2021-11-27, 10:10 Autor: PAP

Liga NBA - Warriors i Suns nie zwalniają tempa

Koszykarze Golden State Warriors pokonując Portland Trail Blazers 118:103 odnieśli 17. zwycięstwo w tym sezonie NBA i przy ledwie dwóch porażkach mają najlepszy bilans w lidze. Minimalnie ustępują im Phoenix Suns (16-3), którzy po 118:97 z New York Knicks do 15 przedłużyli serię wygranych.

"Wojowników" tradycyjnie do sukcesu poprowadził Stephen Curry. Najlepszy ligowy strzelec - mimo przeciętnej skuteczności - uzyskał 32 punkty, miał osiem asyst i siedem zbiórek.

Lider gospodarzy, którzy już do przerwy uzyskali 14-punktowe prowadzenie, mógł liczyć na wsparcie zdobywcy 25 pkt Kanadyjczyka Andrew Wigginsa.

Rezerwowy Anfernee Simons z 19 pkt był najskuteczniejszych w ekipie z Portland. Po raz pierwszy od 10 występów mniej niż 20 punktów - 16 - uzyskał Damian Lillard.

Zespołowi z San Francisco po piętach depczą "Słońca" z Phoenix. Finaliści poprzedniego sezonu zaczęli sezon w mało przekonującym stylu, ale szybko złapali właściwy rytm i teraz mogą się pochwalić serią 15 wygranych. Ostatnią odnotowali w piątek w Nowym Jorku, gdzie pokonali Knicks 118:97.

Goście byli lepsi w każdej z czterech kwart, a najwięcej punktów - 32 - zdobył Devin Booker. Wśród miejscowych zawiedli głównie zawodnicy pierwszej piątki, którzy uzbierali łącznie 54 "oczka".

Apetyt na przerwanie świetnej passy drużyny z Arizony mają Brooklyn Nets, którzy podejmą Suns w sobotę.

"Jestem zbyt długo w tej lidze, by wiedzieć, że to początek sezonu i nie chodzi o to, by ustanawiać rekordy w listopadzie. Wyjdziemy na boisko, by powalczyć o zwycięstwo jak w każdym innym meczu, ale mamy świadomość, że to jeszcze nie jest play off" - przyznał doświadczony Chris Paul, który w piątek zapisał na koncie 14 punktów i 10 asyst.

W sezonie 2006/07 "Słońca" wygrały 17 kolejnych spotkań, co jest klubowym rekordem.

Trzy dogrywki były potrzebne do wyłonienia zwycięzcy pojedynku Los Angeles Lakers z Sacramento Kings. Ostatecznie goście wygrali 141:137. De'Aaron Fox zdobył dla nich 34 pkt, a Buddy Hield dodał 25, z czego 13 w dodatkowym czasie gry.

Rzut Foxa był ostatnim celnym w regulaminowych 48 minutach, z kolei Hield doprowadził do remisu i drugiej dogrywki. W niej ostatnie punkty uzyskał LeBron James. Z kolei w ostatnich sekundach trzeciej dodatkowej pięciominutówki Hield czterokrotnie nie pomylił się z linii rzutów wolnych i na nic zdała się "trójka" Carmelo Anthony'ego 9,7 s przed końcową syreną.

James w ciągu 50 minut spędzonych na parkiecie uzyskał 30 pkt, o jeden mniej zapisał w statystykach grający 51 minut Russell Westbrook, jednak dzięki 11 asystom i 10 zbiórkom odnotował tzw. triple-double.

"Decydujące okazały się nasze świeże, bo młode nogi. Nawiązując walkę z utytułowanym rywalem, w składzie z legendami koszykówki, rośliśmy z minuty na minutę" - przyznał Fox po pierwszym od 2009 roku meczu "Królów" z trzema dogrywkami.(PAP)

pp/ giel/

2024-04-27, godz. 00:30 KPRM: rząd ma się zająć Wieloletnim Planem Finansowym Państwa na lata 2024–2027 Rada Ministrów na wtorkowym posiedzeniu ma zająć się Wieloletnim Planem Finansowym Państwa na lata 2024-2027 - wynika z porządku obrad rządu zamieszczonego… » więcej 2024-04-27, godz. 00:30 Ukraina/ Media: ogłoszono alarm przeciwlotniczy na terytorium całego kraju We wszystkich obwodach Ukrainy ogłoszono w piątek późnym wieczorem alarm przeciwlotniczy w związku z możliwością rosyjskich ataków rakietowych - poinformował… » więcej 2024-04-27, godz. 00:20 Na stronie KPRM opublikowano oświadczenie majątkowe premiera Tuska Na stronie Kancelarii Prezesa Rady Ministrów opublikowano oświadczenie majątkowe premiera Donalda Tuska za rok 2023. Premier ma 120 tys. zł oraz 295 tys. euro… » więcej 2024-04-27, godz. 00:00 Dowództwo Operacyjne: w polskiej przestrzeni powietrznej rozpoczęły operowanie dyżurne statki powietrzne W polskiej przestrzeni powietrznej rozpoczęły operowanie dyżurne statki powietrzne, co może wiązać się z występowaniem podwyższonego poziomu hałasu… » więcej 2024-04-26, godz. 23:50 Białoruś/ Grupa hakerska Cyberpartyzanci oznajmiła, że zhakowała dane o pracownikach KGB Białoruska grupa hakerska o nazwie Cyberpartyzanci (Kiberpartyzany) oznajmiła w piątek, że włamała się na stronę KGB Białorusi i zhakowała dane o ponad… » więcej 2024-04-26, godz. 23:50 Ekstraklasa piłkarska - Jagiellonia - Pogoń 2:2 (opinie) Po meczu Jagiellonia - Pogoń (2:2) powiedzieli: Jens Gustafsson (trener Pogoni Szczecin): 'To był dla nas ciężki mecz, szczególnie w pierwszej połowie… » więcej 2024-04-26, godz. 23:30 Liga angielska - Leicester City wraca do elity Leicester City wraca po rocznej przerwie do angielskiej ekstraklasy piłkarskiej. Przesądziła o tym wyjazdowa porażka drugiego w tabeli Leeds United z Queens… » więcej 2024-04-26, godz. 23:30 Liga Mistrzów FIBA - Lenovo z Unicają w hiszpańskim finale Koszykakarze Lenova Teneryfa zagrają o tytuł w Lidze Mistrzów FIBA po wygranej w półfinale turnieju Final Four w Belgradzie z Peristeri Ateny 97:93. Ich rywalem… » więcej 2024-04-26, godz. 23:20 Liga hiszpańska - Real Madryt coraz bliżej tytułu Piłkarze Realu Madryt zrobili kolejny krok na drodze do mistrzostwa Hiszpanii. W spotkaniu otwierającym 33. kolejkę ekstraklasy wygrali na wyjeździe z Realem… » więcej 2024-04-26, godz. 23:10 Liga włoska - Salernitana pierwszym spadkowiczem Salernitana Mateusza Łęgowskiego po wyjazdowej porażce w 34. kolejce z Frosinone 0:3 straciła szansę na utrzymanie we włoskiej ekstraklasie piłkarskiej… » więcej