Radio Opole » Kraj i świat
2022-05-21, 07:50 Autor: PAP

Gdańsk/ W tramwaju będzie można porozmawiać o profilaktyce HIV

W sobotę na ulice Gdańska wyjedzie edukacyjny tramwaj, na pokładzie którego z pasażerami o profilaktyce zakażeń HIV będą rozmawiać studenci medycyny. Przejazdy "Tramwajem zwanym pożądaniem" będą bezpłatne.

"Na pokładzie pojazdu Gdańskich Autobusów i Tramwajów, jak co roku, wiedzą na temat profilaktyki zakażeń HIV dzielić się będą wyszkoleni edukatorzy - studenci medycyny z Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA-Poland" - przekazała rzeczniczka GAiT Anna Dobrowolska.


W trakcie przejazdu "Tramwajem zwanym pożądaniem" będzie można dowiedzieć się m.in., jakie zachowania są najbardziej ryzykowne, jak zabezpieczać się przed zakażeniem HIV, gdzie można wykonać anonimowy i bezpłatny test oraz jak wygląda ewentualne leczenie.


Pierwszy kurs tramwaju rozpocznie się w sobotę o godz. 16 z przystanku Strzyża PKM. Końcowym przystankiem będzie Chełm Witosa. Tramwaj na tej linii będzie kursował do godz. 21. Przejazdy będą bezpłatne i ogólnodostępne.(PAP)


autor: Piotr Mirowicz


pm/ itm/


Kraj i świat

2023-09-21, godz. 16:50 Premier: planem PO jest wpuszczenie do Polski nielegalnych migrantów (opis) PO i opozycja głosowały przeciw zaporze na granicy z Białorusią; planem PO jest wpuszczenie do Polski nielegalnych migrantów, jest realizacja tego, przed… » więcej 2023-09-21, godz. 16:50 Turniej WTA w Kantonie - porażka Piter w półfinale debla Rozstawione z numerem trzecim Katarzyna Piter i czeska tenisistka Anastasia Detiuc odpadły w półfinale debla turnieju WTA w Kantonie. W czwartek przegrały… » więcej 2023-09-21, godz. 16:50 Francja/ Król Karol III w Paryżu za zacieśnieniem relacji francusko-brytyjskich Brytyjski król Karol III w przemówieniu skierowanym do francuskich parlamentarzystów w Senacie w czwartek, w drugim dniu wizyty państwowej w Paryżu, opowiedział… » więcej 2023-09-21, godz. 16:50 Francja/Rozpoczyna się XVI edycja festiwalu filmów polskich w Paryżu „Kinopolska” W czwartek rozpoczyna się XVI edycja festiwalu filmów polskich w Paryżu „Kinopolska” . Podczas wydarzenia organizowanego przez Instytut Polski zaprezentowane… » więcej 2023-09-21, godz. 16:40 Hołownia: sprawa wydawania wiz będzie jedną z pierwszych spraw do wyjaśnienia po wyborach Sprawa wydawania polskich wiz będzie jedną z pierwszych rzeczy, która zostanie wyjaśniona przez rząd powołany przez obecną opozycję - mówił w czwartek… » więcej 2023-09-21, godz. 16:40 Hiszpania/ Szef rządu Wysp Kanaryjskich: kryzysem migracyjnym powinien zarządzać jeden urząd Szef autonomicznego rządu Wysp Kanaryjskich Fernando Clavijo wezwał władze Hiszpanii do ujednolicenia procesu zarządzania kryzysem migracyjnym w Hiszpanii… » więcej 2023-09-21, godz. 16:40 Węgry/ Sondaż: pomimo eurosceptycznej retoryki rządu wciąż ponad 70 proc. społeczeństwa popiera członkostwo kraju… Pomimo eurosceptycznej retoryki rządu w Budapeszcie wciąż ponad 70 proc. społeczeństwa na Węgrzech popiera członkostwo kraju w Unii Europejskiej - wynika… » więcej 2023-09-21, godz. 16:40 Ministerstwo Zdrowia wydało nową listę antywywozową; zawiera 214 pozycji Ministerstwo Zdrowia wydało w czwartek nowe obwieszczenie w sprawie produktów leczniczych, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego i wyrobów… » więcej 2023-09-21, godz. 16:40 Michael Caine wyznał, że nie ma już siły, by grać w filmach 'The Great Escaper' to najnowszy film z udziałem Michaela Caine'a, którego światową premierę zaplanowano na 6 października. Miłośnicy talentu tego brytyjskiego… » więcej 2023-09-21, godz. 16:30 Niemcy/ Agencja ds. Sieci: kryzys gazowy się nie zakończył Jeśli chodzi o dostawy gazu, Niemcy są obecnie w znacznie lepszej sytuacji niż przed rokiem. Jednak konsumenci prywatni i przedsiębiorstwa powinni nadal oszczędnie… » więcej
1234567
Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej »