Radio Opole » Wiadomości z regionu
2024-07-03, 16:20 Autor: Witold Wośtak

Miała zabić dzieci nożem do tapet. Ruszył proces ws. głośnego zabójstwa [ZDJĘCIA]

Ruszył proces dzieciobójczyni z Czarnowąsów [fot. Jędrzej Łuczak]
Ruszył proces dzieciobójczyni z Czarnowąsów [fot. Jędrzej Łuczak]
Ruszył proces Krystyny Sz. oskarżonej o zabójstwo dwójki swoich dzieci pod koniec sierpnia ubiegłego roku w Opolu - Czarnowąsach. Kobieta miała podciąć gardła 4-letniej dziewczynce oraz o rok młodszemu chłopcu. Biegli stwierdzili, że oskarżona była poczytalna w momencie popełnienia zbrodni.
Składając wcześniejsze wyjaśnienia, przyznała, że leczy się psychiatrycznie, ale feralnego dnia zapomniała wziąć leki. Wcześniej oskarżona przyznawała się do winy, dzisiaj (03.07) zaprzeczyła, jakoby zabiła swoje dzieci. Odmówiła składania wyjaśnień i odpowiadania na pytania.

- Nie pamiętam momentu zabójstwa moich dzieci - Małgorzata Marciniak, sędzia Sądu Okręgowego w Opolu, przewodnicząca rozprawie, odczytała wyjaśnienia Krystyny Sz.

- Ja tylko byłam z nimi w domu, więc ja musiałam to zrobić. Następnie co pamiętam, to jak pan z karetki klepał mnie po twarzy i kazał mi otworzyć oczy. Przypominam sobie w szpitalu takie urywki, że się cięłam i przytulałam dzieci. Ja nigdy im nie chciałam zrobić krzywdy. Naprawdę bardzo je kocham.

Udało nam się porozmawiać z ojcem zamordowanych dzieci, który był jednocześnie oskarżycielem posiłkowym. Jego zdaniem, była partnerka była niestabilna emocjonalnie, odchodziła od niego i wracała.

- Tamtego dnia remontowałem nasze spalone mieszkanie przy ulicy Jagiellonów, ona przywiozła mi zbyt wcześnie obiad i pokłóciliśmy się - wspomina.

- Po tej kłótni zawiozłem ją i dzieci do Czarnowąs do tego mieszkania, które ja tam wynajmowałem. Miała się spakować, bo tak powiedziała, że zabierze mi wszystko, co kocham najbardziej. Ja przez cały czas wyobrażałem sobie, że ona się wyprowadzi - po prostu weźmie dzieci i się wyprowadzi. Nie przypuszczałbym nigdy, że zabije dzieci. Przecież to jest... nadal ciężko się o tym mówi.

Choć rozprawa miała rozpocząć się o godzinie 10:00, prokurator Agnieszka Charciarek mogła odczytać akt oskarżenia dopiero po 13:30. Wcześniej dr Bartłomiej Filek, obrońca oskarżonej, złożył kilka wniosków formalnych, bo miał wątpliwości co do składu orzekającego w tej sprawie.

- Rolą obrony jest to, ażeby proces ten mógł toczyć się, być rozpoznany przez skład orzekający, który jest po pierwsze zgodny z konstytucją i też oczywiście przepisami umów międzynarodowych, które Rzeczpospolitą Polską wiążą. Zarówno jedna jak i druga pani sędzia zostały powołane przez Krajową Radę Sądownictwa zwaną neo-KRS.

Za podwójne zabójstwo Krystynie Sz. grozi od 8 lat więzienia do dożywocia.
Małgorzata Marciniak
Ojciec dzieci
Bartłomiej Filek

Wiadomości z regionu

2024-07-13, godz. 23:19 Zderzenie dwóch samochodów osobowych w Hanuszowie. Droga krajowa zablokowana Do zderzenia dwóch samochodów osobowych doszło kilka minut po godz. 22 na odcinku drogi krajowej DK 46 Opole - Nysa w Hanuszowie. Są poszkodowani. Na miejscu… » więcej 2024-07-13, godz. 18:14 Historia jak żywa. Grupy rekonstrukcyjne spotkały się w Nysie Od wczesnych Słowian do II wojny światowej. Tak wygląda w niedzielę krajobraz nyskiej Reduty Kardynalskiej. » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Jeszcze w tym roku w budynku strzeleckiego starostwa pojawi się winda Starostwo Powiatowe w Strzelcach Opolskich doczeka się windy. Do tej pory jedynym udogodnieniem dla osób starszych czy poruszających się na wózkach był podjazd… » więcej 2024-07-13, godz. 16:31 Noc znowu może być burzowa. Jest nowe ostrzeżenie IMGW Opolskie dalej pozostaje w zasięgu burz. Wrocławskie biuro IMGW wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia dot. możliwych burz oraz silnych opadów deszczu. » więcej 2024-07-13, godz. 16:01 Ruszyło koszenie rzepaku. Na razie plony poniżej przeciętnej Po jęczmieniu ozimym przyszedł czas na zbiory rzepaku i kukurydzy. W opinii rolników z północy województwa i powiatu krapkowickiego plony zapowiadają się… » więcej 2024-07-13, godz. 15:04 "Złota Kosa" w Piątkowicach zgromadziła tłumy. Tradycja trzyma się mocno [ZDJĘCIA] To już 22. raz spotkali się Piątkowicach zawodnicy, których specjalnością jest żniwowanie tradycyjnymi metodami. Zmagali się o Złotą Kosę. Do rywalizacji… » więcej 2024-07-13, godz. 14:36 "Z nami bezpiecznie" nad Jeziorem Nyskim. Prewencji nigdy za dużo! [ZDJĘCIA] Trwa 4. edycja pikniku 'Z nami bezpiecznie'. Służby tradycyjnie spotykają się z mieszkańcami regionu, by rozmawiać o bezpieczeństwie. Nad Jeziorem Nyskim… » więcej 2024-07-13, godz. 13:37 Tragiczne zdarzenie w w Otmuchowie. Mieszkaniec zginął przy udrażnianiu rowu podczas nawałnicy [AKTUALIZACJA] Po godzinie 21.30 w piątkowy (12.07) wieczór do straży pożarnej w Nysie dotarła informacja o zalewanych wodami deszczowymi dwóch posesjach w Otmuchowie… » więcej 2024-07-13, godz. 11:49 Opolskie POLREGIO wyremontuje trzy szynobusy. "One wrócą jak nowe" Przetarg na gruntowny remont trzech szynobusów dwuczłonowych ogłasza opolski oddział POLREGIO. Wobec planowanego zakupu nowych pociągów elektrycznych zwlekano… » więcej 2024-07-13, godz. 10:12 Muzeum upamiętniające Śląskich Teksańczyków powstało w Płużnicy Wielkiej W budynku dawnej szkoły w Płużnicy Wielkiej w powiecie strzeleckim powstała Izba Pamięci Śląskich Teksańczyków. Przypomnijmy, w poszukiwaniu lepszego… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »