicznej jesieni. O tej porze roku będzie można zobaczyć m.in… » więcej 2023-09-23, godz. 04:30 Dolnośląskie/ Śmiertelny wypadek na A4; utrudnienia w kierunku Wrocławia Jedna osoba zginęła po zderzeniu dwóch samochodów osobowych na autostradzie A4 w okolicy wsi Krzyżowa (woj. dolnośląskie). Zablokowana jest jezdnia w kierunku… » więcej 2023-09-23, godz. 04:30 W. Brytania/ W 2022 r. z powodu upałów zmarło w Anglii ponad 4,5 tys. osób, najwięcej odkąd zbierane są dane W ubiegłym roku - który był najcieplejszym w historii pomiarów - z powodu upału zmarło w Anglii 4507 osób, co jest najwyższą liczbą od kiedy zbierane… » więcej 2023-09-23, godz. 03:10 Kolumbia/ Nagranie z wystąpienia prezydenta Petro w ONZ zostało zmanipulowane; dużej owacji nie było Wystąpienie prezydenta Kolumbii Gustavo Petro podczas Zgromadzenia Ogólnego ONZ zostało zmanipulowane przez rząd tego kraju, aby dowieść rzekomej popularności… » więcej 2023-09-23, godz. 02:20 Kanada: Kolejne sankcje wobec Rosji, pomoc gospodarcza i wojskowa dla Ukrainy Kanada ogłosiła w piątek kolejne sankcje wobec Rosji, a także prace specjalnego zespołu w ramach grupy G7 w sprawie przejęcia rosyjskich aktywów i przekazania… » więcej 2023-09-23, godz. 02:00 Opolskie/Pół miliarda złotych na "Opolską pozytywną edukację" W ciągu najbliższych lat opolski samorząd chce przeznaczyć około 500 mln złotych z funduszy unijnych na działania edukacyjne, których adresatem będą… » więcej 2023-09-23, godz. 01:20 USA/ Antony Blinken: Chcemy pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców zabójstwa sikhijskiego lidera w Kanadzie Chcemy pociągnięcia do odpowiedzialności sprawców zabójstwa sikhijskiego lidera w Kanadzie i by Indie współpracowały w śledztwie w tej sprawie - powiedział… » więcej 2023-09-23, godz. 01:00 Wysokie miejsce Politechniki Opolskiej w specjalistycznym, amerykańskim rankingu Tylko 14 polskich uczelni zaklasyfikowano do najnowszej edycji rankigu U.S. News Best Global Universities Subject Ranking dotyczącego inżynierii. Jedną z wyróżnionych… » więcej 2023-09-23, godz. 00:50 Autor książek o Percym Jacksonie skomentował decyzję Disneya o zmianie koloru skóry bohaterki jego książek 20 grudnia na platformę streamingową Disney+ trafi serial „Percy Jackson i bogowie olimpijscy” oparty na motywach książek autorstwa Ricka Riordana. Wzburzenie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »